Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki bár...

Van itt olyan anyuka, aki bár imádja a babáját és az anyaságot, sokszor úgy érzi, hogy hiányzik a "régi" élete?

Figyelt kérdés

Gondolok a munkára, barátokra, bulizásra. Hiányzik e a függetlenség, a kötetlenség, a munkahelyi légkör, az elért sikerek és hasonlók? Ezek miatt van e bűntudatod?

Esetleg aki már jó ideje szeretett volna babát, erről álmodott évek óta, boldog is nagyon, de mégis úgy érzi, hogy hiányzik a másik élete?

Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, nem vita keltésnek szánom.


2009. nov. 2. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vannak napok, amikor "rámszakad" az érzés, hogy dejó volt akkor, amikor ezt csinálhattam... meg dejó volt ide-oda menni... meg dejó volt "gondtalanul" élni...de ez a "négy fal szindróma" első tünetei közé tartozik. Én próbálok kilépni belőle, nagyon beválik, hogyha itthon a férjemuram, akkor elmegyünk sétálni a babával, nagyobbacska bevásárlásokra is merjük vinni, elmegyünk a nagyiékhoz...stb.

2009. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

5 év keserves próbálkozás, reménykedés, várakozás után örökbe fogadtunk párommal egy gyönyörű kisfiút, aki a napokban lesz 7 hónapos. Mióta velünk van, tudom hogy jól döntöttünk, minden eddigi kínlódás megérte ÉRTE!

Hogy hiányzik-e a meló, a szórakozás? Persze, és/de mégsem. Néha jólesne többet lenni a barátokkal, beszélgetni a kollégákkal. De ez csak szervezés kérdése!

Hogy ha dönthetnék választanám-e a 8 hónappal ezelőtti, "szabadabb" életemet? Semmi pénzért.

Boldog anyuka

2009. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is babsétáltatással próbálok kiszakadni 4 fal közül. Egyébként boldog vagyok, nem hiányzik a régi életem. 8 hetes baba anyukája vagyok.
2009. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig biztos lesz belőle vita. Főleg, amit én most írni fogok... Persze, hogy sokszor eszembe jut a régi életem, és sokszor arra gondolok, bárcsak én mehetnék dolgozni a párom helyett és maradna ő itthon a babákkal. Itthon is nagyon boldog vagyok, nagyon vártuk már a kis csöppségeket, és imádom őket, de sokszor annyira kimerítő, hogy jó lenne egy egy napot máshol tölteni, inkább kemény fizikai munkát végezni, csak valami mást. Leginkább az hiányzik, hogy egyáltalán legyen időm felöltözni, normálisan enni,lefürödni(kádazni), mert most mindezt kutyafuttában kell, hgoy tegyem. Tegnap a szüleim elvitték a lányaimat egy pár órára, hát ez a kis magány már nagyon kellett nekem! Pedig még csak 4 hónaposak a lányok, de annyira monotonnak érzem a mindennapokat most már, hogy kell egy kis ilyen is. Viszont amikor már csörögtek, hogy akkor jönnek haza, valami hihetetlen érzés kapott el! Nagyon hiányoztak és akkor döbbentem rá, hogy már alig vártam, hogy újra itt sírjanak, gagyogjanak, mosolyogjanak nekem!
2009. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
akarom mondani: babasétáltatással
2009. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A 2. 11:52-es,azaz hármasikres anyuka vagyok. Ja, igen, amíg jó idő volt és a párom is itthon volt, le tudtuk vinni a csajokat sétálni, addig eszembe nem jutottak ilyen gondoltaok. De már lassan 1 hónapja csak nagy ritkán jutunk le (2. emelet, nincs lift) és szerintem ez is kezd kikezdeni engem és a lányokat is. Pici erkélyünk van, oda néha kiteszem őket, de azért az sem olyan. Reméelm, gyorsan vége lesz a télnek!
2009. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekünk egy 3 hónapos babánk van. Még a mi hálónkban alszik velünk. Tegnap volt az első alkalom,hogy miután elaludt a kis manónk,mondtam apának,hogy menjünk be a hálóba,majd ott tovább tv-zünk...Idáig egyszer sem kapcsoltuk be este,nehogy felkeljen rá,meg a villódzások miatt,de már olyan jól tud este aludni,hogy gondoltam kipróbálhatjuk... Idáig míg nem volt meg a kicsi, apával volt,hogy egy egész nap csak moziztunk,és csak kajálni keltünk ki az ágyból... Épp tegnap kérdezte a párom,hogy ez már soha többet nem lesz..,igaz? :) Én meg mondtam neki,hogy már nem....,sőt...:) Igazából a munkahely annyira nem hiányzik...Bár volt,hogy mondtam apának,hogy akkor ezen a héten én megyek el dolgozni,és ő marad itthon a babánkkal.. :) Persze nem gondoltam komolyan,mert nem is tudom,hogy mi lenne,ha nem lehetnék a kicsikém közelében,és nem tudnám,hogy mikor ki mit is csinál vele... A régi életből konkrétan a jó alvások hiányoznak,mert ma éjjel sem aludtam valami sokat..,és sokszor emiatt már fejfájással is kelek... :(

Na de elég ha csak rám mosolyog ez a kis csillag,aki itt van mellettem,és már el is olvadok.... :)Sokszor még a könnycseppem is kicsordul,mikor olyan édesen rám nevet..:)

A bulizás nem hiáyzik,max. a párommal való welness-ezések,amit már meg is említettem neki,hogy mikor is megyünk majd...De megeggyeztünk abban,hogy ha már teljes mértékben imádja a babánk a fürdőzést,akkor megyünk..:)

Hogy bűntudatom van-e emiatt? Mitől lenne? Szerintem tök egészséges,amit érzek...


További jó babázást neked! :)

Azért te is fejtsd ki a gondolataidat erről! Kiváncsi vagyok! :)

2009. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Amikor pár hónapos volt a babám igy gondoltam,sőt volt hogy tehernek is éreztem.Nagyon hiányzott minden amit azelőtt megengedhettem magamnak.Viszont most múlt 1 éves és nem érdekel a szabadság,nem szeretnék visszamenni dolgozni,legszivesebben mindig vele maradnék.Sokat megyünk együtt mindenhova.Bulizni néha el szoktam menni (akkor vigyáznak rá a nagyiék, vagy az apja).

Mindent meg tudok vele együtt is csinálni,és már ez nekem a természetes ő az első mindenben,viszont néha kell az hogy kikapcsoljak.

2009. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
kedves 11:52es! Miért, Te nem érdemelsz meg egy kis nyugalmat?:) Tudom miről írsz egyébként... férjemmel egyszer el kellett szaladnunk a munkahelyemre és a nagymamira bíztuk a kicsit. Na, nagy lelkesedés, hogy egy kicsit nyugi van, kicsit sétálhatok "szabadon", rá 5 percre mi volt az első gondolatom, na?:) "Úristen, nem sír utánam"? "biztos megjegyezte a nagyi hogy mennyit eszik? " ,"aludt mikor eljöttünk, meddig alszik vajon?" stb., és siettem ahogy csak tudtam vissza. Hát ez benne van a pakliba, és innen meritek erőt, hogy ezt az érzést hívják ANYASÁGNAK :)
2009. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Eleinte nagyon fura volt, hogy nem oda megyek ahova akarok, de idővel teljesen megszoktam, és ez lett természetes.Én 1 vagy 2 hetente találkozom a barátnőimmel, de szigorúan csak este, miután elaludt a babánk. Szerencsére este jó alvó, nyugodtan itt merem hagyni, ha bármi lenne 10 perc és itthon vagyok.:-)
2009. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!