Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babád miket eszik,...

9 hónapos babád miket eszik, mennyire változatos az étrendje?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag mindent eszik,amit a nagyobbnak főzök,szinte mindenből kap.Ha mondjuk tejjel készült főzelék van akkor készítek neki mást.

Minden nap van zöldség gyümölcs, kap már kenyeret is sajttal,vajjal, hús,máj,hal.

igyekszem változatosan főzni,így változatosan eszik ő is.

2013. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont mint az első válaszoló. :)

Gyümölcs: alma, barack, sárgabarack, dinnye, banán, meggy, cseresznye, szilva, szőlő

Zöldség: sárgarépa, pasztinák, padlizsán, cukkini, uborka, paradicsom, retek, sütő- és főzőtök, brokkoli, karfiol, édeskrumpli, borsó, bab, kukorica, hagyma, újhagyma, spenót, krumpli, zellerszár, édeskömény

Gabonafélék: rizs, zab, köles, kukoricapehely

Tésztafélék: tojásmentes tészta, lepény, kenyér, zsemle, gőzgombóc

Tejtermékek: sajt, joghurt

Húsok: csirkemell, csirkecomb, csirkemáj, marha bélszín, sertéstarja, sertésmáj, folyami és tavihalak

Fűszerek: bazsalikom, petrezselyem, zellerlevél, fahéj, vanília

Olajok: napraforgó, oliva, vaj

2013. szept. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggelire tönköly buláta vagy babának való puffasztott rízs, virsli (jó minőségű), tojássárgája sütve, sajt, DM-es "kenőmájasok" (hús nélküli bio), vaj, Cserpes joghurt.


Ebédre majdnem mindig azt, amit mi eszünk. Tejes vagy édes dolgot nem.


Gyümölcsök, túró, rízstejjel búzadara pép.


De nagyjából már mindig együtt eszünk és azt eszik, amit mi.

2013. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém nem eszik még ennyi mindent.

Tápszert kap napi 3-szor és főzeléket 2-szer (zöldség, hús és gyümölcs keveréke).

De sosem adtam még neki pl. tésztát, vagy abból amit magamnak főzök, hiszen ő még nem kap se sót, se cukrot.

Tejterméket se adtam még neki, sajtot, joghurtot se.

nincs még foga, így el se tudom képzelni, hogy ehetne pl. egy szelet vajas kenyeret. Sehogy. Összeturmixolva meg gusztustalan lenne.

2013. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2-es, tök jól leírtad, miket ehet! :)

3-as, Te melyik fajtát mondanád jó minőségű virslinek?

4-es, még az enyém sem eszik ennyi félét, és külön főzök neki, nem evett még abból, amit én eszem, mert az sós, fűszeresebb, nem mertem még bepróbálkozni.

Ja és mi is még a pépesített kajákat esszük, kivéve persze kifli, kenyér. Az én babámnak van foga, ő tud már majszolni, lassan kellene darabos kaját adnom neki...

2013. szept. 12. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!