Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehetetlen autó...

Mennyire lehetetlen autó nélkül boldogulni a városban egy kisbabával? Felelőtlennek tartjátok, aki autó nélkül vállal babát?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik első gyermekünk, és sógoromék nem hagynak békén minket, hogy vegyünk autót. Eddig megoldottuk az életet autó nélkül, kb. 2 havonta kértük el após autóját, hogy nagybevásároljunk. Ő szívesen oda is adta mindig, sőt sokszor ő maga mondja, most hogy terhes vagyok, szívesen elvisz ide-oda, ha kell. De nem nagyon szoktuk ezt kihasználni, mert szeretek sétálni, és bírom is. Most nem szeretnénk ekkora kiadást bevállalni, megvárnánk, hogyan alakul a családi költségvetés a baba mellett. Aztán, ha úgy érezzük, hogy nem megy autó nélkül és van elég pénzünk minden hónapban, akkor vennénk autót, de nem elégednek meg ezzel a válasszal. (Egyébként van annyi megtakarításunk (közel 4 millió forint), hogy vehetnénk autót, de nem szeretnénk most felhasználni.) Azzal riogatnak minket (főleg a férjemet, aki eléggé paraapuka lett így a terhesség végére), hogyha megindul éjjel a szülés és nem jutunk be időben, oxigénhiányos lesz a baba, vagy ha hirtelen belázasodik, és nem tudunk bemenni a babával az ügyeletre lázgörcsöt kap és meghal. Minden nap ilyenekkel terrorizálnak minket. Én megértem, hogy aggódnak, de szerencsére nem az isten háta mögött lakunk, hogy autó nélkül ne lehetne bárhova eljutni. Ma odáig fajult a helyzet, hogy rátettem a telefont a sógoromra, mert elmondott mindenféle felelőtlen anyának.

Mindkét oldal véleményét szívesen olvasom, kíváncsi vagyok, hogy tényleg mi vagyunk vakmerőek, vagy csak a sógoromék paráztatnak minket túlzottan.


2013. szept. 7. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen jól el lehet boldogulni! Segít a fogyásban is, ha babakocsit tologatsz! Én babakocsival jártam bevásárolni is, az alsó részbe rengeteg cucc elfér, nem kell cipekedni! Ha pedig busszal, villamossal akarsz valahova menni, akkor "hátizsákba" (hátadra vehető gyerekhordozóba) teszed a gyereket, úgy egyszerűbb. Vészhelyzetben pedig hívod a mentőt, városban pár perc alatt odaér!
2013. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk sincs autónk, igaz anyósomtól bármikor eltudjuk kérni az övét, de inkább csak ha nyaralni megyünk akkor kérjük el, kb 2 évente egyszer, valamint mikor szülés előtt voltam akkor volt nálunk az autó, hogy ha éjszaka kell menni szülni akkor ne mentőt keljen hívni vagy taxit ha nem saját atóval menjünk. Mi teljesen jól elboldogulunk autóval. Szerintem a fővárosban nagyobb városokban simán ellehet lenni autó nélkül is. Ott ahol a közeli bolt is a másik faluban van csak vagy az óvóda van a másik faluban ott nem árt az autó, de ott is lehet boldogulni nélküle. Én azt mondom simán lehet autó nélkül élni. Persze aki meg már hozzászokott az autóhoz az meg elképzelni sem tudja anélkül az életét. Igen ,egyszerű beugrani a kocsiba és a célnál kiszállni, de egy autó fenntartása elég sok pénz is, így inkább az ember kicsit jobban megszervezi az életét (menetrend, előre megtervezett programok, több tevékenység azonos irányban egyszerre lebonyolítása stb.)
2013. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Budapesten élünk. Nincs autónk és babakocsit sem vettünk. Egyiknek sem lenne anyagi oka, simán feleslegesnek tartjuk. Hordozzuk a babát.
2013. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk van autónk, és sokért nem adnám, mert sokkal egyszerűbb vele az élet DE nélküle sem lehetetlen boldogulni, távolsem... Én csak csodálom az olyan embereket, akiknek nincs autójuk gyerek mellett, mert főleg amíg nagy babakocsival, mármint a mózesessel kell jönni menni, tömegközlekedni a nem túl segítőkész és alacsonyan kvalifikált utazóközönség mellett...hát az igen nehéz lehet. Persze ez városfüggő, hogy kell-e tömegközlekedni, gondolom azért igen. Az újszülött babakocsit én biztos nem tudtam volna felpakolni a buszra és tudom milyenek az emberek, már terhesen, amíg még bkv-ztam figyeltem, hogy állnak a babakocsikhoz...meg hát hozzám is...tragikus a helyzet.

Egyébként az autó a férjemnél van, munkába jár vele, és volt olyan hogy vidéken volt, a lányom pedig dobott egy hátast a kanapéról, taxit hívtam és irány a kórház. Szóval csak megoldottam a dolgot annyi időből, mintha az autóba kellett beülni, mert mire felöltöztünk a taxi is itt volt. Ugyanez vonatkozik a lázas állapotra...egyébként amit a sógorod mond, az teljesen hülyeség, vagyis a valóság kedvezőtlen elferdítése. Igen a kicsik jobban ki vannak téve lázgörcsnek, éppen ezért kell időben lázat csillapítani, ha pedig nem sikerül kórház, de erre találták ki a mentőket, ha lázgörcsöt kapna esetleg, erről még gondolom nem hallott... Ha pedig csak úgy ítéled meg, hogy inkább bevinnéd, hát ott a taxi...

