Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka ismerősöd...

Van olyan anyuka ismerősöd aki renszeresen kér valamit? Hogy szereled le?

Figyelt kérdés

Jaj ne haragudj elfogyott a tápszer, bébiétel, pelenka, lázcsillapító, törlőkendő, popsikrém meg ez meg az! Mindig valami mással jön 3s mindig megmagyarázza, hogy most miért nem tud hirtelen venni. Persze mikor adok mondjuk pelenkát, jó esetben vissza is kapom csak éppen nem azt a minőséget amit én adtam. Elegem van már az ilyenből! Nekem se a madarak hordják össze!

Valami ötlet, tanács?


2013. szept. 19. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
"Ne haragudj, nem tudok adni." - és csukd rá az ajtót (feltéve, hogy a társasága nem fog hiányozni ezután)
2013. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudja, hogy nekem itthon mindig mindenből bőven van. Ezt úgy értem, hogy nem várom meg míg kifogyok valamiből. Pl. mindig van plusz csomag pelus, törlőkendő, tápszer stb. Nyilván van lázcsillapító is meg minden más...
2013. szept. 19. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ma bontottam ki az utolsó csomaggal!"

"Hasmenése van a kicsinek, most nagyon sok törlőkendő, pelus fogy."

Vagy egyszerűen: nincs.


Nekem is volt egy ilyen tarháló szomszédom, csak egy csomag tészta, csak sütőpor, csak egy kis tej, csak egy kis zöldség...mindig volt valami, ami neki nem volt itthon. Visszaadni elfelejtette. Amikor már kisebb bevásárló listával tartozott, figyeltem, mikor jönnek haza a boltból és szóltam, hogy "ugye megvetted, amivel tartozol?" Volt bazi nagy sértődés, de legalább többet nem jött kérni. Talált másik szomszédasszonyt, de egy idő után ő is rájött, hogy az illető nem barátkozni akar, hanem tarhálni.

2013. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én elég egyszerűen, nem tudok adni. Kész. Mit kell ezen rugózni. Tanulj meg nemet mondani. Egyszer egyszer rendben van, hogy adok, de aztán nemet mondok. Mosolyogva közöld, hogy nem tudsz adni, és csukd be az ajtót, vagy hagyd ott.
2013. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz, tudom saját példából, de meg kell tanulnod nemet mondani.

Vagy másik ötlet: Menj át hozzá, hogy "nem mennék boltba, pedig elfogyott az xy, adj már a tiédből, én is olyan sokat adtam már." Ezt ha eljátszod párszor, persze mindig más termékkel. Ha ő jön megint, mondd, hogy még mindig az övét használod. Persze ez csak akkor jó, ha kapsz is valamit... Sajna.

2013. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Járunk babaklubba is, de már oda is utálok menni, mert ott is ez megy. 1-1 adag tápszer, egy pár db pelus, törlő.

Én 3500 Ft-os Bebát veszek mert attól tud kakilni, ő meg jön a Babydreammal :-/

Nemet kell mondanom, csak sajnos sokszor nehéz.

2013. szept. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!