Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért és miben...

Anyukák! Miért és miben rosszabb az egyik a másiknál, ha a végeredménye ugyanaz? (Lent részletezem)

Figyelt kérdés

Ugye sok olyan gyermek van aki az anyja vagy apja ölében tud csak elaludni.

Van olyan is aki mellé le kell feküdni addig amíg el nem alszik.

És van olyan is akinek az ágya mellett kell ülni és/vagy a kezét fogni,míg el nem alszik.

Kérdem én,miért rosszabb az egyik a másiknál,hisz végeredményben egyik fajtánál sem alszik el a gyermek magától.

Mert ugye az volna a legjobb,ha az ember letenné az ágyába és aludna is,de sajnos ez sokszor nem ilyen egyszerű.

KÉRDÉSEM NEM CSECSEMŐKORÚAKRÓL SZÓL AKIK MÉG IGÉNYLIK AZ ALTATÁST,INKÁBB OLYANOKRÓL AKIK MÁR ELMÚLTAK 1 ÉVESEK IS!!!!!!!!


2013. febr. 22. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ki mondja, hogy bármelyik is rossz lenne?
2013. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán az ölben altatás azért rosszabb, mert megterhelőbb a szülőnek. De mindegyiknek ugyanaz a célja. Az én lányom úgy alszik el, hogy melléfekszek.
2013. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem rossz. Ez csak egy rövid időszaka a gyereknek 1-2 év amíg igényli, és lehet, hogy néha kényelmetlen, de kitartás és úgyis elmúlik magától ez a kor. Vagy ha nincs hozzá türelmed akkor erre is van megoldás, az sem jó, ha ideges vagy miközben a gyereked altatod (akár milyen módszerrel)

De ha neked jó, akkor mindenkinek jó.

2013. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislanyom 3 es fel eves es mai napig ugy alszik el, h az agyunkban meset olvasok neki az altala kivalasztott konyvbol, majd villanyoltas, es mellefekszek mig elalszik. Ezt kikoveteli. Igen faraszto, mert nincs masra nagyon idom csak 9.30-10 utan, sajnos keson kelo es keson elalvo gyerek, es az esetek tobbsegeben en is bealszom vele. Kulfoldon lakom, es itt nagyon ellenzik az egyuttalvast es elaltatast, mert azt mondjak h nem nevelem onnallosagra. Ferjemnek van jo nehany ismerose akinek a gyerekei szinte 2 hetes koruktol sajat agyban alszanak es meghozza a haz masik szegleteben levo gyerekszobaban. Itt vannak erre modszerek hogyan lehet ezt elerni, de mikor en hallottam, azt mondtam h en ezt nem. Most nekik konnyebb. De en nem banom, mert nagyon special kapcsolatom van a kislanyommal igy.szerintem mindenki csinalja ugy ahogy nekik jobb es legmegfelelobben mukodik.
2013. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyik sem rossz. Vannak olyan szerencsések, akik ha leteszik a babájukat, elalszik magától. Ők szokták beállítani rossznak azokat, akik "képtelenek ránevelni" a csemetéjüket az önálló alvásra.

Az enyém 15 hós múlt, és még mindig cicin alszik csak el (és éjjel is vissza).

Nekem már hiányozna, ha nem bújhatnánk össze minden este, de van aki ezt el sem tudja képzelni, egy tortúrának éli meg az altatást.

Bízom benne, hogy nem kell majd erőszakkal leszoktatnom erről, hanem lassan elhagyja. Nekem meg az időmből kitelik, bár kétségtelenül nehezebb így mintha leraknám és elaludna magától. Sok sírás árán biztos meg lehetne mindent oldani, de nekem ehhez nincs szívem, és az elveimmel is ütközik.

Szóval mindenki úgy csinálja szerintem, ahogy neki a legjobb, legkönnyebb, nem gondolnám, hogy egyik rosszabb a másiknál.

2013. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindössze azért gondolom,hogy rossz,mert elég gyakran megszólják és kioktatják érte egymást az anyukák ezen az oldalon,hogy nem jó ha ezt vagy azt szokja meg,inkább hagyd sírni stb.

Biztos találkoztatok már effélével,és ezért akartam tudni.

Lehet megszólnak valakit azért,mert ölben altatja el gyermekét,holott lehet ő meg melléfekszik de a lényeg ugyanaz.

De érdekes,ha az ember így teszi fel a kérdést,ahogy én,akkor kiderül,hogy egyik sem rossz,de ha úgy tettem volna fel,hogy ölbe alszik a gyerekem,akkor kaptam volna rendesen kioktatást...

2013. febr. 22. 14:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ölben altatással, gondolom, az a baj, hogy egy tízkilós gyerekkel elég megterhelő fél órát sétálgatni, amíg elalszik. De ezek olyan dolgok, amik rendszerint változnak, nagyon sok baba alszik el ringatva, nagyobb gyerekekre viszont már nem jellemző ez, úgyhogy teljesen felesleges ezen előre stresszelni.

A nagyobbik gyerekem babaként csak cicin tudott elaludni, én is izgultam, hogy mi lesz, ha örökre így marad, de egy éves kora táján nagyon könnyen le tudtam szoktatni róla. Most lesz 3, mellé fekszem, úgy alszik. Most a kicsi alszik cicin, éppen azon parázom, mi lesz, ha már ő sem fog szopizni, hogyan fogok egyszerre altatni kettőt, de eddig még minden ilyen helyzetünk megoldódott, úgyhogy valószínűleg ez is menni fog a maga útján.

2013. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11 hónapos , 10 kilós fiamat mostanság kell ölben altatni. De inkább 5 percre ölbe veszem és nyüglődés nélkünl már alszik is. Igaza hátam érzi, mert olyan is van, hogy 10 perc de ma meg csak 1 perc volt.
2013. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam is csak ölben alszik el születése óta.Most 10 hónapos.10 kg felett van,fárasztó,de nem bánom.Próbáltam leszoktatni úgy,hogy lefeküdtem mellé,de nem ment,sírt.Majd elhagyja egyszer.
2013. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem rossz. Én senkit nem szólnék meg, azért, hogy hogy altatja a gyerekét. Nekem 3 van, pici koruktól önállóan alszanak. Betettük a kiságyba, pár percig nézelődtek még, aztán alvás. Nekem komolyan mondom, hiányzott, hogy néha ringassam egy kicsit, de nem igényelték.
2013. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!