Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudjam, hogy mikor...

Honnan tudjam, hogy mikor lakik jól?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kisfiamat hozzá táplálni..kapott már almát,most őszibarackot kap(üvegeset).6 kiskanállal begyűr(ez a mennyiség még 3 napja 4 kiskanál volt,csak emeltem az adagon) minden gond nélkül,és még enné tovább is,csak nem szeretnék rögtön az elején sokat adni neki.Úgy gondolom,ha ilyen tempóban fog haladni,akkor nemsokára kitudok váltani egy étkezést(a reggelit).Viszont nem tudom,hogy mikor lakik jól vele..hány kiskanál után lesz tele vele a kis gyomra?Most a 6 kiskanál után kapja a 180 ml tápszerét.Tegnap lemértem a 6 kiskanál őszit,az 20 g volt.Ahhoz,hogy jól lakjon az ősziből is meg kell ennie 180 g-ot,csak úgy mint a tápszerből?Vagy ebből kevesebb is elég,mert ez laktatóbb mint a tápi?Sajnos a babám egyáltalán nem jelzi,ha jól lakott..a tápszerből is képes lenyomni az egészet még akkor is ha már nem esik jól neki,és akkor meg bukja vissza.Ezért nem tudom,hogy a hozzá táplálásnál mennyi az a mennyiség,ami után tuti nem marad éhes?!

4 és fél hós fiú anyukája


2013. szept. 10. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor lakik jól, ha már nem fogadja el utána a tápszert. A mennyiség minden babánál más. A mi lányunk soha semmiből nem evett annyit, mint tápszerből. Ő 50-60 gr gyümölcs után már nem kért tápszert, pedig abból 150-200 milit evett. Van olyan baba, aki viszont megeszi a 190 gr-os bébiételt. Még annyit tennék hozzá, hogy én semmiképp nem a reggelit váltanám ki. Reggelire még 1 éves kor körül is tápszert szoktak kapni a babák.
2013. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne váltsd ki a reggelit, az az utolsó! reggel tápszert adj neki, aztán 10 órai add a gyümölcsöt, nem jó éhgyomorra a savas gyümölcs :/


és nem kell ennyire óvatosnak lenni, hogy hetente 2x emeled 1-1 kanállal az adagot :D

új ízből első nap 2 kiskanál, második nap 4 kiskanál, 3. nap pont annyi amennyit kér. ha nem kér többet és tápit se kíván akkor ki van váltva egy étkezés.

az allergia miatt adunk első nap 2 kiskanál új ízt, ilyenkor adhatsz már bevezetett ízt is, abból persze annyit amennyit csak kér.

aztán majd jöhet az ebéd (zöldség-hús), uzsonna, majd ha bevezetetitek a tejtermékeket akkor délután azt adj neki, majd olyan 8-10 hónapos kor körül jön a vacsora, de azt nem váltjuk ki, csak pótoljuk, tehát kap azt amit mondjuk ebédre kapott, majd fürdés és megkapja a tápiját és 1-1,5 éves kor körül szokott csak jönni a reggeli, de azt se váltjuk ki, csak a reggeli tej után kapja a reggelit. enyém 4 éves, még mindig megvan a reggeli-esti tej, iskolás korig legalább ajánlják a megtartását

bocs az offért :)

2013. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát kövezzetek meg, de az én babám nem fogadja el reggelire a tápszert, csak a gyümölcsöt, úgyhogy én azt váltottam ki először... :)

Akkor lakott jól, ha már nem nyitja a száját, vagy ahogy az előbbiekben írták, utána nem kér tápszert (legalább 2 órán át, de inkább 3). De ez amúgy attól is függ, hogy mit adsz neki, mert mondjuk kétszáz gram baracktól nem biztos hogy úgy fog jól lakni, mint ugyanennyi banántól (ez csak egy példa, banánt még ne adj neki :D). Szóval érted. De majd ha már bevezettél neki egy havi új dolgot, akkor szerintem már ki fogod tudni tapasztalni, hogy melyikből mennyit akar enni. AZ enyém barack-banán párosból akármennyit meg tudna enni, míg pl a brokkoli-alma-máj triót már nem eszi akkora hévvel, pedig az is finom (9 hónapos amúgy). Szóval csak hajrá, bízz az anyai ösztönödben, meg a babádban, együtt csak kiókumuláljátok, hogy mekkora adag felel meg a csöppségnek.

2013. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. 3. válaszoló, nyilván nem arra gondoltam, hogy tilos gyümölcsöt reggelizni, mert valóban jobb a gyümölcs a semminél :)

de a kérdező most kezdte el, amiket írt abból gondoltam, hogy ezeket a dolgokat még nem nagyon tudja, hogy is lenne a legjobb, csak azért írtam le :)


de hogy kiegészítsem a hozzászólásodat (esküszöm nem kötekedni akarok :)), az se mindegy, hogy gyorsan vagy lassan bomló szénhidrát és hogy mennyi a cukor tartama :)

a banán jóval cukrosabb mint a barack, ezért laktatóbb, de mindkettő gyorsan bomló, a szervezet 1-1,5 óra alatt le is bontja. ezért is jó 10 óraira a gyümölcs, mert f12-re üres a pocak, így jól tud ebédelni, míg mondjuk a tejpép lassan bomló szénhidrát, 3 óra alatt bontja le a szervezet, ezért még ebédidőbe se éhes a baba :)


de pl. ha a gyümölcshöz teszel lassan bomlót (pl. keksz, rizs, krumpli ami ráadásul jóval több CH-t tartalmaz), akkor nyilván abból kevesebbet tud megenni, de ugyanakkor később éhezik meg tőle :D


de tényleg teljesen igaza van az előttem válaszolónak, majd kitapasztalod :)

2013. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat :) Hát igyekszem megismerni a babám igényeit,hogy szilárdabb ételeknél mikor mennyi elég neki :) Eddig is sikerült,ezután is fog :D
2013. szept. 12. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!