Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babánál mutatkozhat a...

1 éves babánál mutatkozhat a dac korszak jelei?

Figyelt kérdés

ha igen hogyan vegyem az akadályokat,hogy ne távolodjunk el egymástól?

Köszönöm.


2013. szept. 14. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom szinte pontosan 1 éves 1 hónaposan ébredt öntudatára.Tudom, mert ekkor estem teherbe az öcsivel..Egész terhességem alatt ment a hiszti, a földön fetrengés..

Volt arcmosás, szobába hagytuk hogy hisztizzen...Szerintem gyerek függő hogy mi válik be.Nekünk szinte semmi..a mai napig nagyon hisztis.Olyan 1,5 éve nem volt,hogy ne legyen napi minimum 1 hiszti..Most már legalább értelmesebb, és el lehet neki magyarázni néha hogy mi van..de elég makacs.Igazság szerint eléggé ki is vagyok bukva miatta.. :( Ahogy az apja is..Már mindent bevetettünk komolyan..de el kellett fogadnom hogy ilyen.Konkrétan rendszeresen még álmában is hisztizik..álmodik valami olyat, és komolyan fent sincs, de vergődik és hisztizik..már régóta reménykedek hogy változni fog..de egyenlőre reménytelen..

2,5 éves most.

2013. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 évesen nem dackorszak van, hanem szimpla kiborulás, mert nem sikerül valami neki, gondolom. Mivel az agya fejlettebb, előre gondolkodik, h mit szeretne, de a világ nem illeszkedik az akaratához (mert ügyetlen, vagy mert fizikai képtelenség, amit akar), én minden esetben türelmesen elmagyaráztam hiszti után, hogy mit hogy lehet könnyebben/miért nem lehet. Viccet is csináltam sok mindenből, eltereltem a figyelmét, amikor láttam, hogy hisztihelyzet van.



Első válaszolónak: gondolj csak bele, nem lehet könnyű 1 évesen tesót kapni, csoda, hogy csak napi 1x hisztizik, hiszen osztoznia kell rajtad, pedig még most, 2,5 évesen is kicsike...


Szerintem a türelem és az, hogy a hisztitől a szülő nem válik ideggócá, sokat segít önmagában is.


két kisgyerek anyukája

2013. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


itt vannak tippek

2013. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

1 évesen még csak annyiról van szó, hogy van már saját akarata, amit a maga módján szeretne érvényesíteni. Ha nem sikerül, jön a hiszti, mint a frusztráció levezetésének egyetlen, számára ismert módja. Ehhez jönnek a kommunikációs problémák, hiszen egy ekkora gyerek nagyon keveset beszél, ha beszél egyáltalán, és nem tudja kifejezni, mit akar.

A dackorszak később jön, amikor csak azért se csinálja, amit mondanak neki.

Hogy hogyan kell kezelni? Nyugalommal. Ebben a korban még rendszerint bejön a figyelemelterelés. Igyekezz nem kiborulni rajta, és nem minden áron letörni az akaratát. Csak azt tiltsad, amit muszáj, azt viszont következetesen. Ne várd, hogy soha ne hisztizzen, mert fog még évekig. :)

2013. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!