Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válthatok védőnőt?

Válthatok védőnőt?

Figyelt kérdés
EtA sztori a következő;3 hós baburól van szó.a védőnő javaslatára sokat ültettem,s a pici kb hetet intenziven ült úgy h a combomra tettem.no utána iszonyat gőrbén tartotta magát.elrohantunk az ortopédiára,ahol azt mondták semmi baj de valószinű tùlterhetük a gerincét.azóta minden oké sokat van hason néha ülésbe huzom ennyi.vtunk státuszon gyerekorvos is látta.már semmi gond,de lehetett is vna.én pedig egy ilyen nőre nem bizom a baba ellenőrzését,mellesleg a férjem is tajtékzik a dolog miatt.kötelezò ehhez az inkompetens vkihez vinnem a gyermekem hiába kárt okoz??kicsi településen élünk sajnos.remélem kapok hasznos válaszokat:-) előre is kösziii

2013. szept. 13. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Ti nem gondoltátok, hogy egy 3 hónapos babát nem szabad ültetni?!
2013. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Gondolhatták volna a szülők, igen, de úgy gondolom, hogy sokkal nagyobb baj, hogy a szakember, akiben bíztak, teljesen felelőtlen és tájékozatlan. A szülők is utánaolvashattak volna, ez igaz, de úgy érzem, jelen helyzetben ez nem az ő felelősségük. Nem tudhat mindenki mindent, és azért vannak a rendszeres ellenőrzések és orvosi és védőnői látogatások, hogy tanácsokat kapjanak. Nem a szülők végeztek egészségtudományi területen, és nem ők kaptak belőle diplomát. ŐK azért járnak oda, hogy tanácsokat kapjanak, amiket aztán bizalommal követnek. Biztosan váltanék, mert ha ilyen alapvető dologban félretájékoztat, akkor ki tudja, mi lesz még később. Ne húzzátok ülésbe, semmi ilyesmit nem szabad erőltetni! Majd ül, ha ő maga magától képes rá! (Az állásra és járásra is igaz!)
2013. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De csak hittük kompetensebb a temaban mint én aki csak egy kozmetikus vagyok
2013. szept. 13. 17:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Az; interheten szandekosan nem neztem,mivel annyi egymasnak ellentmondo info van ott h csak na.azt gondoltam inkabb nem jatszok orvososdit,mert a vedono csak nem semmire kapta a képesítést.én is tudom pl.hogy milyen bőrtipus milyen ápolást igényel,h kell szemöldököt tetoválni stb.ez persze nem olyan komoly dolog,tudom,de nem azert jarunk külonbozo iskolakba szakkepzesekre h értsük is a dolgunk???!
2013. szept. 13. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Védőnőt nem lehet váltani, maximum teljesen lemondani a szolgáltatást, de elég macerás.
2013. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Remek,és mosf akkor rettegjunk h mikor mond megint vmi hulyeseget?ok,utana nezek ezentul,de ha sajat szakállamra teszek dolgokat,az megint nem okés.ráadásul nagyon ossze is rugtuk a port vele.bocsi a hangnemem miatt csak nagyon ideges vagyok:(
2013. szept. 13. 18:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Lemondani tudod csak, mert védőnő területileg van. Sajnos azt nem lehet választani. Annyit tud, hogy kevesebbet találkozol vele. Ha meg mond valamit, akkor utána nézel, vagy a gyerekorvost kérdezed meg. Én tuti többet nem tudnék bízni benne. Bólintanék amit mond és nem csinálnám :)
2013. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Védőnőt nem tudsz váltani:( Sajnálom, hogy így jártatok!

Ezek után gondolom nem mész utána vakon. Esetleg panaszt tehetsz, de ennek nem sok értelme van..

2013. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerem a másik kérdésedet is, gondolom ugyan az vagy. Hát elvileg védőnőt nem lehet váltani. Ugyan akkor nekem pont szomszédom (egyben barátnőm is) változtatott védőnőt, mert nem volt neki szimpatikus aki volt. Szólt a védőnőjének, hogy át viszi ahhoz a védőnőhöz ahol az orvosa is van, húzta a száját , de elfogadta. Be ment a kiszemelt új védőnőhöz (ide hordja gyerekorvoshoz is, ez sem a körzeti gyerekorvos) és itt szólt, hogy védőnőhöz is ide akarja hordani, mondták, hogy jó. Szóval nálunk itt ezt meglehetett csinálni, de hogy ez mennyire szabályos azt nem tudom.
2013. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nem biztos, hogy másik védőnő jobb lesz. Valamint ha valami kérdésed van tájékozódj több forrásból is, védőnő, gyerekorvos, szakorvos, barátnők, internet, saját szüleid, anyós, unokatestvér és a sok véleményből reálisan átgondolva döntsed el melyik tanácsot fogadod el.
2013. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!