Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1 éves és még mindig...

Kisfiam 1 éves és még mindig többször (4-5-6) felkel éjszaka sírva. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A másik pedig az, hogy még eszik este, a 8 órás vacsora után, még fél 11kor is felkel és benyom 240 ml tápszert. Ha nem kapja meg, óránként felkel, és nem alszik vissza, amíg meg nem etetem. Így hát etetem, de nagyon fárasztó már, és egyszerűen nem tudom kialudni magam soha. Tudnátok ajánlani valamit alvásproblémára?
2012. febr. 28. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, de a lányom is ezt csinálja. Szintén 1 éves. Nem mindig eszik éjjel, de sokszor kel és sokat sír. :( Hátha kapunk itt jó tanácsot!
2012. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%

Az én babum 9 hós. Egész idáig, pontosabban 3 nappal ezelőttig ugyan ez volt a helyzet. Óránként, sokszor 20 percenként, két óránként kelt éjjel, és én már teljesen kimerültem. MIndent megpróbáltam. A nyugtató levendula olajtól kezdve (ami hatott is 4 napig), a fogínyzsibbasztó szereken át (mert azt hittem a foga miatt kel), egészen az esti jól megtömöm módszerig, mert gondoltam, hogy éhes.

Semmi sem vált be.

De 3 napja kaptam egy tippet egy másik fórumon egy anyukától. Egy könyvet. Címe: Aludj jól gyermekem.

Ezt a módszert használva, ami a könyvben van, 3 napja úgy alszik, mint a bunda, egyszer ébred éjjel, és reggel 6-kor is, de utána is vissza alszik fél 8-ig.

3 napja kicseréltek, nem vagyok fáradt, van erőm sokkal többet játszani a babummal, és még nem is akarok aludni napközben, amikor ő alszik.

A módszer lényege a sírni hagyás, de nem olyan kegyetlen jelleggel, ahogy azt gondolnánk, hanem minden nap fokozatosan növelni a sírni hagyott perceket, míg végül 4-6 nap után a esetek 96%-ában a babák maguktól elalszanak a kiságyukban, és átalusszák az éjszakát.

Azt mondja ki a könyv, hogy a baba azért ébred fel éjszaka olyan sokszor, mert meg van ijedve. Ugyanis azokat a körülményeket keresi a baba, amiben elalszik, jelen esetben a cuclit, mivel kaja közben aludt el. Azt a példát hozza fel a könyv, ha mi is lefekszünk a hálószobába és felébredünk, majd a nappaliba találjuk magunkat ugye mi is visításba törnénk ki. Azt mondja, hogy olyan körülményeket kell biztosítani a babának, ami akkor is megvan, ha az édesanyja/édesapja nincsen mellette felébredése pillanatában, például egy plüss állat, rajz vagy az ominózus papírrepülő a kiságyához felfüggesztve. Majd ha felsír először három percenként bemenni hozzá és nagyon nyugodt és határozott hangon beszélni hozzá, majd a napok elteltével ritkítani kell a belátogatásokat.

Íme a link az anyuka cikkéről, ami megfogott, és ennek hatására bele is kezdtem a módszerbe: [link]

2012. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez erdekes, amit a 9 hos baba anyukaja irt. Az en babam 13 hos es szinten ebred ejszaka, sokszor. Altalaban 40 perc-1,5 orankent. Ritkan van, hogy 2-2,5 orankent. Egyszeruen nagyon faraszto. Mellettem alszik, anyatejes meg. Ezer szazalek, hogy nem miattam ebred, mert sokszor itt hagyom altatas utan baba monitorral, addig ferjemmel vagyok, teszek-veszek, tanulok. Be van zarva a szoba es messze van a tobbitol, igy nem zavarjuk biztosan, megis folebred. Folmegyek hozza, visszaaltatom, persze nala ez nem igazi ebredes, inkabb felalomban sirdogal. En is probaltam mindent, kifarasztottam mar nagyon nagyon tobbszor is, en is tomtem kajaval, hatha az a gond, semmi. Arra fogtam, hogy ilyen a termeszete, plusz meg anyatejes. Igazabol kulon nem altatnam, mert egyreszt nem hagyom sirni, bar gondoltam ra, hogy miutan elalszik berakom a kisagyaba, sot, kipribaltam, de ugyanugy ebred kesobb, es kenyelmesebb az agyon atfordulni hozza es odanyomni a mellem, mint ejjel folpattani, szoptatni, altatni, megvarni megint a mely fazist es szenvedni a kisagyba berakassal, szoval szerintem akkor nem aludnek semmit. Ugyhogy maradt ez a felallas, igy legalabb megszakitasokkal, de hamar vissza tudok aludni. De teny es valo, hogy iszonyatosan kifaraszt igy is. Talan szules elott aludtam utoljara vegig az ejszakat:) De nem baj, ez van:) Azert, kivancsi vagyok a tobbiekre, megoldotta-e valaki.
2012. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!