Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki telen kezdi a hozzataplala...

Aki telen kezdi a hozzataplalast, miket fagyasz le a melyhütöben, milyen modszerrel es adagonkent mekkora mennyiseget?

Figyelt kérdés

#Hozzàtáplálás #lefagyasz #melyhütö
2013. szept. 17. 23:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Nemcsak lefagyasztas erdekelne, hanem dunsztolassal vagy barmi mas modszerrel telre eltenni (igy ertettem, hogy milyen modszerrel).
2013. szept. 17. 23:08
 2/10 gabszem ***** válasza:
Őszit biztos fagyasztanék le. legjobb ha pürésítve fagyasztod kis edénykékbe. Sütőtököt, répát, krumplit tudsz venni majd frisset.
2013. szept. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fagyasztott zöldbabot, brokkolit, zöldborsót, parajt tudsz venni télen is, felesleges ezzel terhelni a fagyasztót. Répa, s.tök, krumpli, cékla, alma pedig télen is van.

Inkább őszibarackot, szilvát, cukkinit, (meggy) pürésítve, jégkockatartóba (aztán másnap zacskó és jön a köv.adag). Egy zabpelyhes tízóraihoz kb.2 kocka elég (1 kocka 1 ek.). Én a husit szoktam levesként (a levest feljavítom és mi esszük meg) megfőzni és felkockázva azt fagyasztom le. Főzéskor hozzá a zöldséget, alapként krumpli v. rizs v. tészta, megvan 15-20 perc alatt (munka vele így kb.ha minden fagyasztott v.pl.krumplipucolás kb.3-4 perc).

2013. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat! Sajnos öszibarackunk nincs, csak a boltban tudnek venni, az viszont nem bio, igy az üveges bebietelt valasztom, az valoszinüleg jobb minösegü.

Szilvanak le kell huzni a hejat püresites elött? Könnyen lejön? (Nekünk nincs kertük, de anyosomektol fogok kerni.)

Körtet lehet lefagyasztani valamilyen formaban?

2013. szept. 18. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!2-ik vagyok. Azt nem írtad, hogy saját termelésű dolgokat szeretnél lefagyasztani.

A szilvát, csak felezve szoktam fagyasztani, de ugyanúgy pürésítheted is a körtét is, nem kell lehúzni a héját (én nem nagyon hiszek ebben a puffasztós dologban, sokan még a meggyet és a szőlőt is meghámozzák:-))

Ha az anyósodék tárolják a répát, sütőtököt, azért kérdezd meg meddig lesz fogyasztóképes (értem hogy nem szárad-e ki, penészesedik...stb.),mert akkor inkább fagyassz le belőle január-február környékére. Én a www.biokalmar.hu-nál szoktam rendelni zöldséget és gyümit egy hónapra, nem tudom felétek visznek-e ki, de tárolják csak ők ennyi pénzért, a 6-8 hónap az újrazöldségig nagyon sok idő.

2013. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket par hetig el kell fogyasztani, addig is jobb megfelelö hömersekleten tarolni. A tök, cukkini all el sztem meg a legtovabb. Amit kb 4-5 hetig taroltam a lakasunkban, a szobahömersekletü tarolohelyegben, pont a heten mar elkezdett rothadni.

Anyosomtol mar erdeklödtem, ö szilvat egeszben szokott elrakni (csak szilvasgombocnak), ahogy anyu is, a kerdezettekben nincs tapasztalatuk. Anyosom szerint körtet nem lehet lefagyasztani, ilyesmit meg nem hallott, (anyunak meg nincs is).

2013. szept. 18. 21:50
 7/10 A kérdező kommentje:

Szilvanak, öszibaracknak es mindennek le kell huzni a hejat püresites/lefagyasztas elött? Vagy milyen formaban, hogyan fagyasztjatok le?

Körtet lehet lefagyasztani valamilyen formaban?

Sütötököt megsütve, lehütve es püresitve lefagyasztani neylon zacskoban, vagy hogyan lehet eltenni?

2013. szept. 22. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Újra a 2.vagyok. Sütőtököt nyersen is fagyaszthatsz, de készen is főzve,pürésítve zacskóban, adagokban.

Én kezdetben a körtét lehámoztam (7 hónaposan már adtam 9 hónaposan már nem hámoztam). Még nem fagyasztottam, de próbálj meg egy körtét pürésíteni és zacskóban fagyaszd le, vedd elő másnap, kóstold meg hogy szerinted milyen, felhasználható-e babakeksszel vagy túróhoz, zabpehellyel.

Szilvát és kimagozva, felezve,de le is pürésítheted, nem hámozom.

Az őszibarackot nem hámozom, csak pürésítem.

Az adagok felhasználáskor a kor előrehaladtával változik, viszont nálunk még nyáron is az alma volt a favorit, ez pedig télen mindig van.

2013. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tajekoztato az eredmenyröl, ha valaki most varandosan ilyesmin töri a kobakjat:

A sütötököt lepüresitettem es neylonzacskoban nagyobb kupacokba szedve lefagyasztottam, ez igy nagyon jo, meg egy pici van belöle. Imadja! :)

1 db barackot kaptam, amit le is fagyasztottam. Kimagoztam, es este kiveve a melyhütöböl, leforraztam, h a heja lejöjjön. Sajnos megbarnult mindenhol, kiveve ahol levet eresztett a barack. Ebböl tanulva legközelebb egeszben, magostol fogom lefagyasztani es csak felengedes utan fogom forro vizzel leöbliteni h le lehessen huzni a hejat. Attol tartottam, a felengedett gyümölcs puha es akkor nem lehet mar, de akarhogy is, meg ugy is több marad belöle...

Szilvat meg nem probaltuk, mast nem fagyasztottam le.

2014. febr. 9. 23:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Igy utolag nem ertem, h aki püresitve vagy akar felezve fagyasztotta le a gyümölcsöket, az öve nem barnult meg felengedes utan???
2014. febr. 11. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!