Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mit adjak neki...

Most akkor mit adjak neki enni? Kire hallgassak?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos, anyatejes. Múlt héten tápszert is irattam, mivel úgy érzem hogy a súlyának megfelelő tejmennyiséget én nem tudom neki megadni. kb 600 ml tejem van/nap. a gyerekorvos, aki egy helyettes volt múlt héten azt mondta hogy 800at egyen. ma voltunk oltáson és szintén helyettes gyerekorvos meg azt mondta ne tápszert adjak hanem gyümölcsöt. 1. hogy nem korai ez még? 2. hogy annyit ugyse tudok neki adni hogy egy étkezést kiváltsak. Most akkor mi van???? sztem elég neki a 600 ml tej is, csak félek ettől nem fog a súlya gyarapodni. Szerintetek?
2013. aug. 28. 19:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja még annyi hogy 3600gr-al született, 3 hónaposan 6090 volt, szóval nem kicsi baba
2013. aug. 28. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Nyugodtan adhatsz neki délelőtti uzsonnára gyümölcsöt, keksszel. Ebben a korban már mi is kaptunk.
2013. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Jégtánc ***** válasza:
Hallgass az anyai ösztönödre.
2013. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt semmiképp ne adj neki csak 4 hós korától. Mi tápszeresek voltunk akkor elkezdtük mert kaki gondok voltak de nem bántam meg mert hamarabb megszokják az ízeket most mindent megeszik a kisfiam 1 éves. Ha nem sír és szépen gyarapodik a súlya akkor elég a tejed neki de ha stagnál vagy nehezen gyarapszik adj neki pótlást. Barátnőm kislánya anyatejes volt sokáig nehezen gyarapodott azt hitték ilyen alkat most is olyan vékonyka kislány 1.5 éves. Ehhez szokott hozzá a szervezete "kevés kajához". Szóval ha nem gyarapodik rendesen bármit is mond mindenki én adnék pótlást neki arról nem is beszélve hogy a tápszerben sok vitamin is van amit mi nem biztos hogy be tudunk vinni a szervezetbe ettől nem gyarapszik a gyerek. Ja és nem lesz óriás bébi a tápszertől ez is akkora hülyeség..Remélem tudtam segíteni!
2013. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jesszus keksszel? a glutént jóval késöb kell elkezdeni bevezteni a mai nézetek szerint. Én még tápszert adnék a helyedben ha kéri, amugy könnyen lehet a kevesebbtől si gyarapszik. annyit adj neki amennyit kér nem a dl-ek számitanak.
2013. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Kettes, igazad van, mi is kaptunk, ezért most a fél populáció a mi korosztályunkból küzd valamilyen allergiával...ha már Te a saját fejed után mész, legalább másokat ne tévessz meg!


Kedves Kérdező, ha a babád nem nyűgös, az miatt hogy éhes lenne, akkor hagyd a hozzátáplálást és szoptass amíg csak teheted! Hidd el, ezzel teszed érte a legtöbbet!

2013. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal, inkább tápszert adj, ne gyümölcsöt.

Az ételeket úgyis fokozatosan kell bevezetni, nem tudnál egyszerre annyi mennyiséget adni neki még jó ideig, hogy jóllakjon tőle, ráadásul a gyümölcsnek nincs is akkora kalóriatartalma, éhes maradna tőle.

Kekszet, vagyis glutént, meg felejtsd el ilyen fiatalon.

2013. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az anyai ösztönödre szerintem is, még ha klisés is..

A tejcsit növeld, próbáld meg. Méred minden szopi után? Próbálj meg fejni szopi után az ingert ad a tejcsi fokozására, ígyál sokat+ urtica.

3,5 hónaposan nagyon korai a hozzátáplálás, én 6 hónaposan kezdtem mindkét gyerkőcnél.

2013. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4hónap előtt ne kezd el a hozzátáplálást, addig még nem elég fejlett a kis emésztőrendszerük. Még ha nincs is sok addig, akkor is inkább a tápszert itasd vele, ha úgy érzed nincs elég tejed.

Legalábbis én így csinálnám.

:)

A babád súlya meg teljesen normális, írtad, hogy nem kicsi baba, de nem is óriási, pont átlagos szerintem.

2013. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A tej mennyisége olykor ingadozik, az én kislányom most 9 hónapos, majdnem 7 hónapos koráig csak szopott. Kétszer is előfordult, hogy pár napig érezhetően kevesebb volt a tejem, de nem adtam fel, még többet ittam, még gyakrabban szoptattam és helyre is állt. Lehet, hogy nálatok is csak ez van. Próbálj meg minél többet inni, enni, pihenni, és sokszor szoptatni, mert ez serkenti legjobban a tejet. Semmiképp nem adnék egy 3,5 hónapos babának még gyümölcsöt. És várnék a tápszerrel is. Különben is, a havi "kötelező hízás" nem előírás, csak egy átlag. Ha a babád fejlődik, jó kedve van, pisil-kakil; akkor egészen biztosan megkapja azt, amire szüksége van.
2013. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!