Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Komolyan milyen...

S. O. S. Komolyan milyen tápszert adjak már a 4 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Kezdtük a Beba Pro Starttal,nem volt jó neki,mert fájt tőle a hasa.Váltottunk Milumilra,ugyan ez volt,úgy fájt a hasa,hogy majd felfordult.Hétfőn volt egy hete,hogy válottunk Milupa Fermentáltra,ajánlotta itt nekem egy anyuka,hogy az ő babájának rendbe hozta a kakiját.Puki és kaki gondjai vannak a kisfiamnak,nehezen akarnak tőle menni a dolgok.Az első pár napban gyönyörűen ment tőle a puki,kaki is volt 3 nap is egymás után.Most viszont megint ugyan úgy sír mint a Milumiles tápszernél,ordít mint akit ölnek,közben vörös a feje..úgy néz ki,hogy ez a tápszer sem lesz már jó.Milyen tápszer lenne már komolyan jó neki??Már ötletem sincs komolyan,kétségbe is vagyok esve,mert erőlködik a babám,de nem jön semmi sem!!
2013. aug. 23. 22:14
1 2
 1/16 Kerria ***** válasza:

Kitartást!


Kislányom is ilyen gondokkal küzdött. Már vagy a 8-9 tápszernél tartottunk, és semmi nem változott.

Humana Digest Plus enyhített, és a hozzátáplálás (szilva) megkezdését javasolta a doki. Végül ez segített. Ettől végre elfelejthettük a szélcsövezést, a napi többszöri hasmasszírozást, és végre rendes baba életet élhetett a kislányom.


Mindenkinél más válik be. Ezek mesterségesen előállított táplálékok, amelyek a még nem kifejlődött emésztőrendszerén kifognak.

2013. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2 hós koráig volt teljesen anyatejes,addig nem is volt gond.Majd jött a pótlás tápszerrel,aztán már csak félig volt anyatejes,most pedig már úgy látom teljesen elapad a tejem.És ahogy már szinte semennyire nem kap anyatejet,úgy jön neki a hasfájás egyre nagyobb mértékben.Adjak neki mellé üveges alma bébiételt?Van már belőle 4 hós kortól.Az lehet,hogy segítené a kakit?
2013. aug. 23. 22:35
 3/16 Kerria ***** válasza:

Mindenképp konzultál a gyerekorvossal, védőnővel erről, ők jobban ismerik a babádat.


DE, ha magamból és a kislányom esetéből indulok ki, akkor azt mondom nincs veszteni valód. Ha van olyan ismerősöd, akinek nem permetezett a kertje, kérj onnan almát, barackot... ezt egy picit megpárolod, turmixolod, és kóstoltatod. Először a legjobb ezeknek a leve, de székrekedésre jobb ha rostosabb.

Persze, van már bébiétel is. Talán mindegyik pont 4 hónapos kortól indít, mert most ezt mondják a tápszeresek hozzátáplálásának a kezdetének. Nagyon nézd meg az összetételt, mert valamelyik túl édes!

2013. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Valószínű,hogy vissza fogunk menni a gyerekorvoshoz,mert ez így nem jó!A védőnőnknek fingja sincs a gyerekekről,jó ha van 25 éves,tapasztalatlan,csak a szakkönyvet tudja elmondani,meg azt,amit már a gyerekorvos is elmondott egyszer!!Semmi önálló tudása nincsen,ilyen ember szavára nemigen fogok hallgatni.Én kértem legutóbb a gyerekorvostól,hogy ezt a tápit írja föl,meg is tette kérdezés nélkül.Rá két napra menni kellett t.adásra,ott kérdezte,hogy jó-ea tápi,akkor úgy nézett ki,hogy igen.De szerintem vissza fogunk menni és íratunk másikat,mert ez így nem mehet..nekem lenne kitartásom,de nem bírom nézni,ahogy a kisfiam majd felfordul a fájdalomtól!! :(
2013. aug. 23. 22:49
 5/16 Kerria ***** válasza:

Maximálisan megértelek!

Én is nem egyszer kaptam sírógörcsöt, ahogy láttam erőlködni, lilulni szegénykémet... még most is beleborzongok, ha eszembe jut, pedig ennek már bő egy éve.


Oh, az nem jó, ha a védőnő ilyen... akkor marad a doki. Nem javasolta még a kóstoltatást?

2013. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Humana baby fit plus-t használtunk 2 hós kora után, nekünk nem volt tőle problémánk. Ha volt egy kis székrekedése naponta segítettünk rajta lázmérővel vagy szélcsővel, de ezek hamar megszűntek. Próbáld tornásztatni a lábát, picit erősebben simizni a hasát.

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, lehet, hogy az alma és társai is besegítettek hogy nem volt gond a kakival.

2013. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem,nem javasolta még a kóstoltatást,de én már elkezdtem a hét elején.Őszibarackot adtam neki,és azokban a napokban volt is kaki 3 nap egymás után.Aztán most 2 napig nem kapott semmit sem,ma reggel kapott egy kis sütőtökpürét,és ma nagyon sírós volt,sokat vörösödött a feje.Olyan szinten húzza össze magát,hogy ha fektetve van az ölemben görnyed össze a fájdalomtól úgy,hogy próbál felülni a kezemben közben meg tiszta vörös a feje és sír.Holnap adok neki megint őszibarackot,csak most ebben van banán is.Én még a Novalac tápszerre gondoltam,abban is van olyan változat,ami székrekedéses meg hasfájós babáknak van kifejlesztve(Novalac IT-vagy AC),csak éppen most néztem az árát, 400g-os és 2600 ft.Nem tudom,hogy úgy nem-e olcsóbb,ha receptre írja fel a doki,akkor nincs rajta támogatás?A Milupa Fermentált 800g-os éa 950 ft volt csak.Természetesen nem az árán múlik,ha jó lenne boldogan adnék ki érte havonta 2x 2600 ft-ot!!
2013. aug. 23. 23:17
 8/16 Kerria ***** válasza:

Hm... a sütőtök nem megfogja a székletet? Húúú, már nem emlékszem. Kicsinek nem szerette a kislányom, bár akkor csak bébiételes verziót tudtam adni neki...


Novalac AC-t próbáltuk mi is, bár a gyerekorvos ezt valamiért ellenezte.


Ha vényre iratod valamivel olcsóbb!

2013. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hasfájás elleni szerekkel próbálkoztatok?Espumisan,infacol...
2013. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem én javasoltam neked a Fermentált tápszert. Nagyon sajnálom, hogy végül nem vált be nálatok. Próbáltad a hasfájás elleni szereket? Elég sok van, hátha egyik jó lenne.
2013. aug. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!