Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A forgás nagyon fontos a...

A forgás nagyon fontos a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva lesz 8 hónapos a kisfiam.4 hónapos korától hasra fordul, 6 hónapos korától kutyázik, már stabilan ül, kapaszkodva feltérdel, néha fel is áll, nagyon ügyesen kúszik viszont nem fordul hasról a hátára és nem is forog.Ez gond?
2013. máj. 27. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem fordul hasról hátra? Akkor mit csinál?

Feltérdel és felül ha hason van?

A mozgásfejlödés minen részét az agy mozgatja.

2013. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sosem csinált még olyat h hason feküdt és vissza fordult a hátára.Ha le tettem az volt az első h hasra vágta magát és úgy játszott.Ha nyüglődött akkor a hátára fordítottam és ő egyből fordult vissza.Nem akart háton feküdni.Hiába tornáztattam sokszor, bele tettem egy plédbe és úgy forgattam, nagyon élvezte de magától nem csinálta.Ezen kívül viszont mindent csinál amit "kell".Felülni úgy ül fel h háton fekszik és valamiben megkapaszkodik.
2013. máj. 27. 13:06
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor teljesen egyszerü, ne fordítsd át. Azért nem tud, mert te helyette megcsinálod. A felülés is elég fura, mert egy normális 8 hós ha már fel tud ülni, akkor vagy mászásnál kidobja a fenekét oldalara vagy oldal helyzetböl feltornázza magát, de nem húzza magát.


Szerintem nincs a gyereknek semmi baja, csak az anyja mindenben segíti. Gondolom már próbálgat ezt azt csinálni és ha nem megy akkor ordít. Na ez is annak az okat, hogy te megcsinálod helyette. Persze nem kell ordítani hagyni, hanem megmutatni hogyan kell, de nem helyette csinálni.

Tedd le és mikor hasra feküdt akkor kezdj el egy érdekes csörgövel a a feje fölött hadonászni, akkor tudja elérni, ha megfordul. Max a kezeit rakocskasd arréb, ha azok utba vannak, de ne fordítsad át.

2013. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 7.5 hónapos, ugyanez a helyzet vele, bár még nem kutyázik és nem ül fel. Hasravágja magát és egy idő után nyüszizik hogy elfáradt, hiába hagyom egy darabig hátha megfordul, de nem. Már mutattam neki, elöl keresztbe a kezét, le a buksit csípőt kidobni, meg is tudja csinálni ha legalább egy ujjal is segítek neki, de teljesen egyedül nem akarja, hiába csalogatom is bármivel.

Én is kérdeztem már ezt és kaptam egy olyan választ, hogy az egyik babánál ez a mozgás kimaradt (hasról hátra fordulás), most már elindult a baba. Lehet hogy nekünk is kimarad, bár megkérdem majd a dokit, hogy vigyem-e gyógytornára a babóm.

2013. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Dévényessel megnézetném.
2013. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is érdeklődtem már és azt mondta a védőnő h semmi gond de én azért aggódom.A felülést viszont lehet h én rontottam el mert amikor küszködik h felüljön akkor oda tartom a kezem h meg kapaszkodjon.Most már hagyni fogom h próbálkozzon egyedül.
2013. máj. 27. 13:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Amit a 4-es írt, azt kell tenni, mindenképpen jobb, ha egy újal segítesz neki, mint hogy megfordítod. Ne fordítsd át, csak segíts neki.
2013. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én segítenék neki egy ujjal de az a baj h nem is akar átfordulni.Próbáltam én nem egyszer csalogatni játékkal meg tornáztattam de nem akar háton feküdni.Volt már olyan h nyúlt egy játékért és átfordult(véletlenül) de azzonnal fordult is vissza.
2013. máj. 27. 13:27
 9/16 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én úgy gondolom, hogy mebeszélem a dokival, hogy egyszer megmutatnám a gyógytornásznak hogy mit szól és akkor majd vele megbeszélem, mi a véleménye.
2013. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Minden fontos a mozgásfejlődésben, a forgás,az ülés,a kúszás,a mászás ...minden! Egyik eokonomnak nem forgott a baba, és 7 éves,első osztályos volt amikor elküldték neveléai tanácsadóhoz,mert nem tudott úgy haladni,mint a többi gyerek a tananyagban! A t.adó megkérdezte az anyukát,hogy kimaradt- e valami a mozgásfejlődés során(?) mert ez állítólag annak tudható be! Unokaöcsém nem mászott pl. és figyelem zavaros! Szóval csak próbálgasd egyszer csak sikerül neki! Én lányom mindent megcsinált,igaz segítséggel,Dévényessel,mert feszes izomzattal született!:(
2013. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!