Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet főzni, házimunkázni...

Hogy lehet főzni, házimunkázni a baba mellett?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisbabám, egyre többet van fent nappal, ilyenkor szopizik, nézelődik, játszunk, aludni max 10-15 perceket szokott-ha rajtam van, akkor többet. Magában max 10 perceket van el-így viszont se főzni, se takarítani nem tudok. Anyukák ti hogy oldjátok ezt meg????
2013. aug. 28. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Na majd mindjárt megkapom a magamét, de 6 hetes baba mellett én nem főztem meg takarítottam.


Amikor már kialakult a napirendünk 2-2,5 hónapos korában és én is rendbe jöttem fizikailag, onnantól nem volt gond. Reggeli szoptatás után főzés, ő addig vagy aludt vagy a konyhában volt mellettem a babakocsiban és énekeltem neki, beszéltem hozzá. Főzés után játék, séta, aztán ebéd után takarítás. Utána megint játék és séta.

Ha valamivel nagyon el voltam úszva, akkor a férjem munka után elvitte a picit sétálni, illetve ahogy nagyobb lett, játszótérre. Akkor minden lemaradást behoztam.

2013. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A konyha és a szoba közt van vagy 2 m. Amíg én főztem, őt letettem a játszószőnyegre. Onnan nem tudott még akkor lemászni. Vagy pihiszékbe tettem, kihoztam a konyhaasztalra, és mellette csináltam a dolgom, dumáltam neki, stb. Volt, hogy a babakocsiba tettem, és abban is elvolt egy ideig.
2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Sehogy! Idővel, ha majd többet tud aludni, kialakul valami kis napirend, szépen-apránként lehet majd tenni-venni. Ebben az időben (6 hetesen) hétvégén csináltam meg ami muszáj volt, délután meg a párom átvette a gyereket, ők aludtak közösen, én meg kicsit szusszantam az egész napos babasírás/babacipelés után. Nálunk 3 hónapos kora után volt már könnyebb a babával, és így nekem is lett egy-egy felszabadult 20-30 percem gyors rendrakásra, takarításra.

A baba miatt vagy otthon, nem pedig a házvezetőnőnek. Megjön munka után a férjed és majd ő megcsinálja, ha őt zavarja :D

2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
87%
Nekem most 3 hós a lányom. Ha sikerül korán felkelnem, az a legoptimálisabb, akkor főzök, a gyerkőcök még alszanak. A többit, amikor alszik. :-) Remekül beválik, ha helyet változtatok, játszószonyeg-hinta-hordozó, valameddig mindenhol el van.
2013. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a hordozókendő is sokat segít, persze veszélyes dolgokat nem lehet csinálni (vasalás, forró víz, olaj stb..., kapálózik és leforrázzáok magatokat), de sok mindent lehet.

aztán egyre könnyebb lez, ha már mászkál, ott mászkált körülöttem, játszott a konyhai műanyag dolgokkal. meg a férjem is sokat segít.

sosem hozattam kaját, de anyósom sokszor küldött, hozott.

2013. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szuper anyuka, de mindent tudtam mellette csinálni. ha fent volt, kivittem magammal a konyhába a hordozóba, vagy oda tettem ahol voltam, fürdőszoba takarítás közben is, hogy lásson oda tettem. Később átkerült az etetőszékbe, ott is jól elvolt. Kapott egy fakanalat és egy műanyag edényt, lehetett püfölni. Majd pedig amikor már mászott akkor a konyha sarkába tetem egy nagy párnát, ott van a konyhaszekrény, az alsó polcra csak műanyag edényt tettem. Nagyon ügyesen és gyorsan megtanulta, hogy csak azokhoz nyúlhat. Mászós, és járós korszakában a veszélyes dolgokat akkorra hagytam, amikor aludt pl. husi sütés, vagy valamilyen konyhai dolog, ami forrósággal jár, na meg a fürdő/WC takarítás a vegyszerek miatt.Porszívózni is tudtam, mászott a porszívó után, vagy addig betettem a kiságyba.
2013. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Akkor csináltam a házimunkát, mikor apa itthon volt, és tudott foglalkozni a fiunkkal. 11 hónapos kora körül értük el azt, hogy meg tudok csinálni egy gyors kaját, vagy ki tudok porszívózni.
2013. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket, meglátásokat. Akinek még van tapasztalata, ne habozzon megosztani.

:)

2013. aug. 28. 12:48
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tudtam, most sem tudok, pedig már 1,5 éves a lányom :-) Sok függ attól milyen a lakás elrendezése, milyen a baba/gyerek temperamentuma. Én már túltettem magamat ezen a kérdésen. Szerencsére nálunk csak a főzéssel van gond, de végső soron azt is meg tudom csinálni ha a férjem itthon van vagy valaki elvan a gyerekkel. Amúgy meg ételt rendelünk vagy esszük amit kapunk a nagyiktól :-)
2013. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gyerekfüggő...

Nekem szerencsém van, 2 hónapos kora óta szépen alszik napközben így simán megtudok mindent csinálni. Addig én sem tudtam semmit, max ha anyu elvitte kicsit magukhoz a babát, főzni meg akkor főztem amikor a férjem hazajött és vigyázott addig a babára.

Ha 10-15 perceket elvan egyedül is, akkor azért lehet valamiket csinálgatni... Berakni egy mosást, teregetni, gyors porszívózás, ruha hajtogatás... tény hogy 10 perc alatt nem lehet főzni, de a lakás rendben lehet tartani napi 2x10 perc munkával. Aztán késöbb ha beáll a nappali alvása onnantól könnyebb lesz.

5 hós kisfiú anyukája

2013. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!