Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál az ételek...

Hozzátáplálásnál az ételek bevezetésénél, mennyi idő alatt derül ki, hogy ha babám esetleg érzékeny, vagy allergiás rá?

Figyelt kérdés

Mennyi időnek után derülnek ki? Esetleg hogy hasfájós? És a kinek amúgy is sírós, nyűgös, nyöszörgős babája van, honnan tudhatja, hogy az az új gyümölcstől vagy zöldségtől.

Ha kicsim elsőre is nagyobb mennyiséget megeszik, megiszik, az baj? Mindenképp 1-2 kiskanállal vagy korttyal kell kezdeni?


2009. nov. 5. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában már az elsö etetés után fél órán - órán belül el kezd a pici erösen sirni, ha nem jól türi az uj ételt. Allergia kiütéssel jár. Ha egy uj kajánák azt tapasztald, hogy a babád nesokára elkezd sirni vagy kiütése lesz, akkor ne add neki ehy hétig, utánna prbáld meg ujra. Ha akkor nincs baja, akkor vagy átállt rá a szervezete, vagy az elsö alkalommal más baja volt, csak véletlen egybeesett idöben.

Velszerü elöször csak 1-2 kanállal adni, éppen azért, hogy ha valamiért rosszul türi, akkor ne legyen neki túl rossz.

A legtöbb ételt a legtöbb baba jól türi, ne arra várj, hogy baja lesz töle. Tudnod kell még, hogy több zöldségféle elöször kicsit felfujja, de az nem baj, csak szokatlan, ha adsz neki édeskömény teát, akkor elmulik hamar. Több olyan étel van, ami elszinezi a székletét, feketére, pirosra - tehát ha nincs kimondott hasmenése, akkor ne ijedj meg.

2009. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kóstoltatás azért kell hogy a baba megismerje az új ízt, és hogy kiderüljön allergiás-e valamire. Nálunk akkor múlott el a hasfájás mikor kezdtem neki mást is adni 5,5hónapos korában. A körte és a paradicsom volt nálunk ami gondot okozott. A körtétől sokat pukizott, mert ugye puffaszt, és fájt a pocakja, azt el is hagytam és csak később próbáltam, azóta minden ok. Aparadicsomnál másnap reggelre piros volt a tenyere,talpa,arca, azt hiszem ezt tűzfoltnak hívják, azt is csak egy hónap múlva kapott utána, akkor már azzal sem volt gond. Mindenképpen kell a fokozatosság, hogy lásd mik a reakciók. Majd kitapasztalod idővel. Minden vóbaba másképp fogadja az új ízeket és másképp is reagál rá. A sárgabarack az ami még has problémákat okoz, azzal is vigyázni kell. Lányom már 9 hónapos és szinte mindent eszik ami a korának megfelelő, mindent 2-3napig kóstoltattam és fogok is, soha nem lehet tudni...
2009. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor baj, ha babám elsőre megiszik mondjuk gyümölcsléből 30-50 ml-t? Nekem sem fogadta el kanállal, ahogy sok baba
2009. nov. 5. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Ha ízlik neki és nincs baja akkor igya csak. Ha mondjuk almalevet adtál neki akkor arra figyelj, hogy lehet megfogja a kakit. Én mondjuk nem leveztem hanem pürésítve adtam, a 3.napon már egy adagot megevett ami nála 120ml volt. Kanalat próbálgatni kell, mert nem tudják hogyan kell enni belőle. Nekünk az avent kanala jött be, másikat nem szereti. Először szopogatni akarja majd, mintha cumizna és később rájön majd hogyan is kell.
2009. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!