Szülésnél dettó....mentőt kell hívni és kész. És nem attól lesz oxigénhiányos, hogy nem ér be valaki időbe, mert hát doki nélkül is képes egy átlag nő megszülni a gyerekét, sokan szülnek taxiban, mentőautóban. És a rapid szülés azért elég ritka, miért ne érnétek be időben??? Akkor lesz oxigénhiányos, ha sokáig marad a szülőcsatornában, tehát elakad. Ez kórházban is megtörténhet...tudom, ez nem vigasz, de egy szó, mint száz, a felsorakoztatott érvek egytől eddig nagyon durva ferdítések.

De ettől függetlenül az autó nagyon hasznos tud lenni. Pl. ha azt írod, hogy nemsoká megszületik a babátok, én nem szívesen vinném tömegközlekedési eszközre az első pár hónapban, pont taknyos idő lesz, valószínű lesz influenza szezon is, és az ő immunrendszerük pedig még eléggé sebezhető.

Én ha megtehetném, ekkora megtakarítás mellett tényleg vennék autót, nem kell túl drágát, nekünk is használt autónk van, mármint használtan vettük, 5-600 ezerért már tök normális autót lehet venni, nekünk is olyan van (Fiat Punto), és imádom, nem kellett rá sokat sem költeni.

2013. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Jó,ha van autó,de simán meg lehet lenni kocsi nélkül is és nem csak a városban.

Tanyán lakunk jelenleg,több család van mellettünk,egyiknek van csak autójuk.Mentő 5-6 perc alatt ide ér a kisvárosból,nem kell aggódni.Városban sokszor több a dugók miatt(laktam városban is,tapasztaltam)

Mi ide várjuk a babánkat.

Én azt mondom,hogy busszal is el lehet jutni bevásárolni,orvoshoz(mi gyerekorvoshoz is busszal megyünk majd) iskolába...

Sőt,gyerekként én is buszoztam a suliba 20 percet,pedig városban laktunk.

Összességében szerintem nem felelőtlenség városban autó nélkül babát vállalni.Tudod mit?! Minket meg azért néztek "hülyének" mert tanyára vállalunk gyereket.(házunk főút mellett,kisvárostól 7 kilométerre van,szomszédaink közel vannak) De minket nem érdekel :-)

2013. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Nincs autónk nekünk sem, 2gyernekunk van 3, 5 eves a kicsi 11hos! Ateltunk lazgorcsot, felrepedt arcot, agyrazkodast mind ezt autó nélkül! Nem érzem szugseget ugyanis sztem a gyereknek is jobb, egeszsegesebb sétálni mint autoba be aztán ki majd ismét ugyanez! En jobban szeretek autó nélkül!:-) Minden esetben ott a mentő aki azért gyorsabb a közlekedésben és egyből az orvos is ott van!:-)
2013. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk van kocsink. Nem vagy felelőtlen stb, èn nem lennék el kocsi nélkül.De ez független gyerektől. Nekem az kènyelmi szempont volt, hogy szülèsnèl beültünk ès kész. De azért mert màsnak nem attòl mèg jò szülők lesznek. Èn hasznàlom bevàsàrolni st, de èn egèsz hònapra vàsàrolok egyszer.Jo volt a kocsi mert extra cici függő lànyom van kisebb koràba volt, hogy fêl oràt se birt ki, nyilvànosan meg nem szoptattam, ezért Margitszigetig kocsi ott sèta aztàn kocsiban szopi iràny haza.Mi ha vidèkre megyünk a mamàkhoz visszük az egèsz lakàst.Biztos menne kocsi nèlkül is, de megtehetem miért ne legyen. Igazàbòl nàlunk két kocsi van, fèrjemnek is van. Szòval szerintem jo ha van kocsi DE a felelőtlensêg messze nem itt kezdődik...Boldog babàzàst!!
2013. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Hogy a viharba ne lehetne létezni autó nélkül?! :) Nekünk 1 éves picink van, igaz, eleinte volt autónk, aztán eladtuk. Simán meglehet oldani, nem éreztük hiányát. Viszont az jó hogy van a családban autó, ha bármire kéne, sürgősen, akkor meglehet kérni. És ne haragudj de a sógorék iszonyú bunkók hogy ilyennel riogatják a férjed.
2013. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a sógorod nem normális. Inkább foglalkozzon magával. Egy autó fenntartása nem kis pénz. Ha csak ilyenek miatt vennétek meg (amivel a sógorod ijesztget titeket) felesleges. Szerintem is látni fogjátok baba mellett, hogy kell-e ez a befektetés. Nekünk van de jobban szeretünk mindenhova anélkül menni :) (Babakocsi vagy hordozó.) Sőt mi inkább anyósom miatt tartjuk (75 km-re lakik és nem megoldott a buszos közlekedés) egyébként mi sem tartanánk csak azért mert gyerkőc van.
2013. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!