Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási kérdés. Tudnáto...

Hozzátáplálási kérdés. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, semmilyen főzeléket nem hajlandó megenni, pár kanál kivételével. Szerintem már minden létező trükköt megpróbáltam,tanácstalan vagyok. Gyümölcsöt megeszi, de nem annyit, h kiváltson egy étkezést. Ezért még mindig csak anyatejes. 1-1x megette már az üveges bébiételt, (ami sütőtök +gyümölcs volt) de nem akarnám, hogy csak ilyen üvegeset egyen minden nap.


Ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, mikorra rendeződött?

Mi 6 hónaposan kezdtük a kóstolgatást...



2013. aug. 28. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindig csempészek a főzibe valami édeset, amit alapból is szeret, pl banán, sütőtök, barack, alma, répa, édesburgonya. Szereti a bazsalikomos dolgokat, meg amiben sajt vagy tojássárgája van. Evett már vajas dolgokat is, mármint a főzelékben, kedvenc a vajon párolt brokkoli répával, póréval és sajttal.


Remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne stresszelj rajta, majd eszik, ha akar, ha van tej, örülj neki és szoptasd. Nem egyet ismerek, akik 10-12 hónapos korukig szinte csak szoptatták a babát, aztán megjött a kedve az evéshez. persze a védőnő paráztat, elhiszem, de ne foglalkozz vele. nálunk is volt egy hivatalos verzió, hogy mit kellene már ennie, és volt az igazság. aztán mégis megnőtt és eszik mindent.

a gyümölcsöt zöldséggel én nem keverném, magamnak sem, neki sem adnék ilyet. üvegesben van ilyen, tudom, de én mindig főztem neki sajátot.

próbálj ki új ízeket, a kislányom a kásákat szereti, hajdina, köles, barnarizs, amaránt, stb.

ízesítésnek pld gesztenyeliszt, nagyon tápláló és különleges íze van, mint a pudingot megfőzöm.

mivel nem evett pépet, zöldséglevet (kevés vízzel turmixolt zöldséget leszűrtem) sinlac-kal sűrítve adtam, ihatóan.

próbálj darabosat adni, az enyém jobban ette, még ha nem is volt foga, már akkor is.

1 éves kora után rendeződött, amikor elkezdett járni önállóan. lehet, hogy egyszerre csak 1 dologgal tud foglalkozni a fejlődésben? evés vagy mozgás....

2013. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kislányom 14 hónapos, és anyatejes. Mi is 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de nem akarta hogy etessem, elfordította a fejét. Most ott tartunk, hogy amikor én étkezem, akkor abból kap ő is (a pépes ételeket kifejezetten utálja, azt szereti, ha ő maga csippentheti fel), és így mindig eszik valamennyit, de sohasem annyit, amennyit a szakirodalmak/orvosok ennyi idősen elvárnak. Úgy 2 hónapja kicsivel többet eszik, és az igényelt szoptatási számokat is lecsökkentette. Már én sem idegeskedem emiatt, minden gyerek más. A védőnő mindig azzal nyugtat, hogy volt olyan kisbaba, aki először csak 15 hónaposan volt hajlandó megkóstolni az ételt ;)
2013. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!