Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos lesz holnap a...

5 hónapos lesz holnap a babám. Szerintetek le van maradva, vagy átlagos a fejlődése?

Figyelt kérdés

szóval, hason még nem tudja sokáig tartani magát, orra bukik, de néha meg tovább bírja. Nem forog még.

Ha ölben van, akkor tartja magát, bár inog még azért picit.


Egyébként husi baba, tehát 7,5kg.


Szerintetek jó ez?



2013. jún. 13. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is holnap lesz 5 hónapos. Hol szültél?Az én fiam hason tartja a fejét egészen sokáig. 2* megfordult hasra valamelyik éjjel. De azóta sem. Amúgy 7940 és 70 cm. Pont ma voltunk dokinál azért tudom ilyen pontosan. Én is kérdeztem ezt tőle és minden rendben van.
2013. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Hááát... én most direkt visszanéztem az 5 hónapos korszakot, és ennyi idősen már bőven kitartották magukat az ikreim, nem kis ideig. 6 hónaposan meg négykézláb 'kutyáztak', 7 hónaposan másztak, mint a villám. És már volt doki, aki erre is azt mondta, hogy kicsit megkésett mozgásfejlődés. Persze vannak erre táblázatok, és a tól-ig elég széles sáv. De mivel privát véleményt kértél, így igen, szerintem kicsit le van maradva.
2013. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legyen többet kemény talajon, lent a földön.

Szerintem ez kevés, többet kéne neki már tudni. Forogni még nem, de ki kéne magát tartani rendesen hason.

De sok baba ilyenkor kezd forogni, úgyhogy még ne aggódj, de azért segítsd elő a mozgását a kemény talajjal.

2013. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En nem mondom azt hogy le van maradni hisz minden gyerek a sajat ütemében fejlődik.

6hónapos koráig kéne a nagy könyv szerint mindkét irányba forognia


Az én fiam mondjuk hátról hasra 4,5hónaposan fordult vissza rá egy hetre 5hósan négykézlábra állt kutyázott 6hósan kúszott 7hónaposan felállt majd ült mst mászik 7,5hónapos

2013. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A feje inog ha az öledben van?Mert ha igen,az problémára utalhat.

7 hónaposan késő mozgásfejlődés 1 mászó babánál? :O

8-10 hónapra teszik a mászás idejét.

2013. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát azt mondják nem lehet összehasonlítani babákat,de a kisfiam 5 hónaposan már egyik irányba fordult,és nagyon sokáig tartotta a fejét.inogni nem ingott egyáltalán.az hogy husi,az semmit nem jelent,nem mozog,ezért ennyi.Dévényeshez elvinném azért...
2013. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt hasonló problémánk, nem tartotta sokáig a fejét, igaz az én babám akkor még csak 3,5 hónapos volt. A neurológus azt javasolta tornáztassuk, naponta többször húzzuk fel ülésbe, aztán pár másodperc mulva engedjük vissza lassan, igy erősödik a nyakizma. Azóta láthatóan sokkal erősebb lett a picur. Sokat legyen hason is a babád, és pontosan, igaza van az egyik válaszolónak, ne az ágyon, hanem a kemény padlón, (szőnyegen, pokrócon, persze úgy, hogy fel ne fázzon).

Egyébként én nem hiszem, hogy nagy gondok lennének a babáddal, egyáltalán nem gondolom. Nincs lemaradva, csak picit még lazábbak az izmai. Az orrabukást pedig lehet, hogy félreértelmezed, mert ebben a korban szeretnek a babák hasonfekve "vakondosat" :D játszani, az én babám is szokta, hasonfekve belefúrja a fejét a pokrócba :D

2013. jún. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nekem eddig senki nem ajánlotta, hogy vinnem kéne gyógytornára, vagy dévényeshez, vagy máshova. Lehet akkor mégsem akkora a baj. Tegnap jobban tartotta magát, meg ha háttal tartom, akkor jobban tartja magát, néha néha remeg, vagy inog meg.
2013. jún. 15. 11:19
 9/9 anonim ***** válasza:

4,5 hósan nekem is azt mondta a doki,hogy húzzam úlésbe minden pelenkázásnál, akár 5-ször is, legyen kemény talajon. Őnem maradt meg hason,rögtön ordított,mikor úgy tettem le. Valahol olvastam, hogy legyen ölben, hassal felém,úgy nézzem pl. A tv-t, és elkezd erőlködni,hogy kitartsa magát valóban így volt,ha most így ülünk, a babóca erőlködne,hogy járjon,tudom még nem fog :-D

Mi így 2 hét alatt elértük,hogy forog, ha háton van,erőlködne,hogy ő felül;-)

Most 5 hós,tehát frissek a tapasztalatok!

2013. nov. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!