Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak GYES mellett...

Miért csak GYES mellett járhat a gyerek a bölcsibe? Jogszabály írja elő? Miért vagyok hátrányban azokkal szemben, akinek pl. nem volt mhelye, a gyerek előtt és csak gyes-t kapnak!

Figyelt kérdés
Gondoltam egy kis társaság, új ingerek jót tennének a gyerekeknek, de sajna azt mondta a vezető, ha akarom hogy járjanak, le kell mondjak a gyed-ről, gyesre kell váltanom, és akkor járhatnak a gyerekek! Tudom hogy más szíves örömest van otthon a gyerekekkel, én sem olyanra gondoltam, hogy hétfőtől péntekig bedugom őket, csak egy kis újdonság, szocializálódás, stb. Nem túl sok a gyed-em, novemberig fog járni, a gyesem viszont 56 ezer lesz (ikrek miatt)! Van CsaNa a vásorban, de ez a bölcsi sokkal jobban tetszik nekem!

2013. ápr. 3. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert kevés a hely, így azt akarják felvenni akinek a szülei dolgoznak vagy gyes mellett dolgoznak. Mivel a bölcsi az ő adójukból van.

Ha nem mész vissza dolgozni csak azért írom mert írod a gyest, úgy sincs sok esély, hogy felvegyék.

2013. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekre van játszócsoport bizonyos napokon a bölcsikben.

Barátnőm gyesen van, és nem vették fel a gyerekét mert nem tudott munkáltatói igazolást vinni.

Gondolom az emberek többsége azért adja be bölcsibe, mert nem jön ki a gyesből, vissza megy dolgozni. Így jogos, hogy az a gyerek előnyben van a gyedessel szemben. De ez csak az én gondolatmenetem, én nem viszem bölcsibe.

2013. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Bolcsibe csak munkàltatòi igazolàssal veszik fel a gyereket, gyes mellett lehet 4 vagy 6 òràban dolgozni, gyed mellett nem lehet dolgozni.
2013. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Én szerintem valamit félreértettél.Ugyanis nem ezért kell lemondanod a gyedről.Bölcsibe csak az a gyerek járhat,akinek mind a két szülője dolgozik vagy valamilyen nappali tagozatos suliba jár.Mivel gyed mellett nem dolgozhatsz,ezért kell a gyesre váltani,mert az mellett dolgozhatsz 6 órában,viszont munkahely kell jövedelemigazolással együtt.Vagy egy szándéknyilatkozat,h föl fognak venni.Ez az egész hercehurca a kevés férőhely miatt van,amit viszont nem értek,hogy fizetni kell,nekik nem mindegy,miből viszem be azt a pénzt???? .te meddig tervezel otthon maradni velük?3 évig?
2013. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"nekik nem mindegy,miből viszem be azt a pénzt???"


Állam bácsinak nem mindegy, mert ha felveszik a másik anyuka aki dolgozna de nem tud mert az ő gyerekét nem vették fel, akkor az adójától elesnek.

2013. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg még magánba és Csanába sem járhat amíg gyeden vagy.
2013. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

A bölcsi a dolgozó nők gyermek megőrzője.

Nem az úrhatnám nőcskék szórakozó helye.

Amit te szeretnél arra van a játszó csoport vagy a csana.

56 ezres gyes miért nem zavar? Ha valaki 2 3 éven aluli gyermeket nevel és nem ikrek akkor a fele? Mitől kivétel az iker?

2013. ápr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
nem mehet csanába sem mint már írtam sajnos. De nem hivatalosan azt meg lehet oldani.
2013. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

"56 ezres gyes miért nem zavar? Ha valaki 2 3 éven aluli gyermeket nevel és nem ikrek akkor a fele? Mitől kivétel az iker?"



Attól, hogy 2-3 gyerek egymás után jön sok mindent örökölhet és az anya a kér kicsivel két tgyás gyed-et kap míg az ikerek esetén csak egyet. Bár én úgy tudom, hogy nem dupla gyes van, hanem nem 3. éves korig jár a sima gyes hanem addig amíg meg nem kezdik az iskolát.

2013. ápr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

OFF Gyes, vagyis gyermekgondozási segély:

összege a mindenkori öregségi nyugdíj minimuma, fix összegű (havonta brutó 28 500, nettó 25 650 forint), ikrek esetén ez 200%, (születéskor az adott hó naptári napjaira jár)

2013. ápr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!