Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasma vizsgállat második...

Kőhegyi Kitti kérdése:

Toxoplasma vizsgállat második terhességnél,2. is érdemes?

Figyelt kérdés

6éve szültem az első gyermekemet...2szer voltam toxo vizsgállaton mind a kétszer 1:16 lett az eredmény...

Elvileg akkor már átestem a fertőzésen és védett vagyok.vagy nem?? most megcsinállták...ki sem adták az eredményt csak üzentek hogy postafordultával végeztessem el mégegyszer...

Persze hogy elvégeztetem ha baj lehet..., de az eredményt sem tudom ha ez is 1:16 akkor egyértelmű nem? Nem sok az 3500,-, de pénz...főleg a mai világban.Szerintetek???



2013. febr. 23. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy 3500 Ft.-ba került? Nekem ősszel csinálták TB alapon és ingyen volt.

AZ 1:16 arány nekem nem mond semmit, az én papíromon 2 érték állt, az egyik azt mutatta, hogy most éppen van-e toxoplazma fertőzésem, a másik pedig azt, hogy már volt-e. Nekem ilyen fertőzésem még nem volt, de úgy tudom ha valaki már átesett rajta, utána ezzel szemben védettsége van.

2013. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Régiónként változik. Szentesen (Csongrád megye) fizetős, de más városban nem. Vagyis nem mindenhol. Ezen én is megdöbbentem egyébként.

Én megcsináltatnám, ha nem ételre kell az a 3500 ft! :)

2013. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, ha indokolt én is megcsinálltatom, de ha ugyan az az érték mint 6évvel ezelőtt, akkor nem látom értelmét...azt a pénzt költhetem a gyerekekre is...
2013. febr. 23. 16:19
 4/10 anonim ***** válasza:
A toxoplazma vizsgálaton 2 dolgot néznek, az egyik hogy átestél-e már rajta, és hogy van-e friss fertőzésed. Ha átestél rajta és nem mostanában, és az első terhességednél ez kiderült, akkor nem szükséges többször elvégezni, mert védett vagy. Ha üzentek hogy újra menj, valahogy azt gondolom hogy korábban nem estél át rajta, és esetleg friss fertőzésre gyanakodnak. A helyedben mindenképpen újra elvégeztetném, és szerencsés is vagy mert nálunk 5700 ft ez a vizsgálat. Az első ingyenes volt, mivel nem estem át rajta még sosem és van két kinti-benti cicánk emiatt szerettem volna a második trimeszterben is egy beutalót de a doki nem adott. Egyébként nálunk IGM és IGG néven nézték, az IGM érték a friss fertőzöttséget mutatja, az IGG azt, hogy régen átestél-e rajta. Nekem mindkettő negatív lett, de nem arányszámot adtak meg hanem referenciaérték volt, mint pl. a vércukornál.
2013. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De ha egyszer átestél rajta és védett vagy akkor hogyan lehet friss fertőzés? :)

Nagyon h.lye vagyok, de nem értem :)

2013. febr. 23. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is fizetős (Békés megye 5000 Ft).

Nekem azt mondta a doki, ha már van egy korábbi eredmény, hogy védett vagyok, akkor, ne csináltassam, mert ez nem változik.

2013. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen ezt kérdezem, biztos vagy benne hogy átestél? Nézd meg újra az első terhességednél a papírokat, és ha tényleg átestél korábban, akkor ezekkel a papírokkal vonulj be hozzájuk és kérdezz rá hogy mégis hol hibáztak ekkorát a mostani vizsgálatnál.
2013. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a vicc hogy most meg sem kaptam az eredményt...csak annyit üzentek a védőnővel hogy postafordultával vetessem le az újjat...

Az előző terhességemnél a védőnő elmondása szerint átestem még előtte, mert 2* ugyan az az érték...én nem értek hozzá és magyarul nincs rá írva, csak annyi hogy 1:16 arány...

De mondom a védőnő is azt mondta hogy vigyembe hétfőn a dokihoz az előző terhességem 2 eredményét.

Nyugodt lennék, ha látnám ezt az eredményt és ezeen is 1:16 lenne.de mivel nem láttam így nem tudom mi lehet, mert ha védett vagyok akkor ugye nem lehet friss fertőzés...tanácstalan vagyok :S különben is mi az hogy nem adnak ki egy eredményt??? nem értem!

2013. febr. 23. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiadják az eredményt ha bemész érte és elkéred. Ha nem akkor patáliát kell csapni.Menj be, állj a sarkadra.
2013. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Érdekes a dolog...mint kiderült ha áteselrajta sem leszel védett....
2013. febr. 26. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!