Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem akar...

9 hónapos babám nem akar kanalas kaját enni csak is tápszert, van más is így? Mit tehetnék? Kiflit, barackot evett a tápszeren kívül.

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
szilárd ételt elfogad?
2013. szept. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mienk sem akart enni kanalast egy ideig, próbáld lassan a kiflit, valamilyen kekszet, ha van már pár foga, banán, barack ilyesmi...
2013. szept. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok...

egyen a kezével később majd rászokik a kanálra is.

2013. szept. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak. Még a szemét is becsukta, ha a kanállal közelítettem a szájához és rázta a fejét hogy NEM, NEM.


Először aggódtam, de aztán rájöttem hogy kanál nélkül is majdnem mindent meg lehet vele etetni. A zöldségeket pároltam főzelékkészítés helyett és ha kézzel tettem a szájába pl. zöldborsót, kis karfioldarabokat, répát, kézzel kicsit összenyomott főtt burgonyát, tojássárgáját akkor szépen elfogadta. Ugyanígy a gyümölcsöket is pl. sárgadinnyét, szőlőszemeket, barackot. A kiflit nem szereti de a fagyitölcsért imádta. Aztán elmúlt ez az időszak és szép fokozatosan visszaállt a kanállal evésre. Szóval csak kitartás, majd átvészelitek! :-)

2013. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 8hós kortól meg pont az ellenkezője volt.Lányunk meg a tápszert és cumisüveget nem fogadta el...Pontosabban a cumisüveget már 6hósan is elutasította napközbe teljesen,csakis este fogadta el tápszer ivásnál.De 8-10,5hós koráig szenvedtem vele,kb ha 3naponta vacsizott,akkor is felét mint régen.Így nekünk azóta,tehát két hete (már 11hós) a vacsi is kanalas lett végül(tápszerpor a vízbe+tejpép vagy sinemil,hogy sűrű és kanalazható legyen).

Szerintem adj a kezébe neki nyugodtan kiflit meg főtt dolgokat,mert lehet szívesebben enne kanállal is,ha gyakorolhatna hamizni.De próbáldhatod azt is,hogy az ő kezébe is adsz egy kanalat vagy hogy mutatod neki,mintha te is ennél.Ha van foga,mutathatod neki a harapást is.Én pár napja tanitottam meg a kicsinek és tegnap már a jó érett körtét meg a banánt is harapta.Persze felvágtam neki a körtét vékony szeletekre,a banánt meg rudakra.Eddig még csak kiflit meg barackot evett,vagy ezt épp arra a napra írod?

2013. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kezébe még csak kiflit meg barackot kapott, de akkor párolok krumplit stb.meg főzök almát.kanállal most is próbáltam enni adni neki,de felesleges volt felbontani az ételt.Ez azért megnyugtató,hogy nem ő az egyetlen,aki nem eszik:)
2013. szept. 4. 10:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy főzhetek màr neki rizst?mert a pörkölt húst azt megette tegnap előtt,h a szájába csipegettem
2013. szept. 4. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A rizst már elég korán kaphatja (kb. 4-5 hónapos korától), így etetheted vele nyugodtan. Az enyém pl. imádja a töltött káposztát (rizs, hús, persze mostanában kevesebb fűszerrel).
2013. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!