Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szállítottátok már a babátokat...

Szállítottátok már a babátokata mózeskosárban, ha autóval mentetek?

Figyelt kérdés
Nem beköthető mózesünk van,viszont úgy gondoltam hátra ülnék vele az autóban. Mennyi büntetést kaphatunk?

2013. márc. 23. 09:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a gyermekem biztonsága a legfontosabb.

Sajnálom ha neked nem!

Remélem örökre elveszik a jogsitokat és azzal megmentenek egy gyereket egy esetleges balesettől

2013. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Remélem, nagyot. Baromi nagy felelőtlenség!
2013. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Legnagyobbat, hogy a gyermeked kirepül,akár egy fékezésnél, ütközésről meg ne is beszéljünk....

Amúgy a helyszínen a rendőr 30.000Ft-ra bírságolhat, ha nem ismered el, feljelentés és a duplája.

És most senki ne jöjjön azzal, h 20 évvel ezelőtt nem volt kötelező,mégis túl éltük,. Igen, csak hogy akkor negyed annyi autó volt, más teljesítményekkel stb....

Ismerek olyan családot aki csak a szomszéd faluba indult el, csak sajnos a 2 gyermek már nem érkezett meg.....

2013. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
Ne szállítsd úgy,hiába ülsz vele hátul,nem tudod megvédeni egy esetleges hirtelen fékezéstől,vagy egy másik sofőrtől,aki belétek rohan.A büntetés?Meg is halhat a pici...
2013. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
és ha hátra ülsz vele, akkor úgy gondolod,h megfogod tudni fogni??? Eleve hiába fogod a kosarat, a gyerek simán kiesik belőle. Üledben sem tudod megtartani, egy nagyobb fékezésnél meg akár lehet te nyomod össze a gyermeked, a tehetetlenségi erő miatt. Probáljátok ki, apuka vezet, nálad a mózes, benne egy játékbaba, fékezzen hirtelen, mi fog történi....
2013. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit mondunk neki, ha nincs más lehetősége akkor úgyis úgy fogja szállítani
2013. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy nem esik bajotok! Nagyon veszélyes! Inkább nem ennék, de vennék gyerekülést, ha el akarok menni vele. Nálam más a fontossági sorrend.
2013. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Miért kell egyből letámadni?Ez csak egy kérdés volt, nincs tapasztalata,nyilván azért kérdezte, hogy vegyen-e vagy ne.Egyébként ti mindig bekötitek a hordozót,akkor is ha a másik utcába mentek?Aki nem,az mind ócska,szar ember?Ti biztos mindannyian tökéletes emberek vagytok és soha nem hibáztok.
2013. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy gyereket akkor is be kell kötni ha csak másik utcába megy az ember. èn megteszem. mi itt a faluban megyünk autóval 1 km-t, utálom a hordozót bekötni stb... de megteszem mindig.

habár én magamat is bekötöm még ha csak egy utcára megyek is.


Viszont föleg Mo-n látni hogy ott ugrál a gyerek a hátsó ülésen beköttetlenül, pl 3 barátnöm sem köti be Mo-n a gyereket, sokan az ülésbe beteszik aztán késsz. de a legrosszabb mikor még ugrál is hátul. habár én Németországban élek itt is látni néha ilyet.


Viszont azt tudni kell, hogy tényleg sokkal és sokkal több az autók és lényegesen gyorsabb is a közlekedés mint régen ezért a balesetek is sokkal gyakrabbak és súlyosabbak.


a baj a gyerek nem bekötésével, hogy akár egy erösebb fékezéstöl is kipotyoghat a foga, vagy mint a kérdezö tenné, egyszerüen kigurul a gyerek a mózesböl.


kérdezö, használtan fillérekért lehet venni autósülést, még ha régi is nagyobb biztonságban van mint a mózesben.

2013. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

IGEN, mindig bekötöm, ha a másik utcába megyünk, akkor is. Én nem vagyok tökéletes, sokszor kupi van itthon, vagy amikor beteg voltam 3 mesét is megnézett a lányom, csak pihenhessek, néha lecsúszik egy- egy csoki nála, de mindig bekötöm, ebből nem engedek.

Sosem tettem és nem is tenném mózesbe.

Ha hátra ülsz vele, sem tudsz segíteni, ha csattantok!

Megéri? Szerintem nem.

2013. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!