Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baj történhet, ha mától...

Mi baj történhet, ha mától nem forralom a csapvizet/nem babavizet veszek? 10 és fél hónapos.

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha véletlenül van némi kórokozó a vízben, akkor az mind belekerül a babád szervezetébe. Mivel ha forralnád, akkor azok elpusztulnának, vagy a babavízben eleve nincs.
2013. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez miért nem gond hirtelen, ha elmúlik 1 éves? És ha szénsavmentes ásványvizet adok?
2013. szept. 14. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Mert minél nagyobb egy gyerek, annál erősebb az immunrendszere, annál jobban tud a szervezete a kórokozók ellen harcolni vagy éppen ellenállni velük szemben.

Amúgy a Szentkirályinak olyan az összetétele, amit babák is ihatnak. Én ezt tanácsolom.

2013. szept. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. szept. 14. 19:49
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Bocs tènyleg de miből tart reggel 1,5 l vizet odatenni a vizforralòba.kb annyi mint elmenni àsvànyvizért. baktêriumok miatt kell forralni.Nàlunk nagyon vasas a viz ezért magunknak is forralom...
2013. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs vízforralónk (még). Eddig mindig volt szentkirályi a boltban, de már nincs. :(
2013. szept. 14. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Vízforraló kb. 3000Ft, ezer évig jó.
2013. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy 8 hónapos koráig forraljuk a vizet, utána már nem kell (a gyümölcsöt sem sterilizáljuk amit megeszik nyersen). 11 hónapos, semmi baja nem lett, bár nálunk nagyon jó minőségű a víz.
2013. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá vízforraló,van lábas is,beleteszed abba a vizet, és felforralod a tűzhelyen.vagy mikróba,vagy fazékba,sorolhatnám...amúgy semmi baja nem lesz,feltételezem hogy mászik,"eszi" a játékait,erős már annyira az immunrendszere,hogy adhatod neki forralás nélkül is.
2013. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Vízforraló kb. 3000Ft, ezer évig jó."


Tudom, csak eddig nem kellett. :)

Volt időszak amikor forraltam állandóan, olyan vízköves lett mindegyik edényem tőle, hogy még az ecet sem vitte le. Bezzeg a forró vízben ott úszkáltak a vastag vízkő darabkák, úgy meg nem akartam adni, néha szűrtem, de macerás volt.

2013. szept. 15. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!