Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A keresztszülők mennyit kell...

A keresztszülők mennyit kell adjanak a keresztelésre?

Figyelt kérdés
100 ezer Ft az kevés?

2013. szept. 6. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit akarnak. 100 e az rengeteg, nekem nem lenne képem elfogadni.
2013. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit tudnak.

100 000 Ft? Nem 10-et akartál írni?

Mert 100 ezer, az rengeteg! Azt tényleg csak a jómódúak engedhetik meg maguknak.

Nálunk a keresztszülők 5 000 Ft-ot tudtak adni és annak is nagyon örültünk.

2013. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek pénzt adni?! HA már ilyen lenne,én inkább megbeszélném,hogy a kicsinek vegyenek valamit.De én nem is hallottam még róla,hogy pénzt kell adni...Hisz rokon/barát,nem fogom lehúzni őt.Ha rendesek,úgyis maguktól vesznek a kicsinek valami apróságot.
2013. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit nem KELL. Nincs rá szabály, törvény.

Nyilván te tudod felmérni, hogy mennyit tudsz adni. A szülők meg el tudják dönteni, hogy ez nekik sok vagy kevés.

2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Minek pénzt adni?!"

Nekünk pont a keresztelős ruhára adták oda a pénzt, csak mi választottuk ki és vettük meg. Így volt megbeszélve.

2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nàlunk úgy volt hogy kifizették a keresztelő és a buli felét és kapott a lányom egy arany nyaklàncot medállal.nálunk ez a szokás
2013. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

(???

Én is vagyok keresztszülő, egy szép fa keresztet adtam ajándékba, és a három gyerekem is meg van keresztelve, akik hasonló ajándékot kaptak.


Ez a dolog nem a pénzről szól, legalábbis szerintem nem.

(Elég szomorú, hogy lassan minden arról szól...)

2013. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Igen,minek adni?! Azért lássuk már be,hogy nem kéne még ennek is a pénzről szólnia. Ha megkeresztelném a lányom,eszembe se jutna várni semmit sem,hisz én kérem fel a keresztszülőket,nem ők jelentkeznek be,hogy kereszteltessem meg,mert ők keresztszülők akarnak lenni.

2013. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutott volna pénzt adni. Megvettem a ruhát a keresztlányunknak ( én akartam így) egyébként pedig kapott egy szép kis arany láncot, és egy kereszt medált. Az egész nem volt több 30 ezernél. Szerintem ez nem a pénzről szól...
2013. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lányom a keresztszüleitől kapta a fülbelövős fülbevaló utáni igazit és a másiktól aranyláncot.Rokonoktól meg apróságokat kapott,mint pléd,takaró,plüssállat,ruhák.Ebéd volt utána akkor volt 2 éves és ezekre volt szükség.Pénzt nemigen illik ajándékozni más alkalomra sem.
2013. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!