Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, van aki nem tartotta...

Őszintén, van aki nem tartotta be babájánál az 1 éves kor előtti "tiltólistát?

Figyelt kérdés

konkrétan tojásra,tejre gondolok.

Nem azért tettem fel a kérdést,hogy vita legyen,kérek mindenkit,aki csak kioktató válaszokat írna,hogy hogy tönkretesszük a gyerek bélrendszerét az ne írjon!!!!Mert nem erre vagyok kíváncsi,hanem arra, hogy van-e olyan aki persze ésszel,de lazábban veszi ezt.


2013. aug. 28. 14:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,minenkit felpontoztam!!!

Persze nem olyanokra gondoltam akikén előfordult,vagy fordulhat az allergia....

Én első fiam szintén kapott korábban tojást,tejes éeteleket és 10-11 hónapos kora kürül 1-1 nyalat kakaót az enyéből csak hogy szokja.

A kisebb fiam most 9 hónapos és ma reggel evett bundás kenyeret...csak azért mertem leírni,mert nem tudtok lepontozni :DD

Amúgy én nem csak a hazai,hanem a külföldi hozzátáplálási szokásokat is figyelem,mert tesóm nem itthon él.Ott azt mondják 4-10 hónapos kor között vezessünk be szinte minent, mert így kevesebb az allergia kockázata.És főleg az a jó,ha anyatej mellett tudjuk bevezetni az allergizáló dolgokat...

2013. aug. 28. 15:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Az ekcémás kisfiú anyukája vagyok: még mindig szopizik a kisfiam, ennek ellenére allergiás ezekre a fehérjékre, pedig a családban senki nem az, még a nagyszülők sem. Ezek fajidegen fehérjék, ha bármilyen tünet van, jobb várni pár hónapot, mert bélgyulladás lehet, aminek nem részletezném a következményeit.
2013. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10 hónaposan kapott először szedret,szőlőt,tejet. Persze most ne arra gondolj,hogy egyből két vödörnyit belétömtünk,meg 1 liter tejet... A tejet csak kóstoltattam,így mire 1 éves,szépen elfogadta. A gyümölcsöket imádja,ebből nem csináltam nagy dilemmát,adtam neki szinte mindent.
2013. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kóstolt már a lányom tojást,de két falatot kb.Viszont lassan bevezetem neki (11hós) ,hogy ne kelljen tortákat válogatni.Tejet kb 3*2kanállal kapott,de bolti tejberizst és tejbegrizt evett már.Túrót és joghurtot is 7hós korától kapja,nem 8,mert nem volt meg a tejalap neki és a tejpép meg kissé drága ahhoz,hogy a tápszer mellé még napi 500milire azzal pótoljam.
2013. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapos korában adtam neki tojássárgáját a főzibe, de csak heti egyszer. Viszont kapott olyan kenyeret, amiben tojás és tej is van, de csak mert itt csak ez a legízetlenebb kenyér, a többi mind cukros péksütemény. Mackósajtot hét hónaposan evett, ezelőtt pedig kapott padlizsánt, cukkinit, előbbit maggal, utóbbit anélkül. Cseresznyelevet 5 hónapos korában kapott, mert se a vizet, sem az almalevet nem itta meg, azóta ez szerencsére változott. Dinnyét, banánt, sárgadinnyét is előbb kapott, mint ami a nagyköv(ek)ben szerepel, és kóstolt már 100%-os narancslevet is, mert kb kivette a poharat a kezemből. Makk egészséges 9 hónapos kiscsaj szerencsére. Viszont érdekes módona körtétől kiütéses lesz, nem is értem!
2013. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A tojásfehérjét nem adtam 1éves koráig,de tejet már kóstoltattam hónapos korától.
2013. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
en kulfoldon elek es erdekes modon itt lehet adni tojast(feherjet is) mar 6 honapos kortol.en is adtam nem is tudtam hogy otthon ez tilos. tejet 10 honapos kortol ajanljak itt, de csak etelbe keverve eloszor es kis adagokkal kezdve majd fokozatosan ismerkedni vele.
2013. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.Te hogy vezetted be a tejet?ha ételbe főzve kap és nincs baja tőle,akkor mondjuk feles tejből(fele víz fele tej) már főzhetek neki tejbegrízt?
2013. aug. 29. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!