Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jó az egy pici...

Szerintetek jó az egy pici babának ha mindenhová kézben viszik és nem babakocsiban tolják?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Igen, a testközelség miatt ez egészségesebb lelkileg a baba számára. Az anya számára viszont kényelmetlenebb, megterhelőbb, az tény. De talán szokás kérdése.
2013. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Oké, kell a közelség, de szerintem így hozzá fog szokni, hogy mindig kézben van, és pl babakocsiban nem is tud majd aludni, vagy csak úgy lenni, mert ugye mindig kézben van/volt.
2013. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Elég testközelség egy babának, amikor szoptatják és tisztába teszik. Hozzászokik a kézben léthez, és nem lehet róla leszoktatni. Azonkívül, ha állandóan kézben van, akkor nem is tud forgolódni, mozogni. Csak ártanak vele a babának.
2013. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jó. Babakocsi relative modern találmány, és szerintem elsősorban anyuci kényelmére, nem a babáéra. Megszokja, persze, ha berakják és tolják, mivel nincs választási lehetősége. Mi egyáltalán nem vásároltunk babakocsit. Attól meg nem félek, hogy kézbe szokik és utána nem lehet lerakni. Még egyetlen felnőtt embert sem kellett lerángatni az anyukájáról. Ez egy néhány hónapos folyamat, ami magától elmúlik. Addig meg nyugodtan "lógjon rajtam", ha arra van igénye lelkileg.
2013. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg pici volt a lányom, hordozókendőztünk. Babakocsival császármetszés után nem is tudtam volna feljutni az emeletre. Idővel nehéz lett hozzá. Most kilenc hónapos, derűs és kiegyensúlyozott, semmi baja a babakocsival.


Ameddig egy babát szeretet és biztonság vesz körül, tapasztalataim szerint a kocsi vagy hordozás kérdéskörre a válasz: tökmindegy. Ahogy nektek kényelmesebb.

2013. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Hogy hozzászokik? Akkor jó éjszakát puszit sem kapjon, ahhoz is hozzászokik, és még 40 évesen is követelni fogja:DDDD

Ha megnéztek kevésbé fejlett országokat, ahol a babát az anya egész nap kendőben a hátára kötve cipeli és úgy kapálja a földeket, meg folyamatosan a cici lóg a szájában, és egy helységben lakik az egész család, így a gyerek nem is tud máshol aludni, mint a szülei mellett, elgondolkodtató, hogy ott kiegyensúlyozottak a gyerekek, nincs hiperaktív gyerek meg depresszió.

Amúgy meg így is vagyunk programozva az őskortól fogva, mert ha az őskorban a baba nem az anyán lógott volna és nem mellette aludt volna, akkor megettek volna minden babát a vadállatok,és kihaltunk volna.

A babakocsi felesleges találmány, csak hát jó sokat lehet érte kérni, fogyasztókká vagyunk téve, ez a lényeg, hogy vásárolj, vásárolj, vásárolj... A buták meg megeszik a reklámokat, elhiszik, hogy a termékek az ő javukat szolgálják és nélkülük boldogtalanok meg betegek....

2013. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányomat 2 éves koráig kendőbe vittem hosszabb utakra addig amíg meg nem tudtam, hogy jön a testvére.

Nem lett elkényeztetve sőt inkább azt vettem észre, hogy kiváncsi és egy kiegyensúlyozott gyerek. Minden érdekli felfedez. Most már szépen sétál és már nem is kell cipelni. Nekem pont a baba kocsival vannak rossz érzéseim. Igaz mindenkinek egyéni joga, hogy eldöntse, hogy hogyan viszi A pontból B be a babáját. forgolódni meg szerintem egy idő után a baba kocsiban sem tud.

2013. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bírom ezt a lesarkítást:

Állandóan hordozott baba = kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek.

Babakocsit IS használó baba = hiperaktív gyerek, depressziós felnőtt.


Figyelj, a babák azt szokják meg, amiben felnőnek. Ha ez egy 3 nm-es szoba, amiben 10-en laknak és állandóan az anyján lóg, akkor azt. Ha állandóan foglalkoznak vele, akkor azt.

Az én véleményem és tapasztalatom szerint semmi probléma nincs a babakocsival, amíg csak arra használják, hogy A-ból B-be eljussanak vele.

2013. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom ki nem állhatta a babakocsit születése óta, most 5 és fél hónapos.

Idáig hordoztam mindenhová, most kipróbáltuk a kocsit újra, hát elvan benne, de még mindig nem a kedvence, nem tud benne aludni, ezért nem is megyünk hosszú sétákra.


Van akinek nincsen más választása, mint hordozza, persze vannak szúrós tekintetű anyukák, akik nem tartják jónak ezt a módszert.

Akkor ajánlom nekik, hogy menjenek végig a városon ordító gyerekkel a kocsiban, aki már szinte nem is vesz levegőt úgy sír, minden egyes alkalommal, nagy élmény! Aztán persze elaludni is alig bír szegénykém mert kisírta a lelkét.

2013. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!