Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, van aki nem tartotta...

Őszintén, van aki nem tartotta be babájánál az 1 éves kor előtti "tiltólistát?

Figyelt kérdés

konkrétan tojásra,tejre gondolok.

Nem azért tettem fel a kérdést,hogy vita legyen,kérek mindenkit,aki csak kioktató válaszokat írna,hogy hogy tönkretesszük a gyerek bélrendszerét az ne írjon!!!!Mert nem erre vagyok kíváncsi,hanem arra, hogy van-e olyan aki persze ésszel,de lazábban veszi ezt.


2013. aug. 28. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Én kb 8 hós koráig bébiétellel etettem, én nem kínlódok a pinduri adagok főzésével-alapon. Na, de aztán 8 hótól....jött majdnem minden. Tojás, tészta (tojásos), tejtermékek (kivéve natúran a tej). A főzeléket eleinte tejszínnel, utána tejfellel habartam. Most másfél éves, semmire nem allergiás, a tejet pedig egy bő hónapja issza.
2013. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez ugyan nem 1 év alatti, de a védőnő mondta, hogy jövőre egyen aprómagvas gyümit, én meg adtam neki.
2013. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Konkrétan a tojást és tejet nem. Viszont imádja a kecskesajtot (10 hónapos), azt szoktam neki venni, persze nem kap belőle túl sokat. Én inkább gyümölcsökben-zöldségekben voltam lazább, persze akkor sem több hónappal előre kapott. Egyébként sokszor nem egyértelmű, hogy egy-egy dolgot mikor lehet adni, a neten illetve a babás újságokban védőnők által ajánlott táplálási rend sem azonos. Na, így döntsd el!
2013. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én ugyan betartottam,mivel nekem is tejallergiám van, de utólag kiderült, hogy a férjem kakaóval itatta. nemsokára 2 éves és úgy néz ki, hogy semmi baja.

egy kis off: nálunk kifejezetten mondták a tojást, pl főzelékbe 8-10 hónapos kortól

2013. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Tojást 10 hós kortól lehet adni, kivéve a fehérjét. De én olyan 10-11 hós kora körül már adtam neki rántottát teljes tojásból. Tejet is kapott szintén 10-11 kora körül, de főzelékekbe, vagy tejbe rizs, gríznek. Inni először talán 1,5 évesen ivott, de csak azért mert 26 hós koráig szopott.
2013. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát, őszintén nem igazán szívbajozok, ha valami tojást, vagy tejet tartalmazó főtt ételből kér a 11 hónaposom. Kb jó egy hónapja kér már mindent, amit mi eszünk, és adok is neki. Azért arra figyelek, hogy közvetlen tejet, vagy tojásfehérjét tartalmazó ételt ne egyen túl sokat...pl étterembe, vagy rendelt kajánál nem tudod meg, hogy mi van, vagy mi nincs benne pontosan! Csak kb tippelni tudod, hogy pl a kelt tésztás dolgokat csak tojássárgájával kellene készíteni, talán nincs benne fehérje - persze, ha nem eleve tojáspor van benne. Ill. pl abból a krumplipüréből nem adtam neki, amibe tejet raktunk. De evett már pl rendes tésztás kajából is.

Szóval nem veszem vér komolyan, de figyelek rá.

2013. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
A volt szomszédunk 4 hónapos korától híg tejbegrízzel (tehéntejből főzte) etette a kislányát...
2013. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

11 hónapos volt a kisfiam, amikor tojás rántottát ettünk reggelire a férjemmel. Kinézte a szánkból, ezért pár pici falatot adtunk neki, de tényleg csak ici picit, meg egy kis kenyérrel tunkoltunk belőle neki.

Kb. 10 perc múlva folyni kezdett az orra, az egyik szeme bevörösödött,a fél arca megduzzadt.

Persze ez vasárnap volt, azonnal hívtam az ügyeletet, mondták, hogy adjak neki kalciumot, és vigyük be.

Mire beértünk, szerencsére már alig volt tünete, a doki mondjuk elég bunkó volt, közölte, hogy biztosan csak begyulladt a szeme attól piros, de azért írt fel fenistil cseppet :(.

Pedig totálisan egyértelműek voltak a tünetek.

Gondolom ha egy hónap múlva adtam volna neki, valószínűleg akkor is így jártunk volna, de szerintem jobb betartani a hozzátáplálási táblázatot.

Azóta sem adtam neki sem rántottát, sem bundás kenyeret, pedig már 21 hónapos.

Keményre főtt tojást már kapott, attól nem volt baja, de néha kijön rajta pár csalán kiütés, de azóta sem tudom, hogy ez összefügg-e a tojásos dolgokkal, mert tésztától például semmi baja nincs.

Szóval tényleg jobb óvatosan bánni ezekkel a dolgokkal.

2013. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tejet a mai napig nem kapott, mert úgy néz ki tejfehérje allergiás, 1 évesen kapott joghurtot, túrót, sajtot, de kiütéses lett és gy néz ki, hogy a tojásfehérjére is az. Én betartottam az ajánlottakat, árható volt, mert 4 hónapos kora óta ekcémás. Most tünetmentes, de ezektől kijön. A legújabb ajánlások szerint, ha bármilyen allergia van a családban, tehéntejet 3 éves korig nem ajánlanak, mert később jöhet elő az allergia.
2013. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én lazábban vettem, igen. Tojással pl. úgy voltam, hogy ha a tészta tartalmazott, azt egész korán adtam már neki, csak magába nem adtam a tojást. Tejet is kapott ételekbe főzve kb. 10 hónapos kortól. Doktornő véleményét kikértem erről, ő is így javasolta. Persze eltérő ajánlások vannak, van amelyik sokkal szigorúbban veszi a dolgokat.
2013. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!