Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki mindig is azon az állásponton volt, hogy nem adatja be gyermekének a h1n1 elleni védőoltást, az utóbbi időben viszont megváltozott a véleméyne és mégis beadatja? Mi alapján változtatta meg a döntését?

Figyelt kérdés

Kérem, azok ne válaszoljanak, aki mindig is ellene, ill mellette voltak az oltásnak!!!

És kérem senki ne akarjon rá, vagy ellene beszélni, nem ez volt a kérdés!


2009. nov. 5. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vacilláltam,nagyjából hetente változott a véleményem.Mindig az aktuális híreknek a hatására "döntöttem".

A végleges döntés az lett,hogy nem oltatom be a 3,5 éves gyerekemet,pedig ovis.Én sem oltatom be magamat,mert 20 hetes terhes vagyok,és abszolút ellentmondásosakat lehet hallani.Párom beoltatta magát,mert más krónikus betegsége is van,ezért rá beszélte a doki,család többi tagja mereven elzárkózik,nem oltatja be magát senki más.

Bocsi,hogy pont az ellenkezőjét írtam,mint amit kérdeztél.Csak a véleményemet írtam,sem ellene,sem mellette nem kampányolok...

2009. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én nem akartam, de ma megkérdeztem a dokinkat azt mondta utána nézett, és semmi félnivalónk nincs.

pont előttem is adott be 1 kisgyereknek. még mindig tartok tőle, de holnap beadatom

2009. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, a férjem a beadatja magának. Olyan helyen dolgozik ahol szinte csak külföldiek vannak ezért döntött így meg az ukrán hírek miatt. Eddig ellene voltunk. Lehet, hogy én is meggondolom magam bár én úgyse járok sehová, a babát meg még nem lehet (8hós) de őt nem is oltatnám.
2009. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Semmiképpen nem adatnám be mert ez egy gyorsan előálított oltóanyag amit alig teszteltek.Mi van ha 10 év múlva belehalok vmi mellékhatásba vagy szövödménybe?
2009. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én folyamatosan ellene voltam, de megmondom őszintén, hogy ez a durva kampány néha elgondolkodtat, hogy most vajon mi is az igazság. végül úgy döntöttem, hogy nem adatom be, de voltak napok, amikor nagy volt a 'kísértés'.
2009. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia, én is tegnap döntöttem véglegesen.

A lányom (22 hónapos-bölcsis) és a férjem mindkét influenza elleni védőoltást (H1N1 és a szezonális) megkapja. A gyermekorvos, háziorvos, és a nőgyógyász véleményét is kikértem, mivel 32 hetes terhes vagyok.

A lányom tavaly is megkapta a szezonális oltást, így az nem volt kérdés, hogy idén is megkapja-e.

Mivel a nőgyógyászom a kismamák oltását nem támogatja, ezért én nem kapom meg, de a családom legalább védett lesz, így kisebb az esélye, hogy hazahozzák majd a picinek és nekem.

A távolabbi környezetem is ezért oltatja be magát, hogy minket ne veszélyeztessenek.

Amúgy nálunk a gyerekorvos mindenkit egyénileg bírál el. Vannak családok, ahol a szülőknek javasolja, vagy a nagyobb testvéreknek. De nálunk a 22 hós lányom a "nagy".

Szerintem azért van az embernek választott orvosa, mert megbízik a döntésében, legalábbis én így voltam vele.


Remélem erre gondoltál :-)

2009. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez aztán az "egyhúron pendülés",már ami az illetékeseket illeti.A nőgyógyász nem ajánlja,ma reggel a tv-ben pedig azt mondta egy pacák(sajna,az elejéről lemaradtam,hogy kicsoda,de befolyásos ürge),hogy a kismamáknak is be kellene oltatniuk magukat,mert a magzat csak így kap védettséget a placentán keresztül,aminek nagy hasznát fogja venni csecsemő korában,mivel akkor nem oltható!

Most légy okos Domokos!!!

2009. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

11:24es vagyok.

Sok olyan tényező van a terhességem során, ami azt indokolta, hogy nem kapjam meg. Testvérem 34 hetes kisamama, ő megkapta.

Ezért mondtam, hogy szerintem egyénileg kell mérlegelni minden esetet, és ezért van az embernek saját orvosa.

2009. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én ellen voltam és egyenlőre vagyok is, de persze folyamatosan mérlegelek. Lányom 22 hónapos, én 34 hetes terhes vagyok (nem az vagyok, aki az előbb írt, csak a korunk egyezik:), de van olyan barátnőm, akinek a kisfia már 3x kapott tüdőgyulladást, ő is ellen volt, de végül csak a kicsit beoltatja. A nagyobb gyereket és a szülőket ők sem.
2009. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én már kicsit kezdek beleőrülni ebbe az egészbe! Az elején nagyon ellene voltam, de most már hajlok rá, hogy beoltassam a férjemet (Ő szegénykém fél tőle) mert 100 ember között dolgozik. Magamat is beoltatnám, mert asztmás vagyok, meg nagyon féltem a 14 hónapos kislányomat. Most azt meg nem lehet, hogy nyárig ne menjünk emberek közé. Még mindig úgy érzem, hogy hisztériakeltés az egész, de mi van ha elkapjuk és megfertőzöm a kislányomat. Már ezzel is álmodok, hála a médiának :(
2009. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!