Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elítélendő, hogy 1 éves fiam...

Elítélendő, hogy 1 éves fiam még cumizik?

Figyelt kérdés

sziasztok! a kisfiam 1 éves, mostanában sokkal cumisabb, mint régen, valószínű azért, mert egy kis vírusos nyavalya kínozza, jön az őrlő foga és járni is most tanul. elég zaklatottak a napjaink ezek miatt. van amikor semmivel sem tudom megnyugtatni, akkor megkapja a cumiját. ha vásárolunk, ő már fáradt, nyűglődik - odaadom a cumit. és sokszor előfordul, hogy megszólnak miatta. azt mondják a kisfiamnak, hogy egy ilyen nagyfiúnak nem való már cumi stb. én persze kellemetlenül érzem magam.

Tényleg olyan nagy gond ez? El kell vegyem tőle minél hamarabb? Ha igen, hogyan? fokozatosan, vagy egyik pillanatról a másikra és majd csak túljutunk rajta?

Mit tanácsoltok tapasztaltabb anyukák?

Köszi ha válaszoltok!


2009. nov. 3. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mi pont ugyanígy vagyunk és nekem is mondanak hasonlókat de én lesz*rom őket, enyém gyerek és pont.

másrészt láttál már olyan férfit aki az oltár előtt cumizott

ez is el fog múlni és vissza fogjuk még sírni az ilyen problémáinkat;)

2009. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem elitélendő.Miért is lenne az?

Az 1 éves lányom is cumizik de én nem akarom elvenni tőle,majd talán jövőre odaadjuk a mikulásnak.

2009. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korig cumizott a lányom. Egy percig se érdekelt senki véleménye. Az oviban egy kislány cumizik még, lassan 4 éves.
2009. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kislányom 15 hónapos. a cumizás bajnoka! amíg igényli és megnyugtatja nem veszem el tőle. ki fogja nőni. én sokáig kisgyerekként az ujjamat szoptam.

mások véleménye pedig nem érdekel. mindig vannak "nagyokosok", nem kell törődni velük.

2009. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 2 éves koráig cuppogott a cumiján, de engem nem zavart, őt meg megnyugtatta. mikor elkezdett beszélni, akkor láttuk, hogy már nem is igényli annyira (rágta meg kiköpködte), így "véletlenül" eltűnt, észre sem vette.

szóval nyugodtan hagyd neki, még ráér leszokni, pláne, ha ennyi "nehézség" van mostanában neki, ne legyen még az is, hogy meg kell válnia a cumitól.

akinek meg nem tetszik, tehet egy szívességet... ;-)

2009. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom másfél éves és cumizik. Nem veszem még el tőle, majd talán két éves korában bepróbálozom. Van aki meg az ujját szoja, annak is beszólnak a "kedves" ismeretlenek, akak mindent olyan jól tudnak a gyereknevelésről.

Utálom az ilyet. Az én gyerekem. Akkor veszem el tőle, amikor akarakom. Akinek nem tetszik ne nézzen oda. Biztos én is találnék kivetnivalót egy ilyen emberben. Pl, hogy mit kotnyeleskedik bele egy vad idegen dolgaiba.

2009. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond, pláne nem elítélendő. Nem szabad erőltetni a leszokást a cumiról, majd egy idő után úgyis "elhagyja", általában ovis kor tájékán. Én attól kapok gutaütést, amikor piszkálják a gyerekeket a cumival, hogy "Már nagy vagy hozzá!", "Oda kéne adni a cicának!", "Ilyen nagy gyerekek már nem cumiznak!" és még lehetne sorolni az ismert "klasszikusokat". Csak abba nem gondolnak bele a szülők, hogy azzal, hogy erőltetik a dolgot, csak a kicsi feszültségét növelik (szégyenérzetet leginkább), amitől még inkább igénye lesz a cumira (mert megnyugtatja), de az a bolond felnőtt pont amiatt piszkálja. Ez pedig a 22-es csapdája, egy gyermeknek is.

Nem szabad erőltetni a cumiról való leszokást, majd eljön az ideje. Pláne nem szabad erőszakkal (eldugni, elvitte a cica, stb...) kísérletezni, mert ezzel meginog a szülőbe vetett bizalma (nem segít rajtam anya/apa), esetleg jól megutálja az adott állatot (cica, nyuszi és társai, akik a cumikat lopkodják) és ezen kívül pedig mély nyomot hagyhat a gyerek lelkében az eset.


Szóval kedves kérdező! Nyugodj meg, minden rendben. Ha eljön az ovis kor, legkésőbb akkor úgyis le fog szokni,mivel az ovisok között általában "ciki" cumizni. :)


Egy gyermekpszichológus

2009. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

??? nem is értem, kinek mi köze hozzá

az enyém 13 hónapos és cumizik, de nincs egész nap a szájában.

nem elítélendő egyáltalán.

2009. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Keresztfiam még oviban is cumizott, meg rongyizott, ha elvették tőle .....na akkor kitört a hiszti. Már majdnem 5 éves volt mikor skarlátot kapott és tök hólyagos lett belül a szája. Akkor az anyja azt mondta neki h a cumitól lett ilyen és azóta nem cumizik.

Az én kisfiam meg magától elhagyta a cumit 6 hónapos korában, most 13 hónapos, de ha jön a foga akkor a rongyi a sztár nálunk.

Szerintem ők tudják h mi a jó nekik.

2009. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak hasonlóképpen tudok vélekedni az előttem szólókhoz. Az én kislányom ugyan még 11 hetes, de én szándékosan szoktattam rá a cumira, mert tudom hogy egy gyereknek adott esetben nagyon jó "nyugtató". Én magam is egy egész cumi arzenállal mentem oviba, minden egyes zsebben cumi volt :)) Anyukám igyekezett a lehető legkevesebb zsebbel rendelkező ruhát rám adni :)

Azt is mondják, hogy a sok cumizás árt a fogacskák szabályos növekedésének, vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire igaz ez, de az én fogaim rendben vannak!

Szóval szerintem magától le fogja tenni, ha már ő maga is úgy érzi, hogy itt az ideje, és nincs rá szüksége. Ezeket a dolgokat ők maguk is tudják, mármint hogy mi a jó nekik, és meddig. A többi meg.......:)

2009. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!