Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik éjszakáznak a babával...

Akik éjszakáznak a babával azok hogyan birják túlélni a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a kialvatlanságra. Napközben "fittek" vagytok? Eltudjátok végezni a házimunkát rendesen, elmentek otthonról pl. sétálni a babával STB. Én olyan vagyok mint egy zombi komolyan.. 2 hónapos a babám van egy 6 éves fiam de napközbe olyan vagyok mint akit fejbe vertek. Sokszor szinte kisem mozdulok mert olyan fáradt vagyok. Szerencse, hogy a férjem sokat segit, de idegesit, hogy "nem tudok" a fáradtságtól élni a mindennapjaimat.

Ti hogy vagytok ezzel? Mit csináltok napközben úgy hogy éjszakáztok a babával?



2013. aug. 28. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van. A legkisebb másfél éves, Ő 1 éves koráig minden éjjel szopizott. Lánykoromban még egy mormotánál is többet aludtam, de ma már örülök, ha a napi 7 óra megvan. Az is több részletben. Hogy bírtam? Hát nehezen, de meg lehet szokni. Kávét a szoptatás miatt nem ihattam, viszont a sok folyadék élénkített. Minden vagyok, csak fitt nem. De ez már nem is célom, csak hogy a gyerekeknek és a férjemnek minden meglegyen: közös játék, mese, étel-ital..., kinek mi kell.
2013. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom alszik, akkor én is alszom. Házimunkát vele csinálom meg. Ahol dolgom van, oda viszem őt is, egyfolytában mondom neki, mikor mit csinálok. Délelőtt és délután is legalább 1,5 órát vagyunk kint. Ekkor általában alszik. Főzni este főzök, mikor ő már alszik. Mindig bagoly típus voltam.
2013. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia, négy hónapos a kisfiam, éjszaka még 2-3-szor kel szopizni újabban, korábban volt, hogy csak egyszer, olyan is volt, hogy felkelt éjjel enni és fent volt egy-másfél néha két órát is, hát ilyenkor reggel azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány :), mostanság néhány napja három órákat alszik délelőttönként, általában akkor bolt, főzés, házimunka, délután még szunyál egy-másfél vagy két órát, na akkor szoktam én is ledőlni egy kicsit, van, hogy csak 15-20 percet alszom, volt már olyan, hogy két órát, de érdekes módon, ha kevesebbet alszom valahogy fittebb vagyok..., mondjuk nekem nincs másik gyerkőcöm, nem tudom a te nagyobbad mennyit hagy pihenni, nem könnyű, de valahogy kibírom, persze nagyon jó, hogy alhatok napközben, kitartást :-)
2013. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én hozzászoktam! Pedig nagyon rosszul alszik 20 hónapos fiam. Eddig talán egy hét volt, hogy teljesen végigaludta az éjszakákat. Én nem fekszem le napközben. Nem is bírok aludni nappal, hiába vagyok fáradt, meg ilyenkor behozom, amit nem tudok napközben tőle megcsinálni!

Van,hogy az 5. olyan éjszaka után, amikor csak 3-4 órát aludtam, reggel sírok a fáradságtól. De aztán összeszedem magam, hálát adok, hogy van egy egészséges gyerekem, iszom egy jó erős kávét, és indul a nap! :)

2013. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elején még tudtam jókat napközben aludni, most már aludni sem tudok nappal, mert vagy ez vagy az miatt, vagy egyszerüen nincs türelmem. Mindig az a tipus voltam akinek 9 óra alvás kell..most meg... örülök ha alszok egybe 4-5 órát.
2013. aug. 28. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
2óránként kel a kicsi,szobatisztaság miatt a nagy.A reggeli kv+zuhany előtt zombi vagyok,utána már emberi.Ma reggelre 3órát sikerült összesen,na ez már gyilkos:-D szerintem is megszokható. Én 10órát aludtam régen,akkor telt jól a nap:-D
2013. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9 honapos kisfiam sose aludta at az ejszakat. Nappal mindig alszok vele kulonben delutanra osszeesek.. Meg lehet szokni.
2013. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hós lesz egyszersem aludta még át az éjjelt. Hogy nírom? Az első hónapokban mosogatórongy voltam, alig tudtam bármit csinálni..most mindent megcsinálok, kint is vagyunk és csak ritkán alszom vele napközben mert dolgom van amit csinálni kell. Egyszerűen megszoktam, elfogadtam, hogy ez van. Kvzok azzal tudok működni. Az enyèm 3 órànként kel, ha "ünnep" van akkor 4 max 4,5 óra egyben.
2013. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem az elso harom-negy honap nagyon huzos volt,nalam elso baba talan azert is. En probaltam napkozben pihenni amikor o is aludt, es igencsak hanyagoltam a hazimunkat es a fozest, persze amit meg kellett csinalni azt megcsinaltam.Es nagyon sokszor csak az erkelyre tettem ki aludni, nem mentunk setalni(mondjuk tel is volt)kicsi babanal szerintem ez nem szamit hiszen ugyis csak alszik es igy is a friss levegon volt kint az erkelyen.Szerencsere 8 honaposan mar elkezdte ataludni az ejszakat ,azota en is kipihentebb vagyok es mar jut ido mindenre.
2013. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kislányom 14 hónapos, első baba, anyatejes (éjszaka 5-8x is megébred), még egyszer sem aludta át az éjszakát. Eleinte próbáltam vele aludni, de amíg napközben 3-4 x aludt, sajnos azok az alvások max. 45-60 percesek voltak, így nem tudtam kellő képen ellazulni ahhoz, hogy vele aludjak egy időben. Sokáig bíztam benne, hogy majd a hozzátápláláskor (nem hagyja magát etetni, át kellett térni az igény szerinti etetéshez, így alig vesz magához valamit, és így még jobban igényli az anyatejet), majd ha el kezd mozogni, majd ha a fogzás nagy részén túl leszünk, mindig majd ha,... de azóta sem tud 4 óránál többet aludni éjszaka egyhuzamba. Én is beletörődtem, és így könnyebb. Főleg, hogy már csak napközben 1x alszik és az min. 1,5 óra, ilyenkor próbálom a házimunkát bepótolni. A főzést a lányommal együtt próbálom végezni, és törekszem a minél egyszerűbb (de zacskós), egytál ételeket elkészíteni. délután porszívózás, ebben is velem tart a kis segédem. Biztosan bajban lennék, ha tisztaságmániás lennék ;)
2013. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!