Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba az ügyvédi irodában....

Baba az ügyvédi irodában. Szerintetek sem kellett volna?

Figyelt kérdés

Szóval, vettem egy lakást és az előző tulajdonos, akitől vettem, amikor kötöttük az adás-vételit, elhozta a lányát (kb. 1 éves) az ügyvédi irodába.


A szerződést az ügyvéd olvasta fel és alig értettem belőle valamit, százszor visszakérdeztem, hogy mi van? Mert az a gyerek állandóan visítozott... kivinni nem lehetett, mert az anyja a tulaj volt, a mama meg a haszonélvező. Persze az nem esett le, hogy ez egy ilyen helyen másokat igenis idegesít...


Illetlenség volt elhoznia?



2013. aug. 31. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Ha máshova nem tudják tenni, akkor kényszer. Ez van, a gyereket nem lehet betenni a szekrénybe.
2013. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

lehet, hogy nem tudta kire bízni addig

nem feltétlenül illetlenség, elképzelhető, hogy kényszerűségből vitte magával

2013. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Bizony, a kényszer és a muszáj nagy úr.

Illetlenség vagy nem, egy babát nem lehet pórázon a tűzcsapra kötni. Ha nem tudja kire hagyni, akkor magával kell vinnie.

2013. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Illetlenség, bizony. A kisgyerekes szülők -tiszteket a kivételnek- sokszor ugy gondoljak, hogy az egész világnak a gyerek körül ellforognia, holott vannak olyan helyek es helyzetek, ahova yerek egyáltalán nem valo. Nehány órás felügyeletet mindenki meg tud oldani, csak akarni kell....
2013. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Én is vittem a picurkámat egyszer ügyvédhez, mert alá kellett írnom, tehát nekem is mennem kellet. Ő nem kiabált, szép csendben volt, persze egy 1 évesnek már elég unalmas a huzavona. Miért nem olvasta el mindenki maga a szerződést? Nem értem, miért kellett az ügyvédnek olvasnia, én alá sem írtam volna olyat, amit nem én magam olvasok el...
2013. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sem kellett volna elvinni. De ha már muszáj volt, akkor felváltva kint lehettek volna vele amíg a másik elolvassa a szerződést. Egy adás-vétel azért elég komoly dokumentum.


Mi most voltunk bölcsődei szülőin, ugyanez volt. Több mint 3 óra volt, pedig jóval kevesebb lehetett volna ha nem kell 3 percenként megállni meg visszakérdezni, szinte minden mondatot 2x elmondani.

2013. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azert nem olvasta el mindenki magában, mert az ügyvédnek kotelessege felolvasni.... Mellesleg síró/magyarázó gyerek mellett magadban olvasni sem egyszeru.
2013. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem illetlenseg! Tudod,valakinek nincs kire biznia a gyereket.
2013. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Mi pont most fogunk hasonló helyzetbe kerülni (eladók vagyunk) 2 hónapos babával.


Azért az túlzás, hogy egy órára bárki/bármikor le tud passzolni egy babát, mi is vinni fogjuk, de terveim szerint apuka fog vele sétálgatni az utcán és ha elaludt, akkor feljönnek.


Szóval megpróbálhatták volna megoldani, pl felváltva kivinni, vagy valahogy lecsitítani, de azért korántsem olyan borzasztó dolog ez, hogy ki kelljen rajta akadni.

Lakásvásárlásnál az a minimum, hogy elkérem előre a szerződéstervezetet és jó alaposan átolvasom és felírom a kérdéseimet.

2013. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%
Bunkóság. Gondolom megbeszéltétek előre az időpontot, miért nem olyat választott amikor rá tudja bízni valakire.
2013. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!