Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyuka! Milyen legyen...

Kezdő anyuka! Milyen legyen az első cipőnk?

Figyelt kérdés

Lányom 6,5 hós és ma derékszögbe még ugyan, de felállt a járókánál :) Mikor kell neki venni az első cipőt? Rá kell próbáljam? Illetve milyen legyen? Mire kell odafigyelni? Tudtok esetleg ajánlani olyan boltot ahol nagyon segítőkészek és értik is a dolgukat? Illetve, mivel már hűvös lesz mikor elindul és később hó, igy gondolom vmi bélelt csizmát kell vegyek?! Vagy télig bőven kinövi az első cipőjét?

Első baba, köszönöm a segítséget :)



2013. szept. 5. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bocsi,de ez engem is érdekelne! :)
2013. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
sziasztok :) nincs babám , de bolti eladó vagyok cipőboltban :) minden féleképpen olyat kell neki választani ami tartja a bokáját és a sarkát, ne legyen rossz minőségű pl: kínai nagyon gagyi, én elsőnek az elaphanten cipőt ajánlom , bár én crocssot árulok , de az elephanten tartja a kicsik lábát :)
2013. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már tavasz lesz mire cipőt kell venned, bőven ráérsz még, ugyanis nem szabad cipőt adni a babákra addig, amíg önállóan (kapaszkodás nélkül) meg nem tesznek több lépést és az a legjobb, ha ilyenkor is csak az utcára adsz rá cipőt.

A legjobb, ha a legtöbbet mezítláb van egyenetlen felületen.

Otthon pl. egy ágyneműhuzatba varrhatsz babot, borsót és leteríted a földre, tavasszal pedig tiszta helyen mászkáljon fűben, kavicson.

2013. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy ezekre figyeljek első cipőnél:

-rugalmas talpa legyen (nem a puhatalpúra gondolok)

-bőrből legyen, nem gagyi műanyagból

-tartsa a bokáját

-fél-1 cm-rel lehet nagyobb a lábánál (növés miatt is + a zoknik vastagsága sem mindig egyforma)


Mi most vettünk egy zárt szandit a fiamnak Baren-Schuhe, és egy félcipőt Elephanten márkájút a Deichmannból. 1 éves lesz, még most kezdett kapaszkodva lépegetni, addig feleslegesnek tartottam a cipőt.

2013. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
superfit,vagy richter cipőt vegyél neki,ezek a legjobb first step cipőcskék.rugalmas talpúak,és fogja a bokát.Azonban bőven ráérsz akkor venni neki,ha már önállóan jár.előtte nem szabad!!!kis kocsicipőt vehetsz,de 15 ezerért felesleges még olyan babának venni aki,most kezd el felállni.
2013. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amíg csak kapaszkodva lépeget, akkor sem szabad rá cipőt adni, mert csak ártasz vele.


Tehát ha a lányod most 6,5 hónapos, hiába állt fel, lehet, hogy 10 hónaposan már elindul, de az is lehet, hogy csak másfél évesen.

Ilyen téren nagy szórás van a babák közt, ezt előre nem lehet tudni, de elég akkor elmenned a cipőboltba, amikor otthon megtette az első önálló lépéseit.

2013. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor vegyél neki cipőt, ha már segítség nélkül egyedül jár! Én Richterés Linea cipő párti vagyok! A Tipi topi cipőboltot tudom neked ajánlani a 22.kerületbe! Nagy választék, jó ár! Nekem a lányom otthon csak zokni, mezítláb jár, még, ha hideg a kő akkor is, nem fázik fel nyugi... ennél jobb nincs neki! Kint pedig, elég a kocsicipő, míg nem jár rendesen! 1,5-2 hónap alatt kinőnek egy cipőt, így gondold át a cipő vásárlást :)
2013. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha minél többet totyog mezitláb, vagy csúszásgátlós zokniban.

Ha kint leteszed és muszáj cipőt adni rá, akkor olyan cipőt kell választani, ami a lehető legrugalmasabb, leginkább imitálja a mezitláb járást.

Tehát, amit olyan sokan emlegetnek, hogy tartsa a bokáját, meg legyen merev, esetleg szupinált, ezek kifejezetten káros dolgok, ezek hátráltatják a normális talpboltozat kialakulását, valamint az egyensúlyérzék fejlődését is. A legjobb a puhatalpú cipő, tutyi.

[link]

2013. szept. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ilyenünk volt 1. és második cipőnk is,csak akkor még nem volt mintás.

Lecsapott az orra ebben könnyebb mennie.Szerintem tavasszal kell majd venned kintre,addig bent ahogy egy hozzászóló nagyon praktikus tanáccsal látott el,varrd meg azt a babos megoldást bentre és járjon rajta csak zokniban. Maximum télen ha úgy látod vegyél szandált bentre,abból szuperfitünk volt,de én szupináltat javasolnék.Ráérsz a cipővel még.4,5 éves kislány és 32 hetes pocaklakó kisfiú anyukája

2013. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bocsánat ez csak hasonló hivatalos neve:Falcon Tessorino első lépés cipő
2013. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!