Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit csinál rosszabb...

Nektek mit csinál rosszabb napján 10 hó,1 év körüli babátok, amitől teljesen kiborultok?

Figyelt kérdés
Nekem elsősorban az alvás....születésétől...a mostani 2 hetet tartó tortúra a legrosszabb...lefekvésétől a mi lefekvésünkig 4x kelés sírva...miután mi elaludtunk 2x kelés óránként, akkor áthozom, köztünk max 3 óra alvás egyben, utána vagdalkozás és hajnal 4-5 között felülés az ágyban és sírdogálás...majd 6 után végleges kelés....én zombiként mászkálok mimika nélkül délelőtt, magamról se tudok....emellett babám mindent amit nem szabad megcsinál...üvegasztalozik, konyhában a fiókokat húzkodja, úgy próbál felállni, megtalálja az összes hosszabbítót, kábelt rángat, konnektorozik, csapkodja a laptopot,ütögeti az ajtó üvegét, két kézzel püföli a projektoros tv-t, a fürdőben a wc kefével akar játszani, ha én megyek wc-re jön utánam és kapaszkodik felfelé, mostanában amúgy is jön utánam mindenhova, visszatértünk a ringatós, vagy simogatós, éneklős elalváshoz mert ha ébren van és kimegyek, visít eltorzult hangon.Evésnél ha lecsöppen a kaja szétkeni, majd a szemébe keni, ha nem kér többet nem egyszerűen csukva tartja a száját, hanem elkezd a semmiből ordítani, ha iszik a tanulópohárból mindig ott hajítja el ahol van, lényegében ragad az egész lakás, hiába mosok fel minden nap. Pelenkázásnál utál fekve lenni, megpróbál hasizomból felülni, de mindig visszakoppan a feje, mikor kibontom a pelust és kakis, állandóan a kukacát gyúrja, így a keze is tiszta kaki lesz.....húúúúú nagyon ki tud borítani, de fényévekkel jobb lenne, ha nem lenne az éjszakai terror????
2013. aug. 30. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, csak én birkatürelemmel vagyok megáldva. Sőt, most egyszerre jön 4 őrlőfoga (14 hónapos), a 4-5 kelésből 8-10 lett az utóbbi hét minden éjszakáján :) Ja és nappal csak az udvaron alszik babakocsiban, kint kell vele lennem akkor is, úgyhogy születése óta nincs ám nappali szunyóka! A kakás pelusba visszacsapja a lábát, szaros lesz a zokni, de gyorsan még rúg néhányat az ágyon, szőnyegen. Férjem céges laptopjáról leszedte a billentyűket, vissza sem lehet rakni, egy már el is tűnt. Szétszedi a laminált padló szegélyét, kaparja az ajtóról a festéket és megeszi (habár erről már leszokott), kicsapja a kezemből a kajával teli etetőkanalat úgy hogy még a fal is olyan lesz, a hajába keni... Ezek teljesen tipikusak, minden gyerek ilyen. Az alvással pedig sokan megszívtuk, nekünk ilyen gyerek jutott :) Mások már attól kikészülnek ha csak egyszer felébred a csemete éjszaka :) Az én 14 hónaposom még hajnali 4 körül addig üvölt amíg tápszert nem kap :) Nem zavar, imádom, éjjel is simogatom, suttogva dúdolva elaltatom, nem szándékosan csinálja, nem neked akar rosszat. Neki is jobb lenne ha tudna aludni, de még kicsi. Nem vígasztallak, törődj bele, és békélj meg a helyzettel. Pár év és ki sem tudod majd reggel robbantani az ágyból hogy oviba vidd.
2013. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és most úgy volt időm írni, hogy a szüleimnél "nyaralunk", itt van erkély ahol nem kell őriznem alvás közben, időm mint a tenger :))) (1. vagyok)
2013. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem alvás dettó, egész napos rosszalkodás (fiók huzogatás, kábelezés, konnektorozás) dettó, botrány pelenkázáskor + kakiba nyúlkálás dettó, evés közbeni randalírozás dettó... :)

Ja és csak úgy eszik meg bármit is, hogyha kikészítek egy rakás kanalat az etetőszék mellé és azokat szanaszét dobálhatja. Természetesen az ételbe való merítést követően. Úgyhogy nálunk is ragad a lakás minden evés után. :)

Én egyébként attól borulok ki, hogyha nappal a 30 perc altatás után alszik 20 percet.

