Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én sajnálom oviba adni 3...

Csak én sajnálom oviba adni 3 évesen?

Figyelt kérdés
nemrég született,igen anyás,jövőre lesz igazából kötelező..lehet beteges,de a szúnyogcsípéstől is óvom ha tudom,ilyen vagyok!
2013. szept. 5. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnálni,én is sajnáltam. viszont nagyon jót fog tenni neki meglátod. ha ennyire anyás akkor biztos nem lesz könnyű az első 1-2 hét,de aztán majd megszokja.meg te is..
2013. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel sokan vagyunk így, de hagyni kell felnőni. Nem visszafogni, hanem segíteni a felnőtté válás útján. Tudom hogy még messze van a felnőttségtől, de ezen az úton el kell indulnia. Rá fogsz jönni, hogy jót tesz neki ha egykorú gyerekek között van, játszik, ismerkedik, barátkozik, szocializálódik. Sok fontos dolgot tanul majd meg ott, amit te nem tudsz neki megtanítani, még akkor sem ha nagyon akarod. És sok olyan dolgot tapasztal meg, amit neki egyedül kell megismernie.

Az első néhány nap nehéz lesz mindkettőtöknek, de ez nem rossz dolog, hidd el. Ha te erre rájössz, és támogatod lelkileg is őt, neki is könnyebb lesz a beszokás az oviba.

Sok sikert és lelkierőt! :-)


2 kisfiú anyukája

2013. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éreztem.

Az segített, hogy a jó oldalára koncentráltam: hogy mennyire szeret játszótéren, játszóházban a többi gyerekkel lenni, milyen jó neki együtt lenni korabeliekkel. Hogy nem lehetek olyan önző, hogy ettől megfosztom.

2013. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam!!

3kisfiam van, mikor kiscsoportba került a legnagyobb, utána nemsokkal született a legkisebb. Valószínű ez is nehezítette az elválást, de szeptember végén kezdtünk és márciusban még mindig sírva, kiborulva ment az oviba. Április-májusra szokott be úgy izagán, hogy nem minden reggel szakadt meg érte a szívem.

Az első pár nap, amig vele voltam bent, nem is mert távolodni tőlem, de próbáltuk elcsalni mellőlem az ovonénikkel, és ellógni egy-egy kis időre... hát ahogy észrevette nagy sírás volt. Nagyon nehéz volt mindkettőnknek és én is eljátszottam a gondolattal, hogy kiíratom az oviból, mert kinek jó ez az állapot.

De aztán a józan ész döntött és maradt az oviban.

A középsőbe már szívesen ment- nagycsoporttal sem volt gond- de nekünk a kiscsoport nem egy túl pozitív élmény!! :(

Sikeres beszokást a kicsinek, neked sok erőt!!

2013. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindhármotoknak :) úgy vagyok ezzel,hogy mivel a 2 gyermekem közt 16 év a korkülönbség,nekem ő olyan mintha első,egyke volna,egész nap velem van,meg a nagymamájával kicsit.Tudom hogy a kis társaság miatt részben jó lesz neki ,nem is ezzel ,inkább maga a beszoktatással vagyok bajban,meg maga azzal hogy irtó féltem !!,ha majd órákig nem látom,elesik e,bántják e,....oké,meg kell tanulnia persze kezelnie,ez az élet rendje meg stb ilyen bölcsességek,de nagyon nehéz szivvel vágok bele ,hiába az előnyök :(
2013. szept. 6. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!