Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kb.12 m2-es szoba elég...

Egy kb.12 m2-es szoba elég lenne 2 kisgyereknek? Mondjuk, ha 2 év lenne a korkülönbség? Tapasztalatok? Be lehet okosan rendezni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem jo. Az emeletes agy is praktikus megoldas lenne.
2013. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Néhány évig igen, de legkésöbb 10-12 évesen már minden gyerek igényli a saját területet, ekkora szoba´t meg nem lehet osztani, ez a minimum.


Az emeletes ágyról meg csak lebeszélni tudlak, sok komoly következményekkel járó baleset volt már belöle. (És ha több mindenkinél nem is történt baj, azért ha éppen nálatok lesz következménye, akkor nem hiszem, hogy vígasztal, hogy X-nél meg Y-nál nem történt semmi...)

2013. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pár évtizedet vissza nézünk ott a gyerekek egy szobában aludtak szükség nagy úr sok jó ember kis helyen is elfér

szerintem az emeletes ágy jó nekünk galériás ágy van a gyerekem imádja jó helytakarékos megoldás

Ha kis lakásban házban éltek a gyerekek együtt alszanak független az életkortól ez van ha pedig fiú lány fellálás van később érdemesebb praktikusan leválasztani a részüket könyves polcal például

Nekünk szerencsénk volt a gyerekeimnek külön szoba van de ha kis helyen laknánk akkor egy szobában lennének

2013. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kb ekkora szobába lesz a most születendő kisfiúnk a 4,5 éves lányunkkal,szembe sarok babaágy és pelenkázó és nagylány ruhásszekrénye,belépve ajtó mellett nagylány ágya jobb kéz felől,bal kéz felől játékpolc,ablak alatt kisszék asztallal játéktároló.Remélem megfelel majd,ez nálunk úgyis ideiglenes megoldás.Nálunk emeletes/galériás gy nem válna be,mert nagy sokat fészkalódik nem lenne nyugtom,hogy lepotyog.Ikeában nagyon jó helytakarékos játék és ruhatárolókat lehet kapni.És mivel sok a játék,én picinek is és most is a lányom játékait váltogatni szoktam,így kevesebb helyet foglal,az épp nem használatos bent van a folyosón a beépített szekrényben.Ja és ruhásszekrénynek célszerű felfele terjeszkedőt a nagyobbnak.34 hetes km,4,5 éves anyuka
2013. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 12 négyzetméteres a hálószobánt és kicsi, de ezt úgy, hogy van benne egy 160x200-as ágy. Ha most ezt két fele akkorára szétszedném, akkor szinte szaladni lehetne benne. Szóval szerintem elég. Én az IKEÁba elnéznék, vagy megnézném a weboldalukat, mert nagyon jó tippek vannak a kis helyek kihasználására, még akkor is, ha valamiért nem ott akartok vásárolni.
2013. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én most tőled kérdeznék, 2 év lesz a gyermekeid között? Nálam 20 hónap lenne a kórkülönbség de még vacillálok, hogy mi legyen mikor kéne a "nagyot" kitenni a rácsos ágyból kiságyba - te mikor szoktatod majd át? Testvérbabakocsit fogtok majd venni nekik?


Nálunk nincs gyerekszoba egy szobában vagyunk egyenlőre 1 gyerekkel és valószínűleg 2vel is egyben leszünk. Majd ha a 2. is már nem fog esténként szopizni akkor tervezzük hogy együtt költöztetjük át őket a másik szobába ami most sok mindenként funkcionál - nappali, játszó szoba, sőt az egyik sarok meg a dolgozó szoba :-D

Sajnos csak 2 szobánk van bár mindkettő viszonylag nagy nem megoldható hogy elválasztókat építsünk bele ill a jelenlegi falat sem tolhatjuk el mivel vegyes építésű a falszerkezet szóval nem lehet nagyon újabb szobát leválasztani. Egyébként az egyik szoba ami most a háló majdnem 30m2 a másik mindenes szoba meg több mint 30m2.

2013. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!