Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy neveljem rágásra?

Hogy neveljem rágásra?

Figyelt kérdés

Kislányomnak 11 hónaposan kezdtek kibújni a fogai. Most 12 hónaposan 2 van neki. Ennyivel már nyugodtan ehetne főtt tojást, kenyeret és puhább gyümölcsöket. De amint valami szilárd kerül a szájába, rögtön köpi ki, nem hajlandó elfogadni. Az nem lehet, hogy fáj az ínye, mert folyton rág vele, csak épp nem azt amit kéne. Már azt is próbáltam, hogy kihagytunk egy evést, hogy később biztos az éhség ráveszi a rágásra, de ha rajta múlna szerintem éhen is halna...

Ötletek? Volt már valaki hasonló helyzetbe?


2011. aug. 15. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is későn jöttek ki a fogai, mi bulátát adtunk neki, azzal tanult meg rágni. Eleinte csak majszolta, később már rendesen rágta.
2011. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bocs a tudatlanság miatt, de mi az a buláta???
2011. aug. 15. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Buláta, az olyan mint a "kuki" (kukoricarúd), csak nem kukoricából van. Lehet sósat és naturt kapni, semleges ízű, kicsit barnás rágcsálnivaló (bio). Hasonló a kölesgolyóhoz. Próbáld meg, talán puha vajaskenyeret adni neki, próbálja meg harapni. (Persze ha még nem próbáltátok) Én babám 9,5 hónapos 6 foga van, de csak pépes főzeléket hajlandó enni, egyébként mindent eszik, rágja a kenyeret, kiflit, "kukit", kekszet. Főzeléket ha darabos volt, nem ette, csak 10 kanállal, mert macera volt "összerágni", megunta. Most, hogy újra pépesítem bekajál akár 2 adagot is egyszerre. Lehet, még nem érett meg a darabos ételre. Szép lassan, majd megtanulja.
2011. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szerintem ezt is kiköpné:( nem érett a rágásra? és az evésre mikor lesz érett, csak mert azt se nagyon akar:( igen, már próbáltam a kenyeret is.
2011. aug. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!