Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája az első hónapokban csak kézben volt a nap nagy részében?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, az ilyen babák később-e vagy mikor fordulnak meg hasról hátra, ill. hátról hasra és mikor csinálják a többi dolgot? 4 és fél hónapos, igen picit el van rontva, a kezemben van egész nap, ha lerakom hisztizik:S És nem hajlandó forogni semerre..:S

2012. szept. 29. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Igazad van, tényleg elrontottad, de nem menthetetlen a helyzet.. :) Hát, szükséged van néhány napra a kötélidegeidre, mert le kell tenned, és kivárnod, amíg befejezi a hisztit, és elkezd tevékenykedni egymagában is. Tudom, hogy ilyenkor az ember lánya éjjel-nappal ölelgetné, szeretgetné a gyerekét, de mindig az járjon a fejedben, hogy ezzel ártasz a fejlődésének, akaratlanul is. Ha már eléred, hogy ne akarjon egész nap kézben lenni, néhány hét alatt behozza azt, amiről szerinted le van maradva (ha egyáltalán le van) :)
2012. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém nem kézben volt, hanem hordozókendőben, a lényeget tekintve szinte ugyanaz. Mondjuk ő egy elég könnyű természetű kislány, lassan úgymond leszokott róla minden sírás nélkül, most már csak a hátamra veszem fel, ha nincs időm altatgatni, vagy este, ha egyedül vagyok a kettővel, mert akkor rendszerint extra nyűgös, nekem meg a vacsit-fürdést kell intéznem.

Az, hogy ennyi idősen még nem forog, nem jelent semmit. Kisfiam 5 hónapos volt, amikor elkezdett forogni, egyébként is fél éves korig kell.

Azt próbáltad már, hogy leteszed, és érdekes dolgokat mutatsz neki? Nem kell, hogy azonnal egyedül elfoglalja magát. Az ilyen anyás babáknak pedig csodálatos a csatos háti hordozó, bár lehet, hogy az csak egy hónap múlva lenne Nektek megfelelő.

2012. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Néha elvan az ágyon, nézegeti a kezét, csörgőt stb. szóval nem mindig van a kezemben, most is morzsolgatja a kis kezét az ágyon épp :)

De forogni semerre sem akar :) Igaz, nem vagyunk lemaradva! :)

2012. szept. 29. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

4.5 hónaposan nincs lemaradva semmiről!

Lányom 3 hónapig kézben volt gyakorlatilag, mert borzasztóan hasfájós volt. 5.5 hónaposan forgott mindkét irányba.

Az idő előrehaladtával egyre kevésbé fogja igényelni az ölben levést.

2012. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva! Az én kisfiam 4 hónapos, igaz, hogy már megfordul hátról hasra, de nem azért írok. Szép lassan szoktasd arra, hogy leteszed és nincs állandóan kézbe. Az én fiam is állandóan kézben volt, most már azért elvan ha lerakom. HA ágyon van a baba nem biztos, hogy könnyen tud mozogni, teríts le a földre egy plédet+játszószőnyeget és oda tedd le! A mozgáshoz kemény felület kell. Maradj mellette mikor leteszed, mikor már elkezdi kényelmetlenül érezni magát vedd fel kicsit, majd megint tedd le. Szép lassan megszokja! Nem szabad hagyni, hogy nagyon felhergelje magát, nem kell sírni hagyni!
2012. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!