Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajakfék korrekcióval kapcsolat...

Ajakfék korrekcióval kapcsolatban van tapasztalatotok? (Nem nyelvfék! )

Figyelt kérdés
Mikor van rá feltétlenül szükség? Mikor végezték a beavatkozást? Milyen módszerrel? Mennyire fájdalmas?
2013. szept. 17. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkét lányomnak megcsináltattam, felső ajakféke volt mindkettőnek. Nálatok is felső van?
2013. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen felső, de elég bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán van-e, csak most merült fel bennem. 1 éves, most jön a felső két 1-es foga és elég nagy köztük a távolság. Viszont ha a sajátomat, vagy a férjemét megnézem, végülis nekünk is van ott valami. Tehát nem igazán tudom eldönteni, hogy normális-e, vagy le van nőve.

Kivel érdemes megnézetni? Mit tudnak vele csinálni, és milyen korban érdemes?

2013. szept. 19. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos ír beutalót a fül-orr-gégészetre. A nagylányomnak nagyon nagy volt a két első foga között a rés, fogmosás közben vettem észre az ajakféket. 14 hónaposan megműtötték. Érzéstelenítő injekciót kapott, üvöltött, mert lefogtam (az ölemben ült, úgy műtötték), kb. 20 mp volt az egész, késő du-ig megfigyelésen bent voltunk. Nem egy nagy cucc.

A kicsit meg nem akarta a főorvos megműteni, mert orvosi indok nincs rá (másik doki szerint azonnal műteni kell, annyira durva). Felvágta a nyelvét, mert az is le volt nőve, de az ajakfékhez nem nyúlt. Nagyon pipa voltam rá.

Aztán a nagyomat műteni kellett orrmandulával, és a főorvos műtötte. Kapott egy kis hálapénzt, és ismét előhozakodtam a témával. Mondtam neki, hogy mindenképpen meg kell neki csinálni, ha másért nem, esztétikai okokból. Na, itt beadta a derekát. Kapott a kicsi (1 éves volt) érzéstelenítő spray-t, majd elcsippentette a bőrt. Kicsit jobban is felvághatta volna, de legalább nem kell egy másik városban megcsináltatnom jó pénzért.

Szóval egészségügyileg nem indokolt, esztétikailag viszont nagyon is.

Nem kell az nekem, hogy 15 évesen utáljanak, mert fél méteres rés van az első fogaik között.

Nem nagyon fájdalmas, rögtön ehettek ihattak utána bármit, szinte nem is vérzett.

2013. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a kicsinél még nem látszik, de a nagy már 5 éves, és gyönyörű, szabályos, zárt fogsora van.
2013. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnézetem. A nyelvét felvágták még 5 hetes korában, de azt hittem ez sokkal komolyabb beavatkozás.
2013. szept. 19. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!