1 éves fiú

2013. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Olyan jókat nevetettem, kedves első és kérdező. Tudom nem annyira poénos már egy idő után. De mintha kisfiamat írtátok volna le ennyi idősen. Annyi kimaradt, hogyha megkaparintotta a popsikrémet, akkor kinyomta az egészet, ha nem vettem észre, és persze szét kente. De én is imádtam, neme is birka türelmem van, a mai napig, 4 éves. Én jókat nevetettem a dolgokon, és utána mentem takarítani.
2013. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
11 hónapos. Ami kikészít,az az éjszakai vergődése és mellé a nyávogás. Óránként csinálja,néha még álmában is. Aztán az is,amikor nem lehet elaltatni sehogysem,pedig már csukódnak le a szemei,de ficánkol,feszíti magát,stb. Amikor nem hajlandó enni,mert olyanja van. Most azt játszuk,hogy ő etet engem egy üres kanállal,én etetem őt rendes kajával,de máshogy nem hajlandó enni,csak így. Pelenkázásnál is dobálja magát,kiabál,csapkod. Mindig ki akarja nyomni a szemem,de ez inkább aranyos,legalábbis az arckifejezés,amivel közelít :D a türelmem végtelen,de azért néha ki tudnék futni a világból :)
2013. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Engem ilyen dolgokkal nem tud kiborítani az egy évesem. Az alvás nálunk is katasztrófa, de azért ennyire nem. Viszont sokban függ a viselkedésed a lelki állapotódtól. Ha nem aludtam éjjel, akkor szinte bármin felhúzom magam, de attól csak rosszabb lesz. Viszont ha kivagyok pihenve, nem borulok ki semmin. Ha alszik majd rendesen a gyerkőc, jobb lesz a helyzet. Szerintem csak rosszabb lesz neked is meg a babának is, ha ilyen dolgokon idegeskedsz.
2013. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Mivel borít ki? Nyávogás,hiszti,vergődés.

Pelenkázásnál vergődik,fürdésnél hisztizik,nyávogva jön hozzám.Csüng rajtam sokszor,hisztizik ha rászólok valami miatt.

A kábelezés nekünk is meg van,bár csak egy van elöl.Wc-n csukva az ajtó,de ő is őriz engem.Kajánál ez van nekünk is,ha rájön a fáradtság teli szájjal ordít és nem nyeli le.Nekem a comjaira csap a lányom ha kakilt,ha nem,úgyhogy én nekem kel la gyorsabbnak lenni,hogy ne legyen cuccos a keze.Engem ezek nem készítenek ki.Az zavar ha egész nap jön utánam nyávogva.

2013. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj olyan jót nevettem ezen a kukacos sztorin. :D Az én kisfiam ugyanezt csinálja. :) Szintén 10 hós. Őrületbe tud néha kergetni. :) Az etetésnél mindig el akarja kapni a kanalat, persze ez elég gyakran sikerül is neki, aztán összegyömöszöli a két kezével a megkaparintott kaját. Majd szépen az arcába túrja, néha felszívja az orrába is. A lakásban nem győzöm dugdosni a kábeleket, mindig talál egyet valahol és erős késztetést érez, hogy megkóstolja. Már a cserepes dísznövényeket is kiiktattam, a vasalót deszkát is áthelyeztem... De szerencsére nálunk most nincs éjszakai terror, most épp nem jön a foga, úgyhogy húzza a lóbőrt 11 órán át. Kopp-kopp.
2013. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!