Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lombikos babáknak van...

A lombikos babáknak van valami "hátrányuk" a természetes úton fogant babákhoz képest?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy a lombikbébi hamarabb lesz beteg, esetleg nem élhet meg annyi időt, mint a természetes úton fogant társa; később tanul meg beszélni? Csak azért kérdeztem, mert mi is erre készülünk, szeretnék tudni mindent. Persze nem az érdekel, hogy nekem milyen rossz lesz, csak a gyermek számít és az, hogy egészséges legyen. Csak komoly válaszokat várok! Köszönöm!
2013. aug. 16. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem inkább, hogy előnnyel indulnak. Mindenből próbálják a legjobbat összeválogatni. Petesejt, hímivarsejt, a fejlődésnek indult legszebb, legjobb embriókat (minek is nevezik még ilyen szakaszban?) ültetik vissza. De ez elgondolás. Tapasztalatom nincs.
2013. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Könnyet csaltál a szemembe. Eddig minden ismerős azért "aggódott", hogy "mennyivel hátrányosabb lesz", meg effélék. Te vagy az első, aki kimondta/leírta az "előny" szót. Köszi! :)
2013. aug. 16. 21:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan gyerek mint a többi.

Még a terhességre is ugyanúgy kell figyelni, mert attól, hogy kint "keverik össze", attól még ugyanúgy lehet pl down-kóros.

És mivel nem természetes, ezért is kell jobban figyelni a terhességre.

De a gyerek ugyanaz és a szülés is ugyanaz.

2013. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem voltam túl egyértelmű.

Szóval a genetikai betegségeket ugyanúgy kell nézni a lombikosnál is, de a terhességre jobban kell figyelni a megtapadás miatt.

2.voltam

2013. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Unokatesóm lombikbabát szült közel egy éve. Nagyon aranyos kislánya van, szerintem sem előnye sem hátránya nincs a fogantatása körülményei miatt. Igaz, kis súllyal született, és azóta is elég beteges, de nem nagy dolgokra kell gondolni, csak sokat náthás, és ilyen a természetes úton fogant gyerekekkel is előfordul, nem hiszem, hogy van összefüggés.

Nem álltok egyszerű időszak előtt, mihamarabbi sikert és boldogságot kívánok nektek!

2013. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi hátránya nincs. Ha megtapadt, onnantól a terhesség is ugyanolyan, mint bármelyik másik.

Ne foglalkozz ilyesmivel. Ugyanolyan normális gyereked lesz,mint bárki másnak.

2013. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem ezen múlik, csak egy kicsit be kell segíteni a természetnek. Az ismerőseid azért mondanak ilyeneket, mert nem voltak ebben a helyzetben, így könnyű okoskodni.:(

Egyik ismerősöm 4200g-mal szülte a lombikos babáját, gyönyörű kisfiú.

Én úgy tudom, hogy az ikerterhesség miatt van kockázat.

De ne foglalkozz semmivel, gondolj csak a babádra, aki remélhetőleg hamarosan megérkezik.:)

2013. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én egy 20 hónapos "lombikbaba" anyukája vagyok. Kislányom problémamentes terhesség után, teljesen átlagos méretekkel jött világra.Eddig semmiféle hátránya nem származott abból, hogy mesterséges úton fogant.Mozgásfejlődése a nagykönyv szerint zajlott, beszédfejlődésben pedig előrébb jár az általunk ismert kortársainál. Mondatokban beszél 18 hónapos kora óta.Egyáltalán nem beteges, eddig egyszer volt lázzal járó vírusos betegsége.Én viccesen azt szoktam mondani, hogy válogatott alapanyagokból készült.Ismerek más lombikbabákat is, de náluk sincs semmi olyan probléma, ami a fogantatás körülményeire lenne visszavezethető. Bátran vágjatok bele, sok sikert!
2013. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lombiknál is van szelekció, nemrég láttam mikroszkópos videón, ott sürögtek a hímivarsejtek a petesejt körül és egy jutott be, és még a visszaültetésnél is válogatnak. Szóval ezen ne aggódj, a technika fejlődik, nem lesz több gond, mint egy átlagos babánál, aki bent jött létre. Az aggódók meg nem értem miért akarnak téged is aggasztani.
2013. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, örülök ennek a sok pozitív visszajelzésnek. Még annyit hagy kérdezzek az érintettektől, hogy fagyasztott vagy azonnal beültetett "sejtből" lett a gyermeketek? Rettegek a gondolattól: Milyen érzés az, hogy egy közel 10 hónapja fagyasztva álló valamiből lehet gyerekem? :(
2013. aug. 16. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!