Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne egy fontos kérdésem!...

Tubarózsa kérdése:

Lenne egy fontos kérdésem! Tudnátok segiteni? (bőv lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy van egy 7 hetes baba a családban.


A probléma az, hogy a pici kb 2napja, alig alszik, nagyon keveset eszik, 1x hányt tegnap sokat, meg sokat bukik, nyügös, szinte folyamatosan sír. Meg van mikor vigyorog aztán mintha elvágták volna átmegy orditásba. Meg tegnap volt egy olyan, hogy kb 1ig aludt a pici és üvöltve kelt fel, kapott enni kb 30g evett, (ennél joval többet eszik)anyja probálta ciciztetni, de nem kellett neki, elkezdett feszülni,kapálozni, dörzsölni a pofiját, tömni a kezével a száját és közbe üvöltött. Aztán nagy nehezen kb 10percre elaludt aztán ugyenez, de itt le hányta az apját.


Az lenne a kérdés, hogy ez mitől lehet és hogy mit lehet tenni? Rokon szerint fogzik. Az lehet?


Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 1. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A rokonod tán orvos, hogy őt kérdezitek és nem a szakembert?

(7 hetesen amúgy még nincs fogzás)


Bármi lehet, betegség, hasfájás, itt kevés az orvos és nem is látjuk a babát.

2013. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez hasfájás. Ha sokat bukik az lehet reflux. Nem zár rendesen a gyomorszája. Próbáljátok a matraca egyik oldalát megemelni kb. 30 fokban. Nekünk ezt tanácsolta az orvos. Hasfájásra pedig lehet az orvossal gyógyszert íratni. Én nem adtam neki, mindig tornáztattam és melegítettem a pocakját. Ja és hason aludt. most 2 éves, nem fulladt bele a matracba. Meg sok-sok kitartás! Javulni fog a helyzet!
2013. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: nem orvos a rokon és nem kérdeztük mondta magától is, mivel a babával egy háztartásban él. Második: köszönöm a válaszod.
2013. szept. 1. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vírus, amivel el kéne vinni dokihoz. 7 hetesen nagyon nem vicces. Ennyit nem lehet hányni, ki is száradhat.

Ha netár reflux lenne, azzal is dokihoz kellene menni, mert bele is fulladhat a saját hányásába.

2013. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 hónaposan ilyen tünetei voltak lányomnak. ügyelet majd onnan a kórházba fektették be, mivel pici és nagyon hamar kiszáradhatat .


egy 7 hetes nem fogzik

2013. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! 3 hetessel kerültem be ugyanilyen tünetekkel a kórházba.... reflux, hasfájás, bélelzáródás, nyelőcsőproblémák, ki nem kezelt sárgaság...bármi lehet. Menjetek le a védőnőhöz vagy a gyerekorvoshoz még ma, és ő fog tudni okosat mondani. Valószínű kap majd gyógyszert a pocakjára, és ha az nem hat, elküldi egy alapos kivizsgálásra.

De lehet táplálási probléma is. Pl hogy nem büfizik eleget, így csak levegővel telik a pocija. Rosszul van mellre téve, túl sok levegőt nyel a cumisüvegből.

Egy ilyen picúrnál annyi féle gond lehet! De nem szabad húzni,mert tényleg kiszárad!

2013. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Régi a kérdés, de hátha érdekel vkit. Kicsi jól van azóta, már van egy kistesója is :)
2016. ápr. 19. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez jó hír! Gratulálok!:)
2016. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!