Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire örökmozgó egy átlagos...

Ennyire örökmozgó egy átlagos 11-12 hónapos baba?

Figyelt kérdés

A kisfiam -úgy érzem-túl tesz minden örökmozgó babákról alkotott képemen.

Nincs egy pillanat megállása.

Nagy ritkán köti le egy-egy játék, amikor szépen elüldögél mellette és valóban arra figyel.

Egyébként folyamatos mozgásban van, mindenhova bemászik, mindent szétszed, kipakol, dobál.

A babakocsiba alig bírom beültetni, az etetőszékbe szintén küzdelmek árán.

Az ölemben tartva ficereg, tépi ki magát.

Már most hisztizik és már most olyan goromba megsemmisítő pillantást tud vetni, hogy elképesztő....


Nem tudom, hogy ezek mennyire jellemzőek egy ennyi idősre. Van egy ovis testvére, akivel hasonló "gondok" sem voltak. Nyugodtan üldögélt, szépen csendben játszott, óvatos volt, csendes volt, szégyenlős volt ennyi idősen.


Egyébként örülök, hogy ilyen vidám kisfiam van, csak érdekelne, hogy másoké is ennyire eleven-e.


2013. jún. 24. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hónapos, bitang fajzat. Ő sem nagyon képes megállni, de azért talán nem ennyire rossz a helyzet. Etetőszékbe bele tudom tenni azért. Néha még az ölembe is megül, amúgy folyton jön-megy sikongat, keres valami pakolni valót. Néha nagyon elfogy a türelmem nekem is. Minden gyerek más és más. A tesója szerényebb, nyugodtabb típus, Ő meg ilyen. Inkább ilyen legyen, mint betegségtől bágyadt, gubbasztó! Lehet, majd fog változni, de alapvetően szerintem Ő mindig ilyen nyüzsi marad.
2013. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A tesója szerényebb, nyugodtabb típus, Ő meg ilyen. Inkább ilyen legyen, mint betegségtől bágyadt, gubbasztó! Lehet, majd fog változni, de alapvetően szerintem Ő mindig ilyen nyüzsi marad."


Első vagyok. Ha félreérthető volt, ez a te gyerekedről szólt már, nem az enyémről. :)

2013. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kislányom, 10 hónapos volt mikor elindult egyedül. Azóta nem áll meg csak addig még alszik. Ő is örökmozgó, úgy érzem sosem fárad el. Jön-megy, pakol, a játékokkal pár percig van el. Nem vagy egyedül nyugi :)
2013. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt a kisfiam ennyi idősen, nem maradt meg se ölben, se etető székben, babakocsiban is kis ideig. Ment, mászott, rámolt, pakolt, bebújt, elbújt, tolt, húzott...aludni sem akart, mert sajnálta rá az időt:)

A második kisfiam most 9 hónapos, és már most is ilyen, sőt! Ő annyira utálja, ha korlátozzuk a mozgásban, hogy minden pelusozásnál ordít, de csak azért, mert egy helyben kell lenni 4-5 percig, és vele minden autó út is kínlódás, mert a babaülést "ördögtől való büntetésnek" éli meg:)

2013. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az etetőszéket és a babakocsit leszámítva az én fiam is ilyen, mint a Tiéd. Ő is olyan hisztiket le tud vágni, hogy csak nézek.
2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm.

Amúgy nem panaszkodni akartam, örülök is, hogy ti sem értettétek annak.

Csak a kislányom nyugodt természete után egyszerűen nem bírok napirendre térni, hogy egy anyától ennyire különböző gyerekek születhetnek. :)

2013. jún. 24. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 13 hós de szerintem már ő is túlzásokba esik.Bár ő elvan az etetőszékbe akár fél órát, lehet pelenkázni is, alszik is még 2x2 órát nappal és éjszakát is átalussza.De ami közte van, egyszerűen nem tud megállni folyamatosan jön megy (11,5 hósan indult el)pakol, rámol, valamit mindig hurcol. Nem ül neki játszani vagy elfoglalni magát egy kicsit valami játékkal, egyedül a járókában. Engem az aggaszt hogy a háziorvosunk azt mondta mikor 1 hós volt hogy hiperaktív lesz, azóta minden nap ez jár a fejembe teljesen kétségbe vagyok esve mi lesz később. Utálom hogy mindenki azt mondja hogy milyen eleven, meglesz vele a bajom.
2013. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!