Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő, lassan 1 éves...

Rosszul evő, lassan 1 éves fiam képtelen 5 percnél többet megülni az etetőszékben.5 perc után semmi - játék, mondóka, TV - nem köti le, csak hisztizik, feszeng, ki akar szállni, és persze egyáltalán nem hajlandó tátani a száját. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Van hasonló tapasztalatotok? Az etetések vége rendszerint az, hogy kiszáll, elkezd mászkálni, pakolni, én meg futkosok utána a falatokkal, persze ez kanalasnál szóba sem jöhet. Így legalább eszik, de kb. 3/4-1 óra, mire értékelhető mennyiséget a szájába tudok dugdosni.
2009. nov. 5. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nalunk is igy van mivel most fontosabb a jatek. en az olembe veszem es vele eszek akkor tovabb birja de en mar belenyugodtam ebbe hogy neha pl a lepcso aljanal etetem mert oda taborozik le a jatekaival. orulok hogy legalabb eszik,ha majd onalloan tog enni akkor mar ugysem tud majd jatszani kozben.
2009. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ölemben sincs el, egy pillanatra meg nem áll, csak mászik, pakol.
2009. nov. 5. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk is másfél éves korára tudtam az etetőszéket evésre használni...addig nagyon sajtkukac volt...gyakran este a mese közben tudtam pudinggal enni kanálból, vagy amikor nagyon éhes volt. enni ölből szeretett, úgy, hogy a mi tányérunkból csipegetett, vagy úgy, hogy a gyümölcsös tál előtte volt és velünk együtt csipegetett. ma már minden etetést a székben kap, kivéve, ha nagyon hisztis este, mert akkor van olyan, hogy az esti puding/joghurt/tejberizs a mese közben a kanapén van. arra fogyelj, hogy hosszútávon ne rögzüljön, hogy a tévé vagy a játék az evés színtere, vagyis, mindig próbáld meg visszaültetni, de csak fokozatosan lehet a székbe szoktatni.


az is fontos, hogy minél többször egyen vele a család, ha más nem, akkor te egyedül, ha látja, hogy mindenki ül és eszik, akkor egy kis hiszti után ő is szépen ül és enni fog..., egyedül a mai napig nem szeret a fiam enni pedig majdnem kettő, legalább egy falatot el kell vennem tőle.

2009. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk!

Az én lányom sincs el sokáig az etetőszékben ami jobban bosszant hogy játszik az étellel! Mancsingolja kiköpködi elkeni ilyenek. Pedig már muszály neki a kezébe asni a falatokat mert sohasem fog megtanulni egyedűl enni.

2009. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!