Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljem boldognak a...

Hogyan neveljem boldognak a gyerekem? Szigorú legyek?

Figyelt kérdés

17hónapos a fiam.Nem mondhatnám ,hogy egy mosolygós kisfiú nem tudom miért.kb 8ember van akire mosolyog.nem barátkozós.gondoltam már arra hogy lehet természetet is örökölni ennyire?mert az apukája ilyen tipus:nehezen nyílik meg,nem barátkozós,nem egy társasági lény.

én viszont annál inkább.kislánynak is cserfes voltam.

A fiam fél a gyerekektöl!ha hozzáérnek emberek nem mindíg veszi jó néven(kis vasgyúró)

Viszonylag sokat nyavajog,azt veszem észre sokszor mintha halálosan unná már a játékait vagy az otthonunkat.

Pedig kiegyensúlyozott naprendünk van.próbálok mindig olyan időpontban csinálni mindent ahogy megszokta.

ez az alvásnál nagyon bejött.nem is kell altatn

De szeretném ha többet kacagna mint más gyerek.egyedül akkor kacag ha kergetőzünk!mosolyog amikor hozzászólok de ez kb 2 pillanat.a pelenkázás kész rémálom mert üvölt pedig soha nem fogtam le kényszeresen.természetesen mikor megyünk valahova és nem arra amerre ő akar földhöz vágja magát.

Úgy érzem én csinálok valamit rosszul és bele vagyok betegedve.


arra szoktam gondolni hogy a mi anyáink sem tudták hogyan kell gyereket nevelni de tisztességes kiegyensúlyozott emeberek lettünk.

Azt tudom hogy egy dolgon nekem kell javitsak magamon.hogy ne emeljem fel a hangom.próbáljak higgadt maradni.de hogy csináljam?

ugye a gyerekeknél ez válik be hogy ne lássák hogy ideges vagyok!

Remélem valakinek van ilyen tapasztalata és megossza velem!

köszönöm!


2013. szept. 5. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt olvasom épp, talán neked is segíteni fog egy-egy helyzetben (bár azért idősebb korban sem árt, az tuti :)


[link]


Te nevetsz, amikor játszotok? Vagy várod, hogy ő mikor nevet? Mesélj vicces történeteket, nevess nagyokat rajta, próbáld megtalálni azt a humort, ami őt megérinti :) Szerintem semmi baj, ha nem vidám napi 24 órában, de rá lehet játszani kicsit. Csikizés? :)))

2013. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden baba más mint ahogy minden ember más! Szerintem ne várd el tőle, hogy más legyen, mint amilyen a természete. Így kell szeretned őt. Vannak félősebb, nehezen nyílós babák. Ez teljesen normális. Én a helyedben nem próbálnám megváltoztatni.


Az írásod alapján úgy gondolom semmit nem rontassz el, nagyon jó anya lehetsz! A lényeg, hogy úgy szeresd a babád amilyen és ennyi - nem kell több. Nem kell minden babának mosolygósnak lennie.

2013. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

ha jol emlekszem Vekerdy irta az egyik konyveben (Erzelmi biztonsag), amit ajanlok is Neked, hogy a humor egy tanulhato valami. Ha visszaemlekszel, a fiad akkor mosolygott Rad eloszor mikor Te is ra, akkor nevetett, es azon nevetett eloszor amikor es amin Te, szoval tenyleg igy van! az en fiam is 17 honapos, szornyen abszurd humora van, pont mint nekunk! a rosszasagokon es az ironikus dolgokon vihog. Mi tanitottuk Neki igy, akaratlanul:-)

a masik, ami feltunt az irasodbol: Azt mondod nem akarsz idegeanek tunni elotte... miert? az is a kommunikacio egyil formaja, ha latja mi milyen erzelmet valt ki Beloled... ha O rosszalkodik vagy szimplan nyugos vagy, akkor ideges leszel. ezzel.semmi baj nincs! ne vard el a gyerekedtol egy bizonyos erzelem (jelen esetben a boldogsag) kinyilatkoztatasat akkor, amikor Te magad is megvalogatod az erzelmeid kozul O mit lasson es mit ne... lasson szeretetet, boldogsagot, nyugosseget, vitat, oromot, banatot, de semelyikbol ne adj neki vegletes kepeket, mert nem fogja megtanulni hasznalni a metakommunikacios eszkozeit (pl a nevetes)

es vegul oszintem szolva azt nem ertem miert gondolod, hogy a nevetes a boldpgsag merofoka egy gyereknel? honnan veszed, hogy eszeveszett gurgulazo nevetes nelkul O boldogtalan kisemeber?

2013. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi elég sokat bohóckodunk itthon, a gyekőc is ilyesmi természetű, nyitott, könnyen barátkozik. Pici korától próbáltuk úgy nevelni, hogy lehetőleg bárkivel jól érezze magát. Mindig kézbe adtuk, ha kérték. Mi sokat bújócskázunk, kergetőzünk, apa néha pelust húz a fejére és úgy bohóckodnak, szóval mi sem vagyunk normálisak teljesen. A gyereknek van egy alap természete, amin változtatni nem tudtok, de tenni azért lehet, hogy picit nyitottabb legyen. Picit legyetek lazábbak ti is.
2013. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
visszaolvasva a korabbi valaszom: bocsi a hibakert, telefonrol irtam :-(
2013. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! :)
2013. szept. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!