Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad a babáknak...

Miért nem szabad a babáknak tükröt mutatni és meddig tilos?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Valami babona. Tán 3 hónapos korig nem lehet, mert az ördög néz vissza rá, vagy mi. Én nem is nagyon értem miről akar ez szólni....
2013. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Szabad, sőt egy idő után szereti is nézni a "másik babát".


Van egy hülye babona miszerint az ördög ellopja a lelkét a tükrön keresztül, de ez ugyanolyan baromság, mint a csúcsos has, vagy a kívánóssággal kapcsolatos sületlenségek.

2013. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt úgy tudom,hogyha egy babának tükröt mutatsz,akkor későn fog elkezdeni beszélni... Ez is egy lükeség,mint az összes többi babona.
2013. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyóstól hallottam. Azt nem tudta vagy nem merte megmondani miért :-) Gondoltam rákérdezek. Köszi
2013. szept. 9. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Az Ördögös rész helyes, de a babonához hozzá tartozik, hogy addig nem szabad még nincs a kicsi megkeresztelve. Addig védtelen az Ördöggel szemben!

Tegyük hozzá, akkor én most 25 évesen se nézhetnék tükörbe. Ja és még élek! :D

2013. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem azt mondták azért nem mert nem jön ki a foga :D De tuti az ördögös dolog az igazi babona.A lényeg hogy csak babona.3 hósom imádja magát nézni,csak úgy vigyorog és jön a foga is :) Az ördögnek meg velem kell szembe szállnia :D
2013. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rendszerhib4 válasza:
Baba elé lehet,kaméleon elé nem szabad tükröt mutatni. :D
2013. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"y babának tükröt mutatsz,akkor későn fog elkezdeni beszélni... Ez is egy lükeség,mint az összes többi babona."


Ja, ja! De azért nem árt vigyázni, hátha...

2013. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
lehet tükröt mutatni nekik, szeretik is, és vigyorognak a saját tükörképükre
2013. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mandy1408 ***** válasza:
Nincs sok értelme tükröt mutatni nekik, mert kb egy éves koráig nem tudatosodik benne, hogy magát látja a tükörben.
2013. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!