Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki toxoplasma fertőzött volt a terhessége alatt? Babáját is annak nyilvánították? Lett valami baja?

Figyelt kérdés

Április végén szültem. Decemberben derült ki az egyik vérvétel alkalmával, hogy pozitív a toxoplasmám.. Akkor azt írták a papíromra, hogy 4 hónapon belüli fertőzés nem valószínű, szóval ha visszaszámoljuk, akkor még a terhességem előttre esett, kellett szednem antibiotikumot..


De tegnap ráakadtam egy cikkre, ami nagyon aggaszt.. Kislányom szeme, minden hónapba egyszer, de van, amikor kétszer is becsipásodik, több napra is, ilyenkor könnyezik meg ugye csipás neki.. Tegnap ismételten elmentem vele az orvoshoz, mert amit felírt szemcseppet, nem használt. Azt mondták, hogy akkor el kell vinnem a gyerekszemészetre és átmossák neki, mert valószínű, hogy el van tömődve a könnycsatornája.. (nagyon bízom benne, hogy tényleg csak erről van szó)


Ekkor találtam rá a cikkre, hogy a veleszületett toxoplasmás babáknál ez igen gyakori, és AKÁR vaksághoz is vezethet.. :( Nagyon megijedtem.. Azóta csak ez jár a fejembe..


Mikor megszületett akkor voltunk szemészeten, azt mondták minden rendben van, illetve akkor azt írták a papírra, hogy veleszületett toxoplasmosis.. De én úgy tudom, hogy a kislányom nem toxoplasmás, hisz nekem senki nem mondta, illetve egyik zárójelentésen, orvosi papíron se szerepel..


2013. szept. 5. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik unokanővérem nél volt pozitív a véreredmény toxoplazmára. ő is végig gyógyszert szedett és a babának is kellett születése után szedni antibiotikumot és szemcseppet is. Félévente viszi kontrollra szemészetre, de minden rendben van. Szerintem ne ess kétségbe, de keress egy jó gyermekszemészt, illetve járj utána a zárót kiadó orvosnál, főleg a gyermekedet vizsgáló orvosra gondolok és aki a szülésed vezette, hogy akkor a babádra nézve mi is a helyzet.
2013. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hogy vagy?
2022. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!