Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy jobban...

Eszo kérdése:

Mit tehetnék, hogy jobban aludjon éjszaka?

Figyelt kérdés

lassan 9 hónapos a kislányom.

már több hónapja rosszul alszik éjjel,de mostanra már annyira,hogy 8-10x is ébred éjjel..ilyenkor kiveszem az ágyából,szopizik és kb 10 perc után újra alszik..ekkor visszateszem,de 1 óra múlva ismétlődik..ritka ha 2 órát alszik egyhuzamban.

már van egy foga,és szerintem jön neki több is..meg szeparáció szorongás is megkezdődött már nála..

viszont én meg egyre nehezebben viselem az éjszakákat..

hogy lehetne "visszaszoktatni" a normális alvásra?!

minden trükk,ötlet érdekel!!!!!!!!!!


2013. szept. 4. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Húú hát mi is most vagyunk túl egy szeparációs szorongásos időszakon igaz mi a 2.hullámon, az én lányom nagyobb már. erre csak azt tudom mondani túl kell élni ezt az időszakot. ha mégis a foga miatt kel ennyit, nekünk a homeopátiás cuccok váltak be rá: Viburcol kúp, Osanit( netről tudtam csak rendelni) és a dologél volt még az ami segített. kitartást!!!
2013. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ezt ki kell valahogy bírni. Tudom nem könnyű az én lányom is sokszor felébred éjjel, igaz ő tápszeres. Nem adok neki mindig egyes alkalommal mikor felsír, csak cumit a szájába egy kis hát simi és visszaalszik. Tényleg nehéz tanácsot adni mert ugye minden baba más, más igényei vannak, ami az egyiknél beválik az a másiknál nem. Lehet hülyeség amit tanácsként írok, de ne szoptasd őt minden alkalommal. Tudod, nagy a szokás hatalma, és ehhez ők nagyon jól idomulnak a mi kárunkra. Próbáld meg néha-néha csak megnyugtatni, hát simogatás, cumit nem használtok-e..., de mivel mindig kiveszed őt, ezt ő nagyon jól tudja, csak azért is sírni fog, mert tudja úgyis megkapja amit akar, de légy te a főnök, nem hiszem, hogy óránként vagy vagy két óránként megéhezne. Igaz nehéz ügy a fogzás és a szep.szorongás is, rossz kutya mindegyik, de a Viburcol ezekre mind gyógyír lehet, egy próbát megér. Kitartás!
2013. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tanácsod adni én sem tudok, csak megosztani veled, hogy nem vagy egyedül. Tudom, ez nem vigasztal, de azért néha jó olvasni, hogy más is jár ebben a cipőben.

Fiam is rossz alvó, igaz 3-4 hónapos korától végigaludta az éjszakát, néha már úgy kellett délelőtt fél 10-kor felkelteni, aztán olyan 8-9 hónapos kora körül kezdődött nála is. Én a mozgásfejlődésnek tulajdonítottam (ekkor már kijött a 7. foga is). Álmában kúszott, felült, mászott, felállt. Annyira ijjesztő volt, hogy csukott szemmel mászik a kiságyban, majd kopp, és fel is kelt. Én is rontottam a helyzeten, mert ilyenkor nem tudott visszaaludni, ezért adtam neki egy kis tápszert. Most már nem kúszik-mászik álmában, de ugyan úgy felkel a tápszerért. Többször is, ráadásul az első ébredés után már csak köztünk alszik vissza, szóval éjfél-1 körül ébred először, és onnastól már velünk alszik. Mármint ha lehet alvásnak nevezni amit csinál. Hánykolódik, forgolódik, kiszorít minket a franciaágyról. Mondanom sem kell, hogy utána már mi sem igazán alszunk, hullák vagyunk. Most 1 éves, de mintha napról napra csak rosszabbodna a helyzet. Már próbáltunk mindent, pl.

Lefekvés előtt jól megkajáltatni, de nem jött be, inkább rosszabb volt, fájt tőle a pocija, az nem hagyta aludni.

Próbáltuk, hogy nem vesszük magunk közé, de csak ott ült a kiságyban és nyafogott, majd megsajnáltuk, és beraktuk magunkhoz. Kb. fél perc múlva aludt.

Már teljesen tanácstalanok vagyunk, sokszor a sírás környékez, hiszen nem alszom ki magam. Nem tudom mit kellene csinálni velük, de tényleg én is szívesen fogadok minden trükköt.

Kérdező! Nappal hogy alszik a lánykád? Akkor is ilyen rosszul? Az én fiam ebéd után szundít 1,5-2 órát, és ennyi egész nap.

2013. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a történeteket!

legalább nem vagyok egyedül :-(

napközben van,hogy alszik egyszer dél körül egy órát, meg este 5 körül egy-másfél órát..

de pl. 2 napja csak fél órát aludt egész nap..

aztán van,hogy csak 1-2 óra között szundít el és alszik vagy 2 órát..szóóval totál változó ez is!

de ma pl délelőtt 10-ig aludt..persze úgy,hogy éjjel rengetegszer felsírt,és olyan reggel 8-10-ig aludt nyugodtan..

szerintem a foga lesz amúgy.de nem enged benyúlni sem..kicsit kenegettem neki éjjel..sőőt kupot is adtam lefekvés előtt..de semmi hatása nem volt

2013. szept. 5. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!