Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Milyen püréket...

Hozzátáplálás. Milyen püréket vagy zöldség/gyümölcsöket szoktatok lefagyasztani?

Figyelt kérdés

Babám még elég kis adagokat eszik, nehéz mondjuk a répát lepürésítenem olyan kis adagban. Gondoltam hogy főznék több répát, pürésítem és kiadagolom tejtároló steril zacskókba és fagyasztanám. Jó így?

Melyik gyümölcsöt-zöldséget érdemes még fagyasztani? És szerintetek mekkora mennyiségben érdemes elrakni a fagyasztóba. Most még csak 80grammokat eszik kb, de gondolom késöbb többet fog, 100grammonként vajon jó lehet? Köszönöm a segítséget.


2013. szept. 2. 09:27
 1/9 anonim válasza:
en nem fagyasztottam semmit. amit nem evett meg a babam azt kidobtam. ez pazarlasnak hangzik de nem lattam ertelmet ilyen szintu sporolasnak. szamold ki magad lefagyasztol egy fel repat azzal mennyit sporolsz ha hozzzaszamolod hogy a tejtarolo zacskokat meg is kell venni? emellett a friss babaetel es a lefagyasztott szerintem osszehasonlithatatlan
2013. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A krumpli kivételével mindenféle zöldséget lehet pürésítve fagyasztani. Sütőtököt (megsütve), répát, cukkinit, brokkolit, stb.

Én Aventes poharakban fagyasztottam, de ha kisebb mennyiség kellene, teheted pl. zacskóba, és úgy egy levágott tejesdobozba, szögletes formában fagy meg, könnyebb így tárolni.


Ha majd húst is hozzátáplálsz, akkor a főtt csirkehúst pürésítve, jégkockatartóban tudod fagyasztani, és egy étkezéshez 1 adagot adhatsz. Én egy pohárnyi főzelékhez 1 jégkockányit adtam.


Steril zacskóra nem nagyon van szükség, nem kell azt a gyereket ennyire óvni a baciktól, mert nem lesz erős az immunrendszere.

2013. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tejbegrízes vagy tejberizses műanyagba fagyasztok neki.Viszont lehet nem eszi meg a fagyasztottat,csak ha teszel hozzá friss valamit is.Lányom a fagyasztott ételt nem eszi,csak ha teszek hozzá frissen valamit.
2013. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem feltétlenül spórolás miatt akarok fagyasztani hanem mert olyan pici mennyiséget nem tudok lepürésíteni és kár lenne többet csinálni azért hogy kidobjam...
2013. szept. 2. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is jégkockatartóban fagyasztottam az elején. Krumplit, tésztát ne fagyassz, mert ehetetlen lesz..
2013. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves első hozzászóló, itt nem arról van szó, hogy spórolunk, de mégis télen honnan vesz az ember friss őszibarackot, és friss sütőtököt?

Itt az a lényeg, hogy most van szezonja, és most kell eltenni a fagyasztóba. A jégkockatartó nagyon jó megoldás, bele kell tenni a pürésített gyümölcsöt, majd ha megfagyott, egy én egy dobozba teszem a kockákat, rá egy fóliát, és jöhet a következő sor

Ha csak pl. őszibarackot akarok neki adni, akkor több kocka, ha keverve almával, akkor egy kocka elég.

Most őszibarackot, sárgabarackot, sütőtököt fogok eltenni télire.

Tejtároló nagyon drága megoldás szerintem, még az Ikeás mini dobozok is olcsóbbak

2013. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A jégkockatartó tényleg jó megoldás! :) És a gYümiket pároljátok, úgy pürésítitek, vagy nyersen?
2013. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyersen!
2013. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én párolva pürésítek mert úgy eszi meg a babám. Tegnap raktam el szilvát kimagozva meg pürésítve is.
2013. szept. 4. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!