Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a kislányom. A...

4 hónapos a kislányom. A védőnő szerint semmit ne adjak neki csak anyatejet! Szorulásos és sokat bukik szívesen adnék teát, gyümi levet! Tényleg nem adhatok neki? Ha adhatok akkor mit? Hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés
Pontosan 18 hetes a kislányom!köszi
2009. okt. 31. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Hallgass a védőnőre, jól mondja. Ne etesd, és itasd SEMMIVEL! Még túl pici hozzá, majd csak 6 hónaposan kell elkezdeni 1-1 kanál gyümölcslével, gyümölcs- vagy zöldségpürével. Ha most elkezdenéd a hozzátáplálást, visszafordíthatatlan károkat okoznál a szervezetésben (pl. elpusztulnának a bélbolyhok, amik nem nőnek újra), és lehet, hogy nem most, hanem 5-10 év múlva, de jó eséllyel eü-i problémái lennének belőle. A bélrendszer ugyanis 6 hónapos korig teljesen nyitott, a káros anyagok gond nélkül átjutnak rajta, aztán jöhetnek az emésztési problémák, bőrproblémák, rák stb stb...
2009. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha az anyatej mellé elfogadja adhatsz neki babavizet, forralt vizet, csecsemőteát, kamillateát (nagyon gyengét), gyümölcslevet hígitva (forralt vízzel, babavízzel). Szorulásra jó a gyümölcslé, de 6 hónapos koráig, ha jól szopizik, elegendő az anyatej.
2009. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
az én szüleim gyerekorvosok és én adok a kislányomnak kb 1hetes kora óta kis cukros teát (kamilla,baba tea de csak úgy gyengén)nagyon jót tett/tesz neki könnyebben kakil tőle.most 4,5hós. én úgy csinálom hogy forralok vizet,bele a filter,azzal is forralom pár percig,utána pár perccel kiveszem a filtert.elvileg 1dl teához 1 kiskanál cukrot szoktak adni én felet adok.. :)
2009. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
első hozzászóló, persze anyatej az első, de ha úgy alakul 6 hónapos kora elött is kaphat mást...ezt nem kell ennyire szigorúan venni
2009. nov. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Adhatsz neki babavízet vagy teát.Mi is használtuk a kamillateát szorulásra bár nekünk nem vált be.Sajna már szinte nincs is tejem egyedül hajnalban tudok valamennyit kicsikarni belőle így már egy ideje tápszeres.Amúgy 4 hós a lányom és a védőnő és gyerekorvos ajánlásával és én mint csecsemő és kisgyermekgondozó már adtam neki almalevet és elkezdtem hozzátáplálni.De ezt a témát nem is folytatom mert sokan lepontoznának.

A lényeg hogy szoptassd amíg tudod, de azért adhatsz neki vízet vagy teát.Próbáld kiskanállal vagy olyan cumisüvegből adni aminek ciciformájú a cumija.

Nekünk az volt még jó, hogy egy kiskanál almalevet adtam neki szopi előtt napi egyszer.

Mindenki maga dönti el mikor mit ad a babájának.

Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk és én azt javaslom beszélj 1 normális gyerekorvossal és írass fel sűrítőt,amit szopi előtt kell adni neki,hogy ne bukjon.Mi a hányós-szorulásos dolgokkal még most is küzködünk,22 hó.
2009. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekemaddig bukott a lányom míg el nem keztük a hozzátáplálást. A tej sokkal hígabb ezért könnyebben visszajön a gyomorszájuk sem zár még olyan jól.

Vegyél a sparban felezett fagyasztott barackot, reggel vedd ki a fagyóból, mikor kiolvadt turmixold le, és add kiskanállal, ez lazítja a székletet, tuti lesz tőle kaka, minden nap adhatod, és 4 hónapos kortól lehet adni, én adtam, semmi baja nem lett, sőt könnyebben lett kaka volt hogy napi 2x-is a heti 2 után.

2009. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, attól, hogy szopizik a babád, nyugodtan elkezdhetsz szépen lassan hozzátáplálni! Semmi baja nem lesz, és a kaki gondok is megoldódhatnak! Alma, banán, ősztibarack már adható.
2009. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!