Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna átmosás babáknál...

Könnycsatorna átmosás babáknál! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányomnak csípásodik,válladékozik a jobb szeme. A háziorvos utasítására megmutatjuk szemésznek. Holnap reggelre kaptunk időpontot,nagyon izgulok..

Hallottam,hogy nem fáj,csak le kell fogni szegényt és az ijedtségtől ordítanak. Szegény már ha közelítek a vattával hogy megtöröljem a szemét már akkor nyöszörög.

Félek ,sajnálom szegényt!


2013. szept. 15. 12:37
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
58%
Pillanatok alatt megvan.6 hónapos nem volt még a lányom mikor nála is megcsináltak a Heim Pál kórházban.Nem láttam semmit mert nem nekem kellett lefognom.Nem tartott egy percig sem.Semmi baja nem lesz tőle.Ne aggód túl.Csak átvezeted a babádra a feszültséget.
2013. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak 1 hónaposan mosták át.Ordított miközben csinálták, de 1 perc volt az egész. Én nem lehettem bent,csak kint hallottam, a szívem hasadt meg. De amint cumit kapott a szájába, már nem is sírt.Ügyes volt, büszke voltam rá.

Amúgy nem fáj,csak kellemetlen.

2013. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen tudom hogy nem fog fájni neki,de a sajnálattól fogok megőrülni!!

Na de túl lesz rajta,ha egyáltalán átmossák.

2013. szept. 15. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
a lányomnak is átmosták 4 hónaposan.De nem mindenkinél elég egyszer. :( Két ismerősöm is van akiknél 5x kellett megismételni.Én sem lehettem bent amikor csinálták.A kisfiamnak pedig megoldódott szemcseppel,és masszírozással szerencsére.
2013. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen tudsz mindent! :)

Kap fájdalomcsillapító szemcseppet, úgyhogy biztos nem fáj. Jobb, ha Te fogod le a gyereked (ha jó kondiban vagy), mint egy asszisztens. Ha nem engedik, akkor is legyél bent vele (ne engedd, hogy kint várakoztassanak), mert akárhogy is üvölt, akkor is jó, ha beszélsz hozzá szép, egyenletes nyugodt hangnemben, tudja, hogy nem hagytad magára.

Ha látod, hogy mit csinálnak: ne ijedj meg, nem túl szép látvány, hogy egy bazi hosszú tűvel turkálnak a gyerek könnycsatornájában. A fecskendőben fiziológiás sóoldat van, amit átfecskendeznek a könnycsatornán, és a garaton át távozik.

Remélem, csak egyszeri alkalom lesz Nektek! Jobbulást!

(Én 1 hónapos korától 5,5 hónapos koráig hordtam mindkét szemével, mire helyrehozták, amit a kórházban elcsesztek.)

2013. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem mosták azonnal át, mikor a szemészhez mentünk. Még előtte megmutatták, hogyan kell masszírozni, és kb 1 hónapig jobb is volt a helyzet, aztán vissza kellett menni mosásra. Minket kiküldtek, gyorsan meg van, de az a pár pillanat, 2-3 perc azért soknak tűnik kintről :) Én csak azon izgultam, hogy ne kelljen visszamenni, segítsen a kis szemén. Az enyém is már visított a vizes vattapamacsra, az egy hónapig tartó masszírozáskor is végig sírta a napi kb 5-szöri maszírt, szóval már úgy voltam vele, hogy ennél csak jobb lehet. Kb 6-7 hónaposan mosták át neki. 10-11 hónaposan ismét elkezdett csipásodni, de nem olyan mértékben, hogy vissza kéne vele menni. Minden reggel kis csipával kel, de ez még belefér, viszont, ha kb 2-3 naponta egyszer jövök a vizes vattapamaccsal már szépen tartja a fejét, és hagyja, hogy kitöröljem a szemét :) Most egy éves.

Hátha nálatok segít a masszírozás, ha meg nem, akkor is csak a gyereknek lesz jobb az átmosás után!!!

2013. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 2 hónapos volt, amikor átmosták a jobb szemét. Mi is nagyon izgultunk, nagyon rossz volt, amikor oda kellett őt adnunk az orvosnak, nekünk meg kint kellett várni. Majdnem elsírtam magam, amikor kintről hallottam, hogy sír szegénykém. Hamar túl lett rajta, utána ivott és hazáig aludt, felkelt és ugyanolyan volt, mint előtte.
2013. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is átmosást javasoltak 5 hónaposan, de én nem igazán szerettem volna mert rosszakat is hallottam szemészeten dolgozó rokontól,ezért is adtam a dolognak max. 2 hónapot és szerencsére a masszírozástól helyrejött mert azóta sem volt gond a szemével, 1 évesen szemészeten megnézettem és minden rendben van vele.Nem biztos hogy rögtön az átmosást kellene megcsinálni mert lehet hogy egy szemcsepp kúra is segítene rajta.
2013. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van, sajnos nagyon sokszor feleslegesen csinálják meg ezt a beavatkozást, mert sok esetben magától is megoldódna a probléma idővel.

Nekünk is ajánlották, mert sokat váladékozott a szeme, én nem csináltattam meg, kb 8 hónapos korára magától rendbe jött a szeme.

Sajnos nem igaz, hogy nem fáj. Egy ismerősömnek felnőtt korában csinálták, azt mondta iszonyatos fájdalom volt. Bár hamar megvan, és utána már nem nagyon fáj, csak amíg a beavatkozás tart, de addig nagyon. Nem véletlenül üvöltenek tőle annyira szegény babák.

Szóval én a helyedben várnék még vele, esetleg kérnék másik szakvéleményt is, mielőtt ilyesminek alávetném a babámat.

2013. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

okt.01.-re van időpontunk átmosásra,azt mondta a szemész mivel születése óta fenn áll a probléma ajánlatos az átmosás. Félek azért,tartok tőle,nagyon sajnálom szegénykém.

Köszi a válaszokat!

2013. szept. 17. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!