Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Babám semmit nem...

Segítség! Babám semmit nem akar elfogadni tápszeren kívül! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányom 6 és fél hónapos, nemrég próbáltam elkezdeni a hozzátáplálást, de semmit nem hajlandó megenni. Gyümölcssel próbálkoztam, nem eszi. Fözelékkel is, azt sem eszi. Tejpépet is próbáltam, az sem megy. Ezeket próbáltam tápszerrel keverve, úgy sem jó neki. Már egyszerüen nem tudok mit kitalálni! Összeszorítja a száját, a kanalat nem veszi a szájába, ha mégis beletuszkolom erösebben, kiköpi az egészet, egy grammot nem nyel le.

Ilyenkor mit tudok tenni?:(( A doki azt mondta, hogy már kekszet is kell adnom, hogy ne legyen lisztérzékeny, de így hogyan ha semmit nem eszik? Nem csak egyszer próbáltam, többször is mindegyiket adni de semmi eredménye.


2011. márc. 17. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan kajákat adtál neki, amit te főztél? Ez esetben nem lehet, hogy mondjuk túl fűszeres, vagy ilyesmi? Vannak ezek az üveges bébiételek, ilyen-olyan főzelékek, ételek pépesen. Azokkal esetleg próbálkoztál?

Anyatejet azért eszik? Mert akkor abba is bele lehetne keverni, kezdve csak nagyon kis adaggal.

Gondolom, az új ízek miatt van ez a "hiszti", nem? Nincs hozzá szokva.

2011. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
GyümölcsLÉvel kezdd, elsőre csak egy kanállal, másodszorra kettővel, stb. Türelmesen, lépésekben haladj, ne sürgesd a dolgot. Nyugi, a ballagásán már biztos nem tápszert fog enni! :)
2011. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:D Igen, azt remélem, hogy a ballagásán már nem tápszert fog enni.

Üveges boltival is próbálkoztam meg anyukám is fözött már neki külön, egyik sem megy:( Valószínüleg igazad van és az új ízek miatt nem eszik. Tejem sajnos elapadt 2 hetes korában, azóta tápszert eszik.

Ezek szerint fog majd enni, hozzá fog szokni? Csak idö kérdése? Az nagyon jó lenne...

2011. márc. 17. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Lassan, türelmesen. Tudom, hogy innen-onnan nagy a nyomás, gyerekorvos tanácsai, más babák gyorsabb üteme, már így kéne, úgy kéne csinálnia... nem lesz baj, ne aggódj. Egyszerűen még nem érett rá. Ne próbáld minden nap, ha ennyire nagy az ellenállás, elég minden másnap, és tényleg először lé formájában. A tápszer még fedezi a szükségleteit, nem lesz baja, ha még egy hónapig nem eszik "rendes" kaját. Megtömni nem lehet, és nem is szabad.
2011. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem olcsó a tápszer, de szerintem nem kell erőltetni. Hidd el, el fog jönni az az idő, amikor érdeklődni fog az iránt, hogy Te mit eszel, vagy más. Szerintem ráérsz még, ez nem akkora probléma, hogy akár az orvos is beparáztasson.
2011. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor bizony nem marad más, mint a további tápszerezés. Még elég kicsi, szerintem nem baj, hogy nem eszik mást. Szerintem azért mindig legyen készenlétben mondjuk gyümölcslé, vagy a ti kajátokból valami és étkeztetés elején, amikor még éhes, próbálkozz adni neki "rendes" ételt is. Ne erőltesd persze, de előbb-utóbb úgyis elfogadja majd:) Vagy amikor már közeledik az etetés ideje, egyél az orra előtt gyümölcsöt, vagy ilyesmit, hátha megkívánja:)
2011. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!