Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet főzni, házimunkázni...

Hogy lehet főzni, házimunkázni a baba mellett?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisbabám, egyre többet van fent nappal, ilyenkor szopizik, nézelődik, játszunk, aludni max 10-15 perceket szokott-ha rajtam van, akkor többet. Magában max 10 perceket van el-így viszont se főzni, se takarítani nem tudok. Anyukák ti hogy oldjátok ezt meg????
2013. aug. 28. 11:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tegnap volt 2 hónapos a fiam, én is küzdök ezekkel. 6 hetes kora óta néha össze tudok dobni valami kevés munkával járó ebédet, de közel sem minden nap. Mondjuk általában több napra elég. Rendet tudok tartani nagyjából, megtanultam fél kézzel, böfiztetés közben pakolászni, ágyazni. Mosást berakni pár perc, az bármikor megy, a teregetésre is azért tudok időt szakítani, ha nem is egyszerre csinálom meg. A pihenőszék és a hordozókendő tényleg nagy segítség.Összességében, amivel eddig semmire nem jutottam, az a takarítás. A porszívót be se merem kapcsolni. Anyukám szokott segíteni ebben. A többi munkába pedig férjem is besegít.
2013. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A napi dolgokat megcsinálom, pakolás, felseprés, felmosás, 2 hetente jön segítség rendesen takarítani, a kaját rendelem. Mielőtt lesznoboz valaki: segítségem nincs, a férjem reggeltől estig dolgozik, szüleim messze laknak. A fiamnak főzök minden nap. A férjemnek is kiviszik a kaját a munkahelyére, mondhatom, olcsóbban kijövünk így, mintha itthon főznék és menne egy része a kukába, így nincs maradék, vásárolni alig járok, csak péksütit és zöldséget veszünk. Mi így jobban tudunk spórolni. 14 hónapos.
2013. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 melcsiboszi ***** válasza:
Egy 29 és egy 3 hónapos baba anyukája vagyok, nekem is ment már a kisfiam születésétől minden munka. Mosni, takarítani nem kell minden nap, mosni általában hetente kétszer szoktam (szerda, szombat), takarítani egyszer (péntek), rendet rakni minden nap, addig a kisfiam elvan valamivel, vagy berakom a hintába, és kapcsolok neki zenét, ahogy járok-kelek, meglököm mindig. Persze ezt etetés előtt vagy után csinálom, függetlenül attól, hogy ébren van-e a kislány vagy alszik. Azért mert ébren van, nem lógok mindig a nyakán. Babahordozóba berakom, és kiviszem a konyhába, ha nem akar aludni (nagyon szeret ott lenni ahol mi), és figyel engem meg a bátyját, közben énekelek nekik, magyarázok, stb. A kisfiam "segít" mosni, teregetni, amíg meg takarítok, heti egyszer, berakom a kiságyba.
2013. